اخبار

صفحه اصلی / اخبار / اخبار صنعت / راهنمای اتصال کواکسیال 75 اهم: انواع، مشخصات و نکات انتخاب

راهنمای اتصال کواکسیال 75 اهم: انواع، مشخصات و نکات انتخاب



Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. در طراحی، توسعه، تولید، فروش و خدمات کانکتورهای کواکسیال RF (فرکانس رادیویی) حرفه ای است.

یک کانکتور کواکسیال 75 اهم یک کانکتور RF است که برای حفظ امپدانس مشخصه 75 اهم در سراسر رابط طراحی شده است، و آن را به انتخاب مناسبی برای ویدئو، پخش، تلویزیون کابلی و پیوندهای مخابراتی که از کابل 75 اهم استفاده می کنند، تبدیل می کند. تطبیق امپدانس بیش از اندازه پین ​​اهمیت دارد: یک کانکتور با امپدانس اشتباه بازتاب ایجاد می کند، تلفات برگشتی را افزایش می دهد و سیگنال گیرنده را کاهش می دهد. رایج ترین انواع 75 اهم عبارتند از BNC، F-type، N-type و TNC، با ویدئوهای حرفه ای BNC و دسترسی پهن باند غالب از نوع F.

این راهنما توضیح می دهد که چه چیزی یک کانکتور کواکسیال 75 اهم را تعریف می کند، با چه نوع هایی مواجه خواهید شد، چگونه از مخلوط کردن آن با سخت افزار 50 اهم اجتناب کنید، و چه چیزی را قبل از سفارش انبوه یا پروژه بررسی کنید.

کانکتور کواکسیال 75 اهم چیست؟

کانکتور کواکسیال 75 اهم کانکتوری است که هندسه مکانیکی، ابعاد دی الکتریک و طراحی تماس با امپدانس مشخصه 75 اهم یک کابل کواکسیال خاص مطابقت دارد. این به سادگی یک نسخه کوچکتر یا ارزانتر از یک کانکتور 50 اهم نیست. قطر هادی مرکزی و دی الکتریک برای دستیابی به عملکرد 75 اهم به طور متفاوتی تناسب دارند.

عدم تطابق امپدانس باعث انعکاس سیگنال در محل اتصال می شود. انرژی منعکس شده به سیگنال رو به جلو می افزاید و موجی در باند عبور ایجاد می کند و نسبت موج ایستاده ولتاژ (VSWR) را افزایش می دهد. در یک سیستم 50 اهم، قرار دادن یک کانکتور یا آداپتور 75 اهم ممکن است برای لیدهای آزمایشی کوتاه کار کند، اما به بودجه پیوند آسیب می رساند و می تواند الزامات EMC را از بین ببرد. برای نصب دائمی، یک کانکتور 75 اهم جزء صحیح است.

ویژگی های کلیدی که باید بررسی شوند عبارتند از امپدانس مشخصه، محدوده فرکانس، تلفات برگشتی یا VSWR، و سری کابلی که کانکتور متناسب با آن است، مانند RG-6، RG-59، یا RG-11. کانکتوری که دارای 75 اهم است اما برای RG-59 ساخته شده است، از نظر مکانیکی بدون تطبیق با RG-6 منطبق نمی شود، بنابراین خانواده کابل باید با اندازه کانکتور مطابقت داشته باشد.

انواع کانکتور کواکسیال معمولی 75 اهم

برای نصب‌های عملی، چهار خانواده تقریباً هر برنامه ۷۵ اهم را پوشش می‌دهند: BNC برای ویدیوهای حرفه‌ای، نوع F برای تلویزیون کابلی و پهنای باند، نوع N برای پیوندهای بیرونی و با قدرت بالاتر، و TNC برای محیط‌های ناهموار یا رشته‌ای.

BNC (Bayonet Neill-Concelman) - 75 اهم

یک کانکتور BNC 75 اهم رابط استاندارد برای ویدئوهای SDI، دوربین های پخش، دوربین های مداربسته DVR و بسیاری از ابزارهای تست است. کوپلینگ سرنیزه به سرعت قفل می شود و عملکرد قابل تکرار 75 اهم تا تقریباً 1 گیگاهرتز را برای قطعات خوش ساخت ارائه می دهد، اگرچه بسیاری از BNC های تجاری فقط روی 500 یا 750 مگاهرتز مشخص شده اند. شما می توانید یک BNC واقعی 75 اهم را با پین مرکزی کوچکتر آن در مقایسه با نسخه 50 اهم شناسایی کنید، اما مطمئن ترین بررسی شماره قطعه یا برگه داده است.

75 Ohm BNC RF Coaxial Connectors for Broadcast and CCTV کانکتورهای کواکسیال RF BNC 75 اهم برای پخش و دوربین مدار بسته این خط اتصال BNC هر دو نوع 50 و 75 اهم را پوشش می دهد، با نسخه 75 اهمی که برای فیلمبرداری SDI، دوربین های پخش و تجهیزات تست مناسب است. کوپلینگ سرنیزه ای امکان قفل کردن سریع و اتصالات قابل اعتماد را فراهم می کند. مشاهده محصول →

F-Type - 75 اهم

کانکتورهای نوع F در تلویزیون کابلی، توزیع IF ماهواره ای و اینترنت پهن باند همه جا وجود دارند، زیرا ارزان هستند، نصب آسانی دارند و با کابل های دراپ RG-6 و RG-59 مطابقت دارند. اکثر کانکتورهای F برای استفاده 75 اهم طراحی شده اند. نسخه های رزوه ای یا فشرده در داخل ساختمان به خوبی کار می کنند، در حالی که نسخه های مهر و موم شده برای آب و هوا برای قطرات در فضای باز استفاده می شوند. کانکتورهای فشرده‌سازی F برای نگهداری کابل قابل اعتماد و کیفیت سیگنال ثابت نسبت به انواع پرکننده ترجیح داده می‌شوند.

F-Type Coaxial Connectors for CATV and Satellite Drops اتصال دهنده های کواکسیال نوع F برای CATV و قطره های ماهواره این کانکتورهای نوع F برای تلویزیون کابلی مسکونی و تجاری، ماهواره و توزیع پهنای باند طراحی شده اند. نسخه‌های رزوه‌دار برای استفاده در فضای باز مناسب هستند، در حالی که انواع فشرده‌سازی نگه‌داشتن کابل امن را ارائه می‌دهند. مشاهده محصول →

نوع N - 75 اهم

اگرچه کانکتور نوع N اغلب با سیستم‌های RF 50 اهم مرتبط است، یک نسخه از نوع N 75 اهم وجود دارد و در بک‌هول ایستگاه پایه مخابراتی، تجهیزات هدند، و کابل‌های تنه در فضای باز که در آن به یک رابط رزوه‌دار ضد آب و هوا نیاز است، استفاده می‌شود. کانکتور 75 اهم N دارای اندازه هادی مرکزی متفاوتی نسبت به نوع 50 اهم است، بنابراین این دو نباید تعویض شوند. زمانی که به عملکرد مکانیکی قوی و افت بازگشت پایدار در محیط‌های سخت نیاز دارید، از آن استفاده کنید.

N-Type Coaxial Connectors with 75 Ohm Options اتصال دهنده های کواکسیال نوع N با گزینه های 75 اهم سری N اتصالات پیچی با قابلیت اطمینان بالا و مقاومت در برابر لرزش را ارائه می دهد که در 50 یا 75 اهم موجود است. مناسب برای بک هال مخابراتی، خطوط تنه در فضای باز و سیستم های تست مایکروویو. مشاهده محصول →

TNC و انواع دیگر

کانکتورهای TNC نسخه‌های رزوه‌دار BNC هستند و گاهی اوقات برای نصب‌های مستعد ارتعاش که در آن سرنیزه ممکن است شل کار کند، مشخص می‌شوند. برای پچ پنل‌های ویدیویی یا صوتی با فرکانس پایین، کانکتورهای RCA نیز در بسیاری از موارد با 75 اهم سازگار هستند، اما کانکتورهای RF واقعی نیستند و به ندرت بیش از چند صد مگاهرتز استفاده می‌شوند.

اتصال دهنده های 50 اهم در مقابل 75 اهم: اگر آنها را با هم مخلوط کنید چه اتفاقی می افتد؟

ترکیب کانکتورهای 50 اهم و 75 اهم هرگز برای پیوند دائمی RF توصیه نمی شود، اما اثرات آن به فرکانس، سطح توان و طول کابل بستگی دارد. در یک سیستم ویدئویی یا پهنای باند، قابل مشاهده ترین نتیجه نسبت سیگنال به نویز کمتر، انعکاس شبح یا ریز در ویدئوهای آنالوگ و افزایش نرخ خطای بیت در سیگنال های دیجیتال است.

جدول زیر تفاوت های عملی بین کانکتورهای 50 اهم و 75 اهم را خلاصه می کند.

مقایسه عملی بین کانکتورهای کواکسیال 50 اهم و 75 اهم
پارامتر کانکتور 50 اهم رابط 75 اهم
کاربردهای رایج برق RF، آنتن، Wi-Fi، تلفن همراه، تجهیزات تست ویدئو، پخش، CATV، دوربین مدار بسته، مخابرات
اندازه هادی مرکزی بزرگتر برای اندازه پوسته معین کوچکتر
هنگام استفاده با کابل 75 اهم، افت برگشتی ضعیف، معمولاً حدود 14 دسی بل خوب، معمولاً بالای 25 دسی بل برای قطعات با کیفیت
خطر سازگاری فیزیکی انواع BNC و N می توانند با نسخه های 75 اهم جفت شوند همان خطر؛ عدم تطابق الکتریکی توسط تناسب مکانیکی پنهان می شود
توصیه در سیستم های 75 اهم جایگزین نکنید از امپدانس مورد نظر کانکتور استفاده کنید

از آنجایی که یک BNC 50 اهم به طور فیزیکی با جک 75 اهم BNC جفت می شود، بسیاری از تکنسین ها به طور تصادفی ناهماهنگی ایجاد می کنند که از بیرون قابل مشاهده نیست. همیشه قبل از نصب، شماره قطعه کانکتور را بررسی کنید و اگر کانکتوری باید در فیلد تغییر کند، آن را به وضوح برچسب بزنید.

نحوه انتخاب کانکتور کواکسیال 75 اهم

ابتدا با تطبیق سری کابل، سپس تأیید امپدانس، محدودیت فرکانس و نصب مکانیکی، یک کانکتور 75 اهم انتخاب می‌کنید. رایج ترین خطای انتخاب، خرید کانکتور برای قطر کابل اشتباه است. همیشه بررسی کنید که بدنه کانکتور، پین مرکزی و اتصالات فشرده یا فشرده متناسب با نوع کابل شما باشد.

مشخصات حیاتی برای بررسی

  • امپدانس: 75 اهم اسمی، توسط ساخت کانکتور تایید شده است، نه تنها با برچسب.
  • محدوده فرکانس: به عنوان مثال، BNC تا 1 گیگاهرتز، نوع F تا 1 گیگاهرتز یا 3 گیگاهرتز بسته به درجه، نوع N تا چندین گیگاهرتز.
  • ضرر برگشتی / VSWR: برای کیفیت پخش، به دنبال تلفات برگشتی حداقل 25 دسی بل در باند عملیاتی باشید. برای پهنای باند RF، یک VSWR بهتر از 1.3:1 یک هدف معمولی است.
  • سازگاری کابل: RG-59 برای قطره های نازک 75 اهم، RG-6 برای قطره های باند پهن استاندارد و RG-11 برای کابل تنه ضخیم.
  • سبک نصب: نصب کابل، دیوار، فلنج، PCB یا میکرواستریپ. هر کدام بر کار نصب و حفاظت از محیط زیست تأثیر می گذارد.
  • جنس و آبکاری: تماس با روکش طلا برای تجهیزات با قابلیت اطمینان بالا در برابر خوردگی مقاومت می کند. بدنه های نیکل یا قلع اندود برای قطره های داخلی قابل قبول هستند.

ملاحظات تدارکات

هنگام تهیه منبع از یک سازنده، برگه اطلاعات کامل کانکتور شامل درجه مواد، ضخامت آبکاری و روش آزمایش مورد استفاده برای گزارش VSWR را بخواهید. برخی از کانکتورهای ارزان قیمت یکسان به نظر می رسند اما دارای شکاف های دی الکتریک نامنظم هستند که باعث انعکاس متناوب می شوند. برای اجراهای بزرگ، ابتدا یک نمونه درخواست کنید، سازگاری ابزار را آزمایش کنید، و اگر کانکتور اغلب قطع می شود، رتبه بندی چرخه جفت را بررسی کنید.

کاربردهای معمول برای اتصالات کواکسیال 75 اهم

کانکتورهای کواکسیال 75 اهم هر جا که سیگنال‌های ویدئویی یا پهنای باند منطبق با امپدانس توزیع می‌شوند، یافت می‌شوند. زمینه های کاربردی اصلی عبارتند از:

  • پخش و ویدیو حرفه ای: لینک های دوربین SDI، روترهای استودیویی، پچ بی ها و سوئیچرهای تولید از کانکتورهای BNC 75 اهم استفاده می کنند.
  • امنیت دوربین مدار بسته: اتصالات DVR به دوربین اغلب از 75 اهم BNC روی کابل RG-59 استفاده می کنند. برخی از تاسیسات از نوع F برای تغذیه دوربین های IP استفاده می کنند.
  • تلویزیون کابلی و پهنای باند: کانکتورهای نوع F بر افت از شیر به مودم یا ست تاپ باکس غالب هستند.
  • مخابرات: کانکتورهای 75 اهم TNC یا N در خطوط پرسرعت مشترک دیجیتال، بک هاول بی سیم و لینک های زمان بندی ظاهر می شوند.
  • تست و اندازه گیری: تجهیزات ویدئویی آزمایشگاهی یا باند پایه اغلب از 75 اهم BNC برای جلوگیری از خطاهای لرزش و دامنه استفاده می کنند.

سوالات متداول

در زیر سوالاتی که خریداران و تکنسین ها اغلب در مورد کانکتورهای کواکسیال 75 اهم می پرسند آورده شده است.

آیا می توانم از کانکتور 75 اهم روی کابل 50 اهم استفاده کنم؟

خیر. قطر هادی داخلی کانکتور با هندسه کابل 50 اهم مطابقت ندارد و ناپیوستگی امپدانس باعث انعکاس و تلفات بیشتر می شود. حتی برای پچ های کوتاه، راه حل قابل اعتمادی نیست.

چگونه می توانم بفهمم کانکتور BNC 75 اهم است یا 50 اهم؟

قطر پین مرکزی را با کولیس اندازه گیری کنید یا شماره قطعه سازنده را بررسی کنید. برای BNC استاندارد، یک نسخه 75 اهم معمولا دارای یک پایه مرکزی کوچکتر از یک نسخه 50 اهم است، اما قطر دقیق به استاندارد کانکتور بستگی دارد.

آیا کانکتورهای نوع F همیشه 75 اهم هستند؟

کانکتورهای نوع F تقریباً به طور جهانی برای سیستم های کابلی 75 اهم مانند CATV و IF ماهواره ای طراحی شده اند. در عمل، F-type به معنای 75 اهم است، اما همیشه زمانی که کانکتور بالاتر از 1 گیگاهرتز استفاده می شود، صفحه داده را بررسی کنید.

حداکثر فرکانس برای BNC 75 اهم چقدر است؟

کانکتورهای BNC 75 اهم با کیفیت خوب معمولاً در حدود 1 گیگاهرتز مشخص می شوند. برخی از نسخه‌های دقیق 1.5 یا 2 گیگاهرتز رتبه‌بندی می‌شوند، اما فراتر از آن، تلفات بازگشتی به سرعت کاهش می‌یابد.

مشاوره انتخاب نهایی

برای نصب قابل اعتماد 75 اهم، ابتدا کانکتوری را انتخاب کنید که با نوع کابل شما مطابقت داشته باشد، سپس امپدانس، رتبه فرکانس و VSWR آن را بررسی کنید. به سازگاری فیزیکی بین کانکتورهای 50 اهم و 75 اهم اعتماد نکنید و قبل از خرید بزرگ یک نمونه را آزمایش کنید.

را مرور کنید راهنمای انتخاب کانکتور کواکسیال RF برای یک مرور فنی عمیق تر، یا بررسی کنید طیف کامل محصول کانکتور برای مقایسه سری های BNC، F-type، N-type و سایر سری ها در یک مکان. تامین‌کننده‌ای با پورتفولیوی کانکتور گسترده می‌تواند به شما کمک کند کانکتور ۷۵ اهم مناسب را برای هر برنامه استاندارد کنید.


محصولات مرتبط
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
VIEW MORE
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
VIEW MORE
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
VIEW MORE
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
VIEW MORE
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
VIEW MORE
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
VIEW MORE
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
VIEW MORE
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
VIEW MORE
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
VIEW MORE
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
VIEW MORE
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
VIEW MORE
JC3.650.359 MCX-C-JW0.9
JC3.650.359 MCX-C-JW0.9
JC3.650.359 MCX-C-JW0.9
JC3.650.359 MCX-C-JW0.9
VIEW MORE
اخبار و به روز رسانی
راهنمای کانکتور 12G BNC: کانکتورهای کواکسیال 75 اهم برای سیستم های ویدئویی 4K و 8K SDI
اخبار صنعت
2026-09-04
راهنمای کانکتور 12G BNC: کانکتورهای کواکسیال 75 اهم برای سیستم های ویدئویی 4K و 8K SDI
یک کانکتور 12G BNC یک کانکتور کواکسیال RF 75 اهم است که برای انتقال سیگنال های 12G-SDI تا سرعت 12 گیگابیت بر ثانیه مهندسی شده است و از ویدیوهای 4K و 8K روی یک کابل پشتیبانی می کند. این صرفا یک "BNC استاندارد" با شماره قطعه متفاوت نیست. عملکرد الکتریکی، تحمل‌های مکانیکی و طراحی محافظ آن برای نرخ‌های داده بالاتر SMPTE ST 2082 بهینه‌سازی شده‌اند. خرید یک کانکتور BNC 12G بدون بررسی محدوده فرکانس، تلفات برگشتی و سازگاری امپدانس یکی از دلایل رایج خطاهای متناوب ویدئو در سیستم‌های پخش و Pro AV است. کانکتور 12G BNC چیست؟ پاسخ مستقیم این است: یک کانکتور 12G BNC یک کانکتور کواکسیال 75 اهم است که برای سیگنال های ویدئویی دیجیتال 12G-SDI ساخته شده است که توسط SMPTE ST 2082 تعریف شده است و حدود 11.88 گیگابیت بر ثانیه داده محموله را حمل می کند. در برنامه‌هایی استفاده می‌شود که ویدیوهای با پهنای باند بالا از طریق کواکسی عبور می‌کنند، از جمله خروجی‌های دوربین، روترهای ویدئویی، نمایشگرها و تجهیزات تست. اگرچه کوپلینگ سرنیزه مانند هر BNC دیگر به نظر می رسد، کانکتورهای دارای رتبه 12G امپدانس مشخصه 75 اهم کنترل شده را تا فراتر از 4 گیگاهرتز، معمولاً 12 گیگاهرتز، حفظ می کنند. این پایداری چیزی است که نمودار چشم را باز نگه می دارد، لرزش را کاهش می دهد و از بازتاب های ناشی از ناپیوستگی امپدانس جلوگیری می کند. 12G BNC در مقابل BNC استاندارد: آنچه واقعاً مهم است تفاوت های تعیین کننده پایداری امپدانس، پهنای باند، از دست دادن بازگشت، و اثربخشی محافظ است - نه خود کوپلینگ سرنیزه مکانیکی. یک BNC استاندارد 50 اهمی یا یک BNC قدیمی 75 اهمی می تواند به طور فیزیکی با یک کانکتور BNC 12G جفت شود، اما عدم تطابق الکتریکی کیفیت سیگنال را کاهش می دهد. در اینجا مقایسه عملی است: جدول مقایسه: کانکتورهای استاندارد BNC در مقابل 12G BNC پارامتر استاندارد BNC 12G BNC امپدانس 50 یا 75 اهم فقط 75 اهم پهنای باند DC تا 4 گیگاهرتز معمولی DC تا 12 گیگاهرتز یا بالاتر ضرر برگشتی اغلب نامشخص معمولاً 15 دسی بل یا بهتر در 12 گیگاهرتز از دست دادن درج کمتر انتقادی پایین و پایدار در سراسر باند ویدیو محافظ برای فرکانس پایین مناسب است محافظ پیشرفته برای جداسازی با فرکانس بالا استفاده معمولی ویدیوی قدیمی، ابزار دقیق 12G-SDI، پخش 4K/8K، Pro AV تاثیر دنیای واقعی ساده است. یک کانکتور ضعیف در یک پیوند 12G-SDI می تواند بازتاب های سیگنالی را ایجاد کند که باعث ایجاد مصنوعات قابل مشاهده، افت فریم یا از بین رفتن کامل قفل می شود. در کابل های طولانی، تفاوت بین یک BNC 12G واقعی و یک BNC عمومی آشکارتر می شود. مشخصات کلیدی که باید قبل از خرید بررسی کنید هنگام انتخاب یک کانکتور 12G BNC، ابتدا چهار ویژگی را بررسی کنید: امپدانس، محدوده فرکانس، افت برگشتی و مواد تماس. این مقادیر تعیین می کنند که آیا کانکتور در یک مسیر 12G-SDI کار می کند یا یک گلوگاه نامرئی ایجاد می کند. امپدانس : باید 75 اهم باشد. یک کانکتور 50 اهم باعث ناپیوستگی امپدانس و افزایش انعکاس می شود. محدوده فرکانس : به دنبال DC تا حداقل 4.5 گیگاهرتز برای 12G-SDI باشید، با طرح‌های دارای رتبه 12 گیگاهرتز که بیشترین فضای سر را ارائه می‌دهند. ضرر برگشتی : 15 دسی بل یا بهتر در فرکانس مورد نظر نقطه شروع خوبی است. 20 دسی بل عالیه VSWR : پایین تر بهتر است. VSWR 1.1 یا کمتر در فرکانس 12 گیگاهرتز برای قطعات با کیفیت بالا معمول است. آبکاری تماس : آبکاری طلا یا نقره مقاومت تماس را کاهش می دهد و دوام را بهبود می بخشد. مواد بدنه : برنج با آبکاری نیکل یا فولاد ضد زنگ برای محیط های خشن. فراتر از مقادیر الکتریکی، تأیید کنید که ورودی کابل کانکتور با قطر کابل شما مطابقت دارد. اگر فرول برای کابل کواکس خیلی شل یا خیلی سفت باشد، انتهای انتهایی از نظر مکانیکی ضعیف و مستعد نشتی سیگنال خواهد بود. انواع کانکتور BNC برای 12G SDI سبک اتصال را بر اساس محل زندگی آن در سیستم انتخاب کنید: کابل، PCB یا پانل. هر قالب فیزیکی پیامدهای عملکردی خاصی برای نصب 12G-SDI دارد. اتصالات کابل انعطاف پذیر BNC اتصالات BNC برای کابل انعطاف پذیر با گزینه های پایانی چندگانه این کانکتورها برای کابل‌های پخش انعطاف‌پذیر 75 اهم طراحی شده‌اند که برای اطمینان از عملکرد قابل اعتماد در مجموعه‌های کابلی که اغلب جابه‌جا می‌شوند، ختم، گیره، یا لحیم‌کاری پایانه‌ها و کاهش فشار را ارائه می‌دهند. مشاهده محصول → کانکتورهای کابلی انعطاف پذیر BNC رایج ترین انتخاب برای کابل های دوربین، پچ کوردها و اجراهای استودیویی هستند. آنها به کابل های پخش انعطاف پذیر 75 اهمی خاتمه داده می شوند و باید تلفات درج کم و کاهش فشار خوب را فراهم کنند، زیرا این کابل ها اغلب جابجا شده و دوباره وصل می شوند. در یک محیط 12G-SDI، یک کانکتور کابلی انعطاف پذیر باید هادی مرکزی و محافظ را محکم نگه دارد. یک فرول شل می تواند یک برآمدگی امپدانس کوچک ایجاد کند که برای کاهش تلفات برگشتی در 12 گیگاهرتز کافی است. اتصالات BNC نصب PCB اتصالات BNC نصب PCB for High-Speed Signal Integrity این کانکتورها که برای نصب مستقیم PCB طراحی شده‌اند، یکپارچگی امپدانس را از طریق انتقال برد حفظ می‌کنند و آنها را برای تجهیزات 12G-SDI مناسب می‌سازد که در آن اثرات انگلی باید به حداقل برسد. مشاهده محصول → کانکتورهای BNC پایه PCB در سوئیچ‌های ویدئویی، مانیتورها، فرستنده‌ها و سایر تجهیزاتی که کانکتور باید مستقیماً به یک برد لحیم شود، استفاده می‌شود. برای 12G-SDI، طول پین کانکتور و اتصال صفحه زمین باید بهینه شود تا ظرفیت خازنی و اندوکتانس انگلی به حداقل برسد. این کانکتورها همچنین برای پورت های ورودی/خروجی پنل جلویی انتخاب می شوند. بهترین طرح‌های نصب PCB، پایه‌های زمین را نزدیک پایه مرکزی قرار می‌دهند تا سطح حلقه را کاهش داده و عملکرد فرکانس بالا را بهبود بخشد. اتصالات BNC نصب بر روی دیوار اتصالات BNC نصب بر روی دیوار for Panel Feedthrough این کانکتورها با نصب مهره تک سوراخ برای نصب پانل جمع و جور، تداوم امپدانس را در میان موانع فراهم می‌کنند و از پایانه‌های مختلف پشتی برای یکپارچه‌سازی سیستم همه‌کاره پشتیبانی می‌کنند. مشاهده محصول → کانکتورهای BNC پایه دیواری برای صفحات دیواری، شاسی تجهیزات و جعبه های اتصال طراحی شده اند. آنها به کابل اجازه می دهند از طریق پانل عبور کند و در عین حال اتصال زمین محکم به محفظه را حفظ کند. در امکانات پخش، کانکتورهای دیواری اغلب نقطه انتقال بین کابل کشی استودیو و روتر ویدئویی هستند. چیدمان فلنج و مهره آنها باید به طور مداوم گشتاور شود. حتی تغییرات جزئی نیز می تواند بر رابط با پنل تأثیر بگذارد و افت بازگشت را تغییر دهد. ملاحظات خرید برای اتصالات BNC 12G بزرگترین خطرات خرید امپدانس اشتباه، رتبه بندی فرکانس ناکافی و تلرانس های مکانیکی ناسازگار است. این مشکلات در اولین بازرسی ظاهر نمی شوند. آنها در طول زمان یا در مرحله تست یکپارچگی سیگنال ظاهر می شوند. برگه های داده را بخواهید : فروشنده باید محدوده فرکانس، از دست دادن بازگشت، از دست دادن درج و VSWR را منتشر کند. اگر در دسترس نیست، قطعه را به عنوان تایید نشده در نظر بگیرید. ابعاد فرول را بررسی کنید : فرول باید با قطر ژاکت کابل مطابقت داشته باشد. یک فرول نامناسب می تواند باعث نشت محافظ شود و خاتمه کار را دشوار کند. ضخامت آبکاری را در نظر بگیرید : نیکل برای استفاده در داخل خانه مناسب است. طلا یا نقره برای مقاومت طولانی مدت در برابر خوردگی بهتر است. درخواست سازگاری دسته ای : در تاسیسات بزرگ، تغییر قطر تماس مرکز بین دسته‌ها مشکلاتی را با نیروی وارد کردن و پایداری الکتریکی ایجاد می‌کند. از ابزار مناسب استفاده کنید : برای عملکرد قابل تکرار، یک ابزار چین دار اختصاصی برای پین مرکزی و فرول الزامی است. عامل عملی دیگر سازگاری با زیرساخت های موجود است. اگر پچ پنل فعلی شما از کانکتورهای استاندارد BNC استفاده می کند، مشکل سازگاری فیزیکی نیست. عدم تطابق الکتریکی است. ارتقاء به کانکتورهای دارای رتبه 12G اغلب به معنای بازبینی کل زنجیره کانکتور، از کابل گرفته تا پنل تا پورت تجهیزات است. سناریوهای کاربردی در دنیای واقعی و نکات نصب در عمل، کانکتورهای 12G BNC در سه مکان اصلی ظاهر می شوند: خروجی دوربین، پچ پنل و درگاه ورودی/خروجی تجهیزات. نحوه پایان دادن به هر یک مستقیماً بر مسیر سیگنال تأثیر می گذارد. خروجی دوربین به فرستنده : از یک رابط کابل انعطاف پذیر با کشش قوی استفاده کنید. کابل به طور مداوم دوباره وصل می شود، بنابراین پین مرکزی و فرول باید از خم شدن مکرر جان سالم به در ببرند. پچ پنل استودیویی : کانکتورهای دیواری استاندارد در اینجا هستند. آنها به یک گشتاور مهره فلنج جامد و یک مسیر زمین تمیز به پانل فلزی نیاز دارند. ورودی/خروجی روتر ویدئویی : کانکتورهای نصب PCB عملکرد را محکم نگه می دارند. به ردپای تخته توجه کنید و انتهای لحیم کاری پین مرکزی را به خوبی در طول توصیه شده نگه دارید. دویدن های طولانی : برای دویدن بیش از 100 متر، کانکتورهای انعطاف پذیر نیمه صلب یا با کارایی بالا را انتخاب کنید که تلفات درج را کاهش داده و تلفات برگشتی را بهبود می بخشد. قانون کلی این است که از اتصال درون خطی خودداری کنید مگر اینکه کاملاً ضروری باشد. هر اتصال اضافی باعث بازتاب و از دست دادن می شود. اگر اتصال اجتناب ناپذیر است، از همان کانکتور با رتبه 12G در هر دو طرف استفاده کنید و پیوند را با یک مولد سیگنال یا نمایشگر شکل موج آزمایش کنید. سوالات متداول درباره کانکتورهای 12G BNC آیا کانکتورهای BNC 12G با کانکتورهای استاندارد BNC سازگار هستند؟ بله، آنها از همان کوپلینگ سرنیزه استفاده می کنند و از نظر فیزیکی قابل تعامل هستند. با این حال، اگر یک کانکتور با رتبه 12G را با یک BNC درجه پایین 75 اهم یا 50 اهم جفت کنید، عملکرد کلی پیوند توسط بخش ضعیف تر محدود می شود. برای یک مسیر واقعی 12G-SDI، هر کانکتور در زنجیره باید 75 اهم باشد و برای پهنای باند لازم رتبه بندی شود. آیا می توانم از یک BNC معمولی 75 اهم برای 12G-SDI استفاده کنم؟ فقط در صورتی که کانکتور به طور خاص برای فرکانس های 12G-SDI آزمایش شده باشد. بسیاری از BNC های قدیمی 75 اهم فقط 1 تا 2 گیگاهرتز رتبه بندی می شوند و باعث انعکاس سیگنال در نرخ داده 12G می شوند. قبل از انجام این فرضیه، برگه داده را برای محدوده فرکانس و از دست دادن بازگشت بررسی کنید. تفاوت بین BNC 50 اهم و 75 اهم چیست؟ قطر تماس مرکز و ابعاد مواد دی الکتریک متفاوت است. یک BNC 50 اهم دارای یک پایه مرکزی بزرگتر نسبت به دی الکتریک است، در حالی که یک BNC 75 اهم دارای یک پایه مرکزی کوچکتر است. استفاده از یک کانکتور 50 اهم در یک خط 75 اهم باعث ایجاد عدم تطابق امپدانس می شود که می تواند باعث انعکاس و خطا شود. چگونه تأیید کنم که یک کانکتور BNC واقعاً برای 12G-SDI رتبه بندی شده است؟ به مشخصات منتشر شده سازنده نگاه کنید: محدوده فرکانس، تلفات برگشتی، VSWR و امپدانس. یک BNC 12G واقعی حداقل به سازگاری با SMPTE ST 2082 یا پهنای باند تا 12 گیگاهرتز اشاره می کند. "12G" در نام محصول کافی نیست. جداول و داده های تست را تایید کنید. چه ابزار پایانی برای کانکتورهای 12G BNC مورد نیاز است؟ معمولاً به یک ابزار چین‌دار برای پین مرکزی، یک ابزار چین‌دار جداگانه برای فرول و یک ابزار برش کابل و نوار نیاز دارید. برای کابل های نیمه سفت و سخت، ممکن است به ابزار مخصوص آماده سازی کابل نیاز باشد. برای بهترین نتایج، ابعاد نوار توصیه شده توسط فروشنده را دنبال کنید. غذای آماده نهایی برای ویدیوهای 12G-SDI و 4K/8K، کانکتور BNC 75 اهم جزء کالا نیست. این یک جزء فعال از مسیر سیگنال است. کانکتورهایی با امپدانس تایید شده، پهنای باند و از دست دادن برگشتی را انتخاب کنید، سبک نصب مناسب را برای برنامه انتخاب کنید و با ابزار مناسب آنها را خاتمه دهید. اگر هنوز در حال تصمیم گیری بین خانواده های مختلف کانکتورهای RF هستید، ما را بخوانید راهنمای کانکتورهای کواکسیال RF می تواند نمای وسیع تری از انواع، مشخصات و معیارهای انتخاب ارائه دهد. .article-section{max-width:100%;}.article-section table{display: table!important;}.article-section thead{display: table-header-group!important;}.article-section tbody{display: table-row-group!important;}.article-section tr{display: table-row!important;}.article-section th{display: table-cell!important;}.article-section td{display: table-cell!important;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section th{font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:10px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
کانکتور BNC 75 اهم در مقابل 50 اهم: تفاوت ها، سازگاری و نحوه انتخاب
اخبار صنعت
2026-09-22
کانکتور BNC 75 اهم در مقابل 50 اهم: تفاوت ها، سازگاری و نحوه انتخاب
یک کانکتور BNC 50 اهم برای سیستم های 50 اهم و یک کانکتور BNC 75 اهم برای سیستم های 75 اهم ساخته شده است. این دو همیشه از نظر مکانیکی به یکدیگر تناسب دارند - پوسته سرنیزه یکسان، بند اتصال یکسان، آرایش پین یکسان - اما از نظر الکتریکی معادل نیستند: امپدانس مشخصه ای که هر کانکتور حفظ می کند متفاوت است و کاربردهای مورد نظر متفاوت است. 50 اهم را برای تجهیزات RF، مخابرات و آزمایش انتخاب کنید. 75 اهم را برای پیوندهای ویدئویی، پخش و نظارت انتخاب کنید. 50 Ω BNC RF، رادیو، مخابرات، GPS و ابزار دقیق تست؛ دی الکتریک PTFE جامد؛ پین مرکزی در معرض; با RG-58 یا RG-213 مطابقت دارد. 75 Ω BNC ویدئو کامپوزیت، SDI، دوربین مدار بسته و CATV. دی الکتریک دارای فضای هوا یا شبکه ای؛ پین مرکزی ضد لمس فرورفته؛ با RG-59 یا RG-6 مطابقت دارد. مخلوط کردن آنها سازگاری مکانیکی، ناهماهنگی الکتریکی؛ حدود 14 دسی بل تلفات برگشتی در محل اتصال. از مسیرهای دقیق RF و ویدیوی دیجیتال اجتناب کنید. در فرکانس‌های ویدئویی باند پایه، یک اتصال BNC ناهماهنگ ممکن است فقط یک شبح ضعیف ایجاد کند. در یک فرستنده RF یا یک پیوند HD-SDI، همان اتصال VSWR را بالا می برد و الگوی چشم را می بندد. این مقاله دو نوع کانکتور را مقایسه می‌کند، نشان می‌دهد که هنگام ملاقات چه اتفاقی می‌افتد، و نحوه انتخاب قطعه مناسب را توضیح می‌دهد. عدد امپدانس به چه معناست عدد روی یک کانکتور BNC امپدانس مشخصه مسیر خط انتقال است که آن را حفظ می کند. یک کانکتور با امپدانس اشتباه مانند یک ناپیوستگی کوچک عمل می کند: بخشی از سیگنال عبور می کند و بخشی به سمت منبع منعکس می شود. امپدانس مشخصه نسبت موج ولتاژ به موج جریانی است که از یک خط یکنواخت عبور می کند. با نسبت قطر هادی خارجی به قطر هادی داخلی و دی الکتریک بین آنها تنظیم می شود. طول کابل آن را تغییر نمی دهد و موقعیت سوئیچ نیز تغییر نمی کند. چرا 50 Ω به استاندارد RF تبدیل شد پنجاه اهم یک مصالحه است. امپدانس بهینه تئوری برای کنترل حداکثر توان نزدیک به 30 اهم و بهینه برای حداقل تضعیف نزدیک به 77 اهم است. یک سیستم 50 اهم کمی از هر دو منحنی تسلیم می شود و بهترین تعادل کلی را حفظ می کند، به همین دلیل است که بر رادیو، زیرساخت های سلولی، GPS، بک هاول وای فای و تجهیزات تست RF تسلط دارد. چرا 75 Ω به استاندارد ویدیو تبدیل شد هفتاد و پنج اهم نزدیک به نقطه تضعیف حداقل است، بنابراین طولانی ترین کابل را قبل از نیاز به تقویت ارائه می دهد. این ویژگی آن را به انتخاب طبیعی برای ویدیوی آنالوگ، پخش، دوربین مدار بسته و تلویزیون کابلی تبدیل کرد و این کنوانسیون به ویدیوی دیجیتال و SDI منتقل شد. یک کانکتور BNC 50 اهم در استفاده معمولی RF تقریباً 4 گیگاهرتز رتبه بندی می شود، در حالی که قطعات BNC 75 اهمی تقریباً همیشه زیر 1 گیگاهرتز استفاده می شوند، جایی که اندازه پوسته BNC هنوز تمیز رفتار می کند. تفاوت های ساختمانی بین کانکتورهای BNC 50 Ω و 75 Ω از نظر خارجی، دو نوع BNC یکسان به نظر می رسند و ابعاد پوسته، سرنیزه و جفت گیری یکسانی دارند. تفاوت ها در داخل هستند: هندسه دی الکتریک و تماس مرکز. یک کانکتور کواکسیال باید نسبت هادی و محیط دی الکتریک کابلی را که به آن خاتمه می دهد حفظ کند. از آنجا که پوسته BNC استاندارد است، تماس مرکزی و عایق امپدانس را حمل می کنند. یک دوشاخه BNC 50 Ω از عایق PTFE جامد استفاده می کند و پین مرکزی آن از سطح دی الکتریک بیرون زده است تا بتوان آن را در دست گرفت. یک دوشاخه 75 Ω BNC از یک پروفیل دی الکتریک اصلاح شده استفاده می کند - اغلب با فاصله هوا یا شبکه ای - و پین مرکزی آن در زیر دماغه دی الکتریک فرو رفته است که باعث می شود قطعه ضد لمس باشد. این پین فرورفته یک طراحی عمدی از استاندارد 75 Ω BNC است، نه یک تصادف ساخت. جدول 1. دو نسخه امپدانس BNC در دی الکتریک، تماس مرکز، کابل مورد نظر و کاربرد متفاوت هستند. مشخصه 50 Ω BNC 75 Ω BNC امپدانس 50 اهم 75 اهم استاندارد مرجع MIL-STD-348، IEC 60169-8 IEC 60169-12، EN 122190 دی الکتریک PTFE جامد دی الکتریک فضایی یا شبکه ای تماس مرکز برآمده، قابل لمس فرورفته، ضد لمس کابل معمولی RG-58، RG-213 RG-59، RG-6 کاربرد معمولی RF، مخابرات، تست، GPS ویدئو، SDI، دوربین مدار بسته، CATV هنگامی که کابلی را مونتاژ می کنید، قبل از اینکه کانکتور را با قطر کابل مطابقت دهید، امپدانس کانکتور را با امپدانس کابل مطابقت دهید. یک BNC 50 Ω که برای کابل انعطاف پذیر طراحی شده، روی RG-58 فشرده شده است، جامپر استاندارد RF است. یک BNC 75 Ω که روی RG-59 فشرده شده است معادل ویدیو است. اتصالات BNC برای کابل های کواکسیال انعطاف پذیر با امپدانس منطبق این خانواده کانکتور کابل‌های انعطاف‌پذیر RG-58، RG-59 و مشابه با هندسه پین مرکزی کنترل‌شده را خاتمه می‌دهد و به حفظ امپدانس مورد نظر 50 یا 75 اهم از طریق اتصال و به حداقل رساندن انعکاس در کابل مونتاژ شده کمک می‌کند. مشاهده محصول → آیا می توانید کانکتورهای BNC 50 Ω و 75 Ω را با هم مخلوط کنید؟ شما می توانید - سرنیزه محکم قفل می شود - اما نتیجه یک مرحله امپدانس کوچک است که بخشی از سیگنال را منعکس می کند. اگر یک مسیر ویدیویی 75 Ω حاوی یک اتصال دهنده 50 Ω باشد، ضریب انعکاس در محل اتصال (75-50) ÷ (50 75) = 0.20- است: حدود 20 درصد از موج ولتاژ یک ناپیوستگی می بیند. VSWR 1.50:1 است، تلفات برگشتی نزدیک به 14 دسی بل است و حدود 4 درصد از توان به عقب باز می گردد. جدول 2. جریمه عدم تطابق درج یک BNC 50 Ω در یک خط 75 Ω. همان اعداد در جهت معکوس اعمال می شود. متریک مقدار کانکتور 50 Ω در مسیر 75 Ω ضریب بازتاب 0.20 VSWR 1.50:1 ضرر برگشتی حدود 14 دسی بل قدرت منعکس شده 4 درصد اینکه آیا این اعداد مهم هستند به فرکانس و نرخ بیت بستگی دارد. در ویدیوهای باند پایه تا چند مگاهرتز، طول موج ده‌ها متر است، بنابراین عدم تطابق کانکتور به اندازه سانتی‌متر ممکن است نامرئی باشد یا به صورت یک پژواک ضعیف نشان داده شود. در پیوند HD-SDI با سرعت 1.485 گیگابیت بر ثانیه و بالاتر، همان اتصال هزینه حاشیه داده دارد و می تواند باعث از بین رفتن تصویر یا از بین رفتن قفل شود. در راه اندازی تست RF، هر آداپتور، بشکه یا کانکتور با امپدانس اشتباه، کالیبراسیون را خراب می کند. در یک زنجیره فرستنده، توان بازتابی آنچه را که مرحله خروجی می بیند تغییر می دهد و می تواند مدارهای محافظ را قطع کند. تابلوهای ابزار دقیق و تست باید مرجع امپدانس را از برد تا کابل دست نخورده نگه دارند. یک پایه PCB 50 Ω BNC با انتقال زمین کوتاه و خوش‌شکل، این مرجع را در نقطه‌ای که سیگنال وارد یا خارج می‌شود، حفظ می‌کند. اتصالات BNC-Mount PCB برای یکپارچگی سیگنال سطح برد BNC های مستقیم روی تخته، مرجع امپدانس را در انتقال PCB حفظ می کنند، و آنها را برای بردهای آزمایشی و ابزار دقیق در جایی که نیاز به پرتاب کوتاه و کنترل شده به مدار است، مناسب می کند. مشاهده محصول → نحوه شناسایی کانکتور BNC 50 Ω یا 75 Ω سریع‌ترین بررسی بصری است: به جفت شدن یک دوشاخه نگاه کنید. یک پین مرکزی بیرون زده که توسط PTFE جامد احاطه شده است به معنای 50 Ω است. یک پین مرکزی فرورفته که در زیر دماغه دی الکتریک پنهان شده است به معنای 75 Ω است. صفحه دوشاخه: پین در معرض = 50 Ω. پین فرورفته و ضد لمس = 75 Ω. علامت گذاری روی بدنه و چکمه: بسیاری از قسمت ها دارای مهر "50 Ω"، "75 Ω" یا با یک سری خاص هستند. یک علامت ساده "BNC" امپدانس را ثابت نمی کند. روکش کابل: RG-58 و RG-213 50 Ω هستند. RG-59 و RG-6 75 Ω هستند - اما علامت گذاری روی کابل را بررسی کنید، زیرا کانکتورها را می توان روی کابل اشتباهی نصب کرد. اندازه‌گیری: یک بازتاب‌سنج حوزه زمان یا یک تحلیلگر شبکه زمانی که برنامه نتواند شک و تردید را تحمل کند، مقدار قطعی می‌دهد. آداپتورها: یک آداپتور درون نوع BNC دو کانکتور را به صورت مکانیکی جفت می کند. امپدانس را تبدیل نمی کند. استفاده از یکی فقط محل اتصال را حرکت می دهد. قطعاتی که مهر «50/75 Ω» دارند را با شک درمان کنید. برخی از کانکتورهای ابزار هر دو رتبه بندی را دارند زیرا برای کنترل فرکانس پایین یا پیوندهای ویدیویی با نیازهای ضعیف در نظر گرفته شده اند. در یک سیستم RF پخش یا دقیق، آن نوع قطعه جایگزین مولفه واقعی 50 Ω یا 75 Ω واقعی نیست. نحوه انتخاب امپدانس اتصال BNC مناسب ابتدا امپدانس سیستم را تعیین کنید، سپس کابل، انتهای کانکتور و سبک نصب را برای مطابقت انتخاب کنید. امپدانس باید از درگاه تجهیزات تا انتهای کابل ثابت باشد. امپدانس سیستم را از برگه اطلاعات تجهیزات یا برچسب پورت شناسایی کنید. ابزارهای RF، رادیوها، گیرنده های GPS و اکثر آنتن ها 50 Ω هستند. دوربین ها، روترهای ویدئویی، مانیتورها و دنده SDI 75 Ω هستند. کابل با همان امپدانس را انتخاب کنید. از RG-58 یا RG-213 برای 50 Ω استفاده کنید. RG-59 یا RG-6 برای 75 Ω. پایانه را با کابل مطابقت دهید. کانکتورهای چین دار مناسب تولید حجم، انواع گیره و لحیم کاری مناسب تعمیر میدانی. هرگز بدنه کانکتوری که برای یک قطر کابل طراحی شده است را به دیگری فشار ندهید. سبک نصب را انتخاب کنید. کانکتورهای کابل انعطاف‌پذیر باعث می‌شوند جامپرها، کانکتورهای دیواری به پانل‌ها و شاسی خاتمه می‌دهند، کانکتورهای PCB روی تخته‌های مدار قرار می‌گیرند، و کانکتورهای فلنج به یک سطح صاف می‌پیچند. اگر فرکانس زیاد است یا زمان اجرا طولانی است، مشخصات VSWR یا بازگشت ضرر را بررسی کنید. برای کار RF 50 Ω، یک VSWR 1.30:1 در فرکانس کاری یک هدف معقول است. برای ویدیو، کانکتور باید 75 Ω با محدودیت فرکانس صریح را نشان دهد. اگر بین BNC و سایر خانواده ها تصمیم می گیرید، راهنمای انتخاب کانکتور کواکسیال RF توضیح می دهد که چگونه BNC با TNC، N، SMA، و سری های مرتبط مقایسه می شود و کدام پارامترهای الکتریکی بیشترین اهمیت را دارند. در جایی که کابل وارد شاسی می شود، از کانکتور نصب بر روی دیوار استفاده کنید تا محافظ مستقیماً به پانل بچسبد و کابل به صورت مکانیکی آزاد شود. این انتقال امپدانس را کوتاه نگه می دارد و از فشار بر روی لحیم کاری یا نقطه چین جلوگیری می کند. اتصالات BNC برای شاسی و پنل BNC های پانل تک حفره ای سپر را مستقیماً به شاسی می چسبانند و باعث کاهش فشار مکانیکی و یک ورودی فشرده می شود که مسیر امپدانس را هنگام عبور کابل ها از دیواره های محفظه کوتاه نگه می دارد. مشاهده محصول → سوالات متداول آیا یک BNC 50 Ω از نظر فیزیکی با یک BNC 75 Ω سازگار است؟ بله. قطر پوسته، سرنیزه و قطر پین مرکزی یکسان است، بنابراین یک دوشاخه 50 Ω محکم در جک 75 Ω قفل می شود و بالعکس. سازگاری فقط مکانیکی است. امپدانس الکتریکی هنوز متفاوت است. آیا مخلوط کردن کانکتورهای BNC 50 Ω و 75 Ω می تواند به تجهیزات آسیب برساند؟ نه مستقیم. محل اتصال چند درصد از قدرت سیگنال را منعکس می کند که معمولاً توسط کابل و کانکتورها جذب می شود. خطرات عملی کاهش حاشیه ویدیو، خطاهای کالیبراسیون RF، و خاموش شدن حفاظت VSWR فرستنده در لینک های پرقدرت است. چگونه می توانم بفهمم کابل من 50 Ω است یا 75 Ω؟ علامت ژاکت را در صورت خوانا بخوانید: RG-58 و RG-213 50 Ω هستند. RG-59 و RG-6 75 Ω هستند. هنگامی که علامت گذاری وجود ندارد، هندسه رابط را بررسی کنید یا اگر برنامه به بودجه امپدانس نیاز دارد، خط را اندازه بگیرید. چرا پین مرکزی 75 Ω BNC فرو رفته است؟ کنتاکت مرکزی توکار و ضد لمس بخشی از طراحی 75 Ω BNC است. در حین وصله کردن قفسه های پخش یا ویدیو از لمس پین زنده توسط کاربر جلوگیری می کند و احتمال اتصال تصادفی به پوسته را کاهش می دهد. آیا برای ویدیوی SDI به کانکتورهای BNC 75 Ω نیاز دارم؟ بله. SDI یک انتها به انتها استاندارد 75 Ω است. یک کانکتور 50 Ω که در هر نقطه ای از مسیر قرار داده شده است، بازتابی را در نرخ داده سریال اضافه می کند. وصله‌های آزمایشی کوتاه ممکن است بگذرند، اما پیوندهای تولید باید همه 75 Ω. باقی بمانند .article-section table{display:table!important;width:100%;border-collapse:collapse;margin:0 0 18px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:10px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;}.article-section .comparison-grid{display:grid;grid-template-columns:repeat(auto-fit,minmax(180px,1fr));gap:14px;margin:16px 0 20px;}.article-section .comparison-card{background:#f5f7fa;border:1px solid #e2e6ec;border-radius:8px;padding:14px 16px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
اندازه کانکتور BNC توضیح داده شده: ابعاد، 50Ω در مقابل 75Ω، و انواع کابل
اخبار صنعت
2026-09-28
اندازه کانکتور BNC توضیح داده شده: ابعاد، 50Ω در مقابل 75Ω، و انواع کابل
کانکتورهای BNC اجزای یکسانی نیستند. "اندازه" عملی یک کانکتور BNC با دو ویژگی جداگانه تعریف می شود: رابط جفت گیری و هادی مرکزی. هر BNC استاندارد قطر پوسته سرنیزه یکسانی دارد - تقریباً 14.5 میلی متر روی دوشاخه - بنابراین هر دوشاخه BNC روی هر جک BNC کلیک می کند. چیزی که واقعاً متفاوت است، پین مرکزی است: یک BNC 50 اهم از پین ضخیم تری در حدود 1.3 میلی متر استفاده می کند، در حالی که یک BNC 75 اهم از یک پایه نازک تر در حدود 1.0 میلی متر استفاده می کند. به همین دلیل است که یک کابل BNC 75 اهم همچنان در درگاه ابزار 50 اهم قرار می گیرد. همچنین اندازه گیری را کاهش می دهد: عدم تطابق امپدانس باعث ایجاد انعکاس در محل اتصال می شود، VSWR را بالا می برد و سیگنال را ضعیف می کند. بنابراین، اندازه فقط یک بعد مکانیکی نیست، بلکه یک بعد الکتریکی است. این مقاله ابعاد رابط، انواع امپدانس، اندازه کابل های سازگار و مراحل عملی برای انتخاب BNC مناسب برای پروژه شما را توضیح می دهد. برای معرفی گسترده تر رابط های کواکسیال، به ما مراجعه کنید راهنمای اتصال کواکسیال RF . ابعاد رابط رابط BNC: "اندازه" واقعاً به چه معناست اصطلاح "اندازه" می تواند به سه بعد مختلف در یک کانکتور BNC اشاره داشته باشد و اشتباه گرفتن آنها باعث بیشتر خطاهای انتخاب می شود. بعد رابط جفت گیری - پوسته بیرونی و هندسه جفت، که برای همه کانکتورهای سازگار BNC استاندارد و یکسان هستند. بعد پین مرکزی - قطر پین نر که با امپدانس اسمی تغییر می کند (50 اهم در مقابل 75 اهم). ابعاد ورودی کابل - قطر بشکه عقب و محدوده گیره، که باید با دی الکتریک و روکش بیرونی کابل کواکسیال مطابقت داشته باشد. برای خود رابط جفت گیری، مقادیر کلیدی عبارتند از: قطر بیرونی پوسته پلاگین حدود 0.570 اینچ (14.5 میلی متر)، قطر پوسته جک حدود 0.436 اینچ (11.1 میلی متر)، و قفل سرنیزه 1/4 دور که دو نیمه را در کنار هم نگه می دارد. هر دو نسخه 50 اهم و 75 اهم این هندسه پوسته را به اشتراک می گذارند، دقیقا به همین دلیل است که این دو از نظر مکانیکی قابل تعویض هستند حتی اگر از نظر الکتریکی متفاوت باشند. تفاوت های کلیدی بین کانکتورهای BNC 50 و 75 اهم پارامتر BNC 50 اهم BNC 75 اهم قطر پین مرکزی (نر) تقریبا 1.3 میلی متر (0.051 اینچ) تقریبا 1.0 میلی متر (0.039 اینچ) موقعیت دی الکتریک فرورفته در پشت صورت جفت گیری تقریباً هم سطح با صورت جفت گیری محدوده فرکانس معمولی تا 4 گیگاهرتز تا 1 تا 2 گیگاهرتز بسته به طراحی برنامه های کاربردی اولیه ابزار تست، انتقال RF، تجهیزات بی سیم لینک های ویدئویی دوربین مدار بسته، پخش ویدئو، ایستگاه پایه نتیجه اختلاط با سیستم اشتباه عدم تطابق امپدانس، سیگنال منعکس شده، VSWR بالاتر مانند سمت چپ، به علاوه سایش تماس سریعتر در موارد شدید اندازه کابل سازگار با کانکتورهای BNC کانکتورهای BNC با کابلی که خاتمه می‌دهند مشخص می‌شوند، نه تنها با نام BNC. لوله عقب باید قطر کابل را درست بگیرد، در غیر این صورت مفصل تحت لرزش و کشش شل می شود. کابل های کواکسیال معمولی که با کانکتورهای BNC و قطر خارجی معمولی آنها استفاده می شود نوع کابل امپدانس قطر بیرونی استفاده معمولی BNC RG-58 50 اهم تقریبا 5.0 میلی متر سرنخ های تست، GPS، پرش های کوتاه RG-174 50 اهم تقریبا 2.5 میلی متر جامپرهای داخلی فشرده، پیگتیل RG-213 50 اهم تقریبا 10.3 میلی متر خطوط تغذیه رادیویی پرقدرت RG-59 75 اهم تقریبا 6.2 میلی متر دوربین مدار بسته آنالوگ، پیوندهای ویدیویی قدیمی RG-6 75 اهم تقریبا 6.9 میلی متر ویدئوی دیجیتال، پهنای باند، IF ماهواره ای هنگامی که یک BNC برای یک کابل خاص سفارش می دهید، تأیید کنید که سازنده یک محدوده گیره منطبق را لیست کرده است. کانکتوری که برای RG-58 در نظر گرفته شده است به درستی روی RG-6 مهر و موم نمی شود و بازی مکانیکی حاصل می تواند به آرامی به پین ​​مرکزی آسیب برساند. اگر نیاز به انتقال از یک اندازه کابل به اندازه دیگر دارید، آداپتور بشکه داخلی راه حل درستی نیست—ابتدا کانکتور را با کابل مطابقت دهید. سبک های بدنه BNC: نصب کابل، پنل و PCB کانکتورهای BNC در چندین سبک بدنه مکانیکی موجود هستند و باید قبل از انتخاب شماره قطعه، نحوه نصب آن مشخص شود. اگر کانکتور نتواند به درستی در محفظه شما محکم شود، اندازه الکتریکی اهمیت کمی دارد. کانکتورهای سبک کابل انتهای کابل کواکسیال انعطاف پذیر را خاتمه می دهند و رایج ترین شکل برای لیدهای آزمایشی، پرش های آنتن و اجراهای ویدئویی هستند. آنها از اتصال چین دار، گیره یا لحیم کاری به هادی مرکزی و قیطان استفاده می کنند، بنابراین قطر کابل و لوله اتصال باید مطابقت داشته باشند. اتصالات BNC برای کابل های کواکسیال انعطاف پذیر این صفحه کانکتورهای BNC ساخته شده برای کابل‌های RF انعطاف‌پذیر مانند RG-58 و LMR-200 را پوشش می‌دهد، با گیره، گیره یا خاتمه لحیم کاری و چندین زاویه خروج برای مجموعه‌های کابل قابل اعتماد. مشاهده محصول → کانکتورهای بالک برای نصب از طریق یک پانل یا شاسی طراحی شده اند، با صفحه جفت در یک طرف و اتصال کابل در طرف دیگر. هنگامی که به یک نقطه تست پنل جلویی تمیز و قابل تکرار نیاز است، آنها انتخاب ارجح هستند، زیرا کانکتور ثابت می ماند در حالی که کابل در پشت پانل خم می شود و خم می شود. اتصالات کواکسیال رادیویی پایه BNC کانکتورهای BNC مهره ای تک سوراخ برای نصب پانل یا شاسی، گزینه های فنجان لحیم کاری، دم کامپیوتر، چین و گیره را با نسخه های 50Ω و 75Ω برای نقاط تست پنل جلویی تمیز ارائه می دهد. مشاهده محصول → کانکتورهای PCB به طور مستقیم به یک برد مدار، با جهت عمودی یا زاویه راست، لحیم می شوند. آنها در ماژول‌های RF، قسمت‌های جلوی ابزار دقیق و سخت‌افزار ویدئویی تعبیه‌شده که در آن کانکتور باید نزدیک مدار فعال قرار گیرد، رایج هستند. کانکتورهای کواکسیال RF پایه PCB BNC کانکتورهای BNC روی PCB در سبک‌های سوراخ یا SMT با جهت‌های راست یا عمودی، مهندسی شده برای حفظ امپدانس در طول انتقال برد برای یکپارچگی سیگنال فرکانس بالا. مشاهده محصول → سایر سبک های بدنه مفید عبارتند از کانکتورهای اتصال فلنجی برای نصب پانل سفت و سخت، درپوش های محافظ برای پورت های استفاده نشده و بارهای پایانی برای کالیبراسیون. اگر سیستم شما BNC را با سایر رابط‌ها ترکیب می‌کند، آداپتورهای intertype امپدانس را ثابت نگه می‌دارند. به عنوان مثال، الف آداپتور BNC به SMA اجازه می دهد تا یک کابل تست دقیق SMA بدون لحیم کاری به درگاه ابزار BNC ختم شود. چگونه اندازه BNC مناسب را برای برنامه خود انتخاب کنید ترتیب انتخاب صحیح اول امپدانس، دوم کابل، سوم فرم مکانیکی است. کار به هر ترتیب دیگر معمولاً یک اتصال دهنده تولید می کند که با یک قسمت از سیستم مطابقت دارد اما در جای دیگری از کار می افتد. امپدانس سیستم را تعیین کنید. برچسب ابزار، علائم کابل، یا مستندات سیستم را بررسی کنید. اختلاط BNC های 50 اهم و 75 اهم رایج ترین خطای میدان است. قطر خارجی کابل را اندازه گیری کنید. از کولیس یا برگه اطلاعات کابل استفاده کنید. یک BNC با محدوده گیره ای که با آن قطر مطابقت دارد و یک پین مرکزی به اندازه هادی انتخاب کنید. جنسیت و استایل بدن را انتخاب کنید. بررسی کنید که آیا به دوشاخه یا جک نیاز دارید و اینکه آیا کانکتور روی کابل، روی دیوار یا PCB نصب می شود یا خیر. پین مرکزی و دی الکتریک را بررسی کنید. یک پین 50 اهم سازگار باید حدود 1.3 میلی متر باشد. یک پین سازگار 75 اهم حدود 1.0 میلی متر. بررسی کنید که دی الکتریک تمیز باشد و بیش از حد مشخص شده فرورفته نباشد. الزامات آبکاری و محیطی را بررسی کنید. نیکل برای استفاده عمومی استاندارد است. طلا برای کاربردهای تست دقیق که در آن مقاومت تماس کم و پایدار اهمیت دارد ترجیح داده می شود. خرید صرفاً بر اساس قیمت در قطعات BNC خطرناک است. اتصال دهنده های ارزان قیمت ممکن است از روکش طلای نازک تر، پین های مرکزی خارج از تحمل یا مواد دی الکتریک استفاده کنند که امپدانس را تحت دما تغییر می دهند. قبل از انجام یک سفارش بزرگ، یک نقشه ابعادی بخواهید یا قطر پین را با کولیس بررسی کنید. سوالات متداول اندازه BNC آیا می توان از BNC 50 اهم و BNC 75 اهم با هم استفاده کرد؟ از نظر فیزیکی بله، از نظر الکتریکی خیر. پوسته های سرنیزه کاملاً جفت می شوند، اما ناپیوستگی امپدانس در محل اتصال باعث انعکاس می شود. برای ویدئو با فرکانس پایین، این اثر ممکن است مورد توجه قرار نگیرد. برای اندازه گیری RF یا سیگنال های ارتباطی می تواند دقت را کاهش داده و تضعیف را افزایش دهد. اگر باید یک دستگاه 75 اهمی را با یک ابزار 50 اهم آزمایش کنید، به جای تکیه بر عدم تطابق کانکتور از یک آداپتور امپدانس با رتبه بندی صحیح استفاده کنید. چگونه می توانم BNC 50 اهم را از BNC 75 اهم به صورت بصری تشخیص دهم؟ به پین ​​مرکزی نر و دی الکتریک اطراف آن نگاه کنید. یک پین 50 اهم ضخیم تر است، حدود 1.3 میلی متر، و دی الکتریک کمی در پشت صفحه جفت فرو رفته است. یک پین 75 اهم نازک‌تر است، حدود 1.0 میلی‌متر، و دی الکتریک تقریباً هم سطح با صورت قرار می‌گیرد. اندازه گیری پین با کولیس مطمئن ترین جواب را می دهد. چه قطر کابلی با کانکتور BNC کار می کند؟ بستگی به برد لوله عقب کانکتور دارد. رایج‌ترین کابل‌های انعطاف‌پذیر RG-58 و RG-59 با قطر خارجی تقریباً 5-6 میلی‌متر، RG-174 در 2.5 میلی‌متر برای جامپرهای فشرده و RG-6 در حدود 6.9 میلی‌متر برای اجراهای ویدیویی مدرن هستند. همیشه محدوده گیره کانکتور را با روکش کابل واقعی مطابقت دهید، نه فقط با نام کابل چاپ شده روی قرقره. آیا کانکتور TNC هم اندازه BNC است؟ ابعاد رابط از نظر هندسی مشابه هستند، اما یکسان نیستند. TNC از یک مهره اتصال رزوه‌ای و یک پروفیل پوسته کمی متفاوت استفاده می‌کند، بنابراین نمی‌توان آن را با خیال راحت جایگزین BNC کرد. اگر سیستم شما لرزش قوی را تجربه می کند، TNC انتخاب بهتری است زیرا رزوه آن در برابر شل شدن مقاومت می کند. برای کارهای استاندارد روی نیمکت و قفسه، BNC گزینه سرنیزه سریعتر و راحت تر است. .article-section table{display:table!important;border-collapse:collapse;width:100%;margin-bottom:16px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:22px;font-weight:bold;text-align:left;margin-bottom:12px!important;margin-top:40px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:16px;font-weight:bold;text-align:left;margin-bottom:12px;margin-top:28px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...