اخبار

صفحه اصلی / اخبار / اخبار صنعت / انواع کانکتور آنتن: راهنمای کامل SMA در مقابل نوع N در مقابل TNC در مقابل BNC در مقابل RP-SMA

انواع کانکتور آنتن: راهنمای کامل SMA در مقابل نوع N در مقابل TNC در مقابل BNC در مقابل RP-SMA



Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. در طراحی، توسعه، تولید، فروش و خدمات کانکتورهای کواکسیال RF (فرکانس رادیویی) حرفه ای است.

انتخاب کانکتور آنتن یکی از آن تصمیمات کوچکی است که می تواند نصب RF را خراب یا خراب کند. درست انجام دهید، و سیستم تقریباً نامرئی عمل می کند. اشتباه می کنید و قبل از اینکه برق حتی به آنتن برسد سیگنال را از دست می دهید. تقریباً برای هر رادیو، نقطه دسترسی Wi-Fi، مودم سلولی یا دروازه اینترنت اشیا، انواع اصلی اتصال آنتن SMA، RP-SMA، N، BNC، TNC، MCX، MMCX و UHF هستند. همه آنها در اکثر سیستم های رادیویی رابط های کواکسیال و 50 اهم هستند، اما از نظر اندازه، محدودیت فرکانس، روش قفل و قطبیت متفاوت هستند. پاسخ عملی ساده است: SMA یا RP-SMA را برای اکثر تجهیزات داخلی و فشرده، N را برای آنتن های خارجی و پرقدرت، TNC را برای پیوندهای مستعد ارتعاش در فضای باز، و BNC را برای تست سریع و اتصالات آزمایشگاهی انتخاب کنید.

کانکتور آنتن چیست؟

کانکتور آنتن رابط استاندارد شده بین آنتن و خط تغذیه یا رادیو است. هادی مرکزی و سپر بیرونی را در هندسه دقیق نگه می دارد، بنابراین امپدانس مشخصه در سراسر اتصال ثابت می ماند. از آنجا که اتصال اغلب در معرض ترین قسمت زنجیره RF است، یک اتصال دهنده خوب همچنین حفظ مکانیکی، مقاومت در برابر آب و هوا در صورت نیاز و فضای فرکانس کافی برای سیگنال را فراهم می کند. در عمل، نوع کانکتور تقریباً به اندازه نوع کابل اهمیت دارد: یک کابل عالی با کانکتور ضعیف همچنان بازتاب، از دست دادن و در نهایت خرابی ایجاد می کند.

رایج ترین انواع کانکتور آنتن

هیچ رابط آنتن جهانی وجود ندارد. در عوض، طراحان و نصاب ها از میان مجموعه ای از رابط های استاندارد شده بر اساس عملکرد و تناسب فیزیکی انتخاب می کنند. جدول زیر انواع اصلی را که با آنها روبرو خواهید شد خلاصه می کند.

انواع کانکتور آنتن رایج و ویژگی های عملکرد معمولی آنها
رابط امپدانس محدوده فرکانس عملی برنامه های کاربردی معمولی
SMA 50 اهم DC-18 گیگاهرتز آنتن های GPS، ماژول های Wi-Fi، SDR، تجهیزات تست
RP-SMA 50 اهم DC-18 گیگاهرتز نقاط دسترسی، آنتن های Wi-Fi مصرف کننده
N 50 اهم / 75 ohm DC-11 گیگاهرتز (50 اهم) آنتن های فضای باز، ایستگاه های پایه، جامپرهای پرقدرت
BNC 50 اهم / 75 ohm DC-4 گیگاهرتز ابزار آزمایشگاهی، نیمکت‌های تست، ویدیوی قدیمی
TNC 50 اهم DC-11 گیگاهرتز رادیوهای سیار، محیط های ارتعاشی صنعتی و فضای باز
MCX / MMCX 50 اهم DC-6 گیگاهرتز ماژول های اینترنت اشیا، RF تعبیه شده، کابل های جامپر داخلی
UHF / Mini-UHF 50 اهم DC-300 مگاهرتز / تا ~2 گیگاهرتز رادیو آماتور، دریایی، رادیو دو طرفه قدیمی

SMA و RP-SMA

SMA یک کانکتور رزوه ای 50 اهم است که در اصل برای کابل های نیمه سخت و ابزار دقیق طراحی شده است. جمع و جور، قابل اعتماد است و به طور گسترده در آنتن های GPS، دانگل های SDR و رادیوهای تعبیه شده استفاده می شود. نسخه با قطبیت معکوس، RP-SMA، به سادگی جنسیت پین مرکزی را برعکس می کند: یک ماده RP-SMA به جای سوکت، یک پین دارد، و یک نر RP-SMA به جای یک پایه، یک سوکت دارد. این تغییر کوچک مانع از نصب تصادفی آنتن Wi-Fi توسط کاربران در کانکتوری می شود که برای سایر تجهیزات دارای مجوز در نظر گرفته شده است، اما همچنین به این معنی است که باید آنتن، کابل و رادیو را دقیقاً مطابقت دهید. برای انواع کابل، PCB و نصب روی پانل، کانکتورهای کواکسیال SMA RF صفحه نقطه شروع خوبی است.

Wholesale SMA RF Coaxial Connectors Manufacturer, Factory عمده فروشی SMA RF اتصال دهنده های کواکسیال سازنده، کارخانه Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. سازنده کانکتورهای کواکسیال SMA RF چین و کارخانه اتصال دهنده های کواکسیال SMA RF است، ما ارائه می دهیم... مشاهده محصول →

نوع N

کانکتور N یک رابط رزوه ای و مقاوم در برابر آب و هوا است که یکی از اولین کانکتورهایی بود که در فرکانس های مایکروویو به خوبی کار می کرد. این پین مرکزی و دی الکتریک بزرگتر دارد، بنابراین توان بالاتری را با تلفات کمتر از SMA اداره می کند. کانکتورهای N انتخاب پیش‌فرض برای آنتن‌های پانل در فضای باز، آنتن‌های omni و Yagis هستند و همچنین در تجهیزات تست RF، فیلترها و محافظ‌های صاعقه رایج هستند. در سیستم های 50 اهم، N عملکرد ثابتی را تا 11 گیگاهرتز و بالاتر در نسخه های با کیفیت ارائه می دهد. اگر در حال استاندارد کردن یک سایت آنتن در فضای باز هستید، N کانکتور کواکسیال RF لاین گزینه های کابلی انعطاف پذیر، نیمه صلب، دیواری و نصب فلنجی را در اختیار شما قرار می دهد.

Wholesale N RF Coaxial Connectors Manufacturer, Factory عمده فروشی N RF اتصال دهنده های کواکسیال سازنده، کارخانه Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. تولید کننده اتصال دهنده های کواکسیال RF N چین و کارخانه اتصال دهنده های کواکسیال N RF است، ما ... مشاهده محصول →

BNC و TNC

BNC از یک قفل سرنیزه ای استفاده می کند که امکان اتصال/قطع بسیار سریع را فراهم می کند. هنوز در آزمایشگاه های آزمایش، اسیلوسکوپ ها، ژنراتورهای سیگنال و سیستم های دوربین مدار بسته رایج است. با این حال، BNC تقریباً به 4 گیگاهرتز محدود شده است و می تواند تحت ارتعاش شل شود. TNC شبیه به نظر می رسد اما از یک پوسته رشته ای استفاده می کند که پایداری فرکانس بالاتر و مقاومت در برابر لرزش تا 11 گیگاهرتز را ارائه می دهد. برای رادیو تلفن همراه در فضای باز و پیوندهای صنعتی، TNC معمولاً انتخاب مطمئن‌تری است. برای سرنیزه BNC و لوازم جانبی مربوطه، کانکتورهای کواکسیال BNC RF محدوده شامل نسخه های کابل انعطاف پذیر و نیمه صلب است.

Wholesale BNC RF Coaxial Connectors Manufacturer, Factory عمده فروشی BNC RF اتصال دهنده های کواکسیال سازنده، کارخانه Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. سازنده کانکتورهای کواکسیال BNC RF چین و کارخانه اتصال دهنده های کواکسیال BNC RF است، ما ارائه می دهیم... مشاهده محصول →

MCX و MMCX

MCX و MMCX are snap-on subminiature connectors designed for PCB-level compact modules. MCX has a much smaller footprint than SMA, and MMCX is smaller still while allowing 360-degree rotation. They are common inside IoT gateways and portable radios, but their tiny shells and center pins cannot tolerate the mechanical stress of repeated cable changes or outdoor exposure. Most designers use them as an internal board-to-cable interface that transitions to SMA or N on the enclosure.

UHF و Mini-UHF

کانکتور UHF، علی رغم نامش، برای فرکانس های UHF رتبه بندی نشده است. این یک رابط 50 اهم ناهموار است که تا حدود 300 مگاهرتز قابل استفاده است. اغلب در تجهیزات رادیویی CB، دریایی و آماتور ظاهر می شود. Mini-UHF برای جا دادن فضاهای کوچکتر ساخته شده است و می تواند تا حدود 2 گیگاهرتز کار کند، هرچند با تلفات درج بالاتر از SMA یا TNC. این کانکتورها هنوز در هنگام ارتقاء ناوگان رادیویی قدیمی تر دیده می شوند.

جنسیت و قطبیت: چرا تطبیق اهمیت دارد

جنسیت رابط توسط تماس مرکزی، نه پوسته بیرونی تعریف می شود. یک رابط نر دارای یک پین مرکزی است. یک کانکتور مادگی دارای یک سوکت مرکزی است. رزوه بیرونی می تواند در هر دو طرف باشد، بنابراین یک ماده SMA دارای یک نخ داخلی است در حالی که یک رزوه نر SMA دارای یک مهره خارجی است. قطبیت معکوس همان جنسیت پوسته بیرونی را حفظ می کند اما تماس مرکزی را عوض می کند: یک ماده RP-SMA دارای یک نخ خارجی و یک پین مرکزی است، در حالی که یک نر RP-SMA دارای یک نخ داخلی و یک سوکت مرکزی است. همیشه قبل از سفارش، جنسیت و قطبیت را بررسی کنید و هرگز از آداپتورها برای از بین بردن قطبیت استفاده نکنید، مگر اینکه سیستم برای آن طراحی شده باشد. همان قرارداد قطبیت معکوس برای TNC و N در برخی تجهیزات شبکه وجود دارد، بنابراین برچسب تجهیزات را به دقت بررسی کنید.

نحوه انتخاب کانکتور آنتن مناسب

با اتصال رادیو یا دستگاه شروع کنید، سپس آنتن و کابلی را که با آن مطابقت دارد انتخاب کنید. یک ترتیب تصمیم گیری ساده عبارت است از: فرکانس، امپدانس، توان، تناسب مکانیکی و محیط.

  • فرکانس: از یک رابط با درجه بندی راحت بالاتر از باند عملکرد خود استفاده کنید. در 2.4/5 گیگاهرتز، SMA، RP-SMA، N و TNC همه کار می کنند. در 6 گیگاهرتز، SMA و N ایمن تر هستند. بالاتر از 10 گیگاهرتز، از درجه های SMA یا N با کارایی بالا استفاده کنید.
  • امپدانس: اکثر سیستم های آنتن 50 اهم هستند. اگر دستگاه شما 75 اهم است که در ویدیو و پخش رایج است، کل زنجیره را با 75 اهم مطابقت دهید.
  • قدرت: برای توان انتقال بالاتر از چند وات، N یا TNC را نسبت به SMA انتخاب کنید. برای ایستگاه های پایه تغذیه کننده تقویت کننده های پرقدرت، N یا 7/16 مناسب تر است.
  • محیط زیست: از N یا TNC ضد آب در فضای باز استفاده کنید. SMA و BNC در داخل ساختمان یا محفظه مهر و موم شده بهتر هستند.
  • آمادگی جسمانی: رزوه، سوراخ پانل، قطر کابل و نوع نصب را بررسی کنید. برخی از کانکتورها برای کابل انعطاف پذیر، برخی برای کابل نیمه سخت و برخی برای نصب PCB هستند.
  • قطبیت: قطبیت عادی یا معکوس را تأیید کنید، مخصوصاً برای Wi-Fi و تجهیزات ایمنی عمومی.

برای یک رویکرد گام به گام برای تطبیق مشخصات، به ما مراجعه کنید نکات دقیق انتخاب کانکتور کواکسیال RF .

زمانی که به آداپتور RF نیاز دارید

گاهی اوقات شما نیاز دارید که یک آنتن SMA را به یک رادیو نوع N یا یک کابل تست BNC به یک پورت SMA وصل کنید. آداپتورهای RF این مشکل را بدون تغییر کابل یا آنتن حل می کنند. آنها به عنوان آداپتورهای بین‌تیپ، مانند SMA-to-N، BNC-to-SMA، N-to-TNC، و بسیاری از ترکیب‌های دیگر، و به عنوان آداپتورهای درون نوع برای اتصالات زن به زن یا مرد به مرد در دسترس هستند. یک آداپتور خوب باید امپدانس یکسان، VSWR کم و کنتاکت های روکش دار داشته باشد تا از خوردگی جلوگیری شود. آداپتورها مقدار کمی از دست دادن را اضافه می کنند، بنابراین در صورت امکان آنها را از زنجیرهای دائمی پرقدرت دور نگه دارید، اما هر زمان که عدم تطابق شما را مجبور به تعویض یک آنتن گران قیمت کرد، از آنها استفاده کنید. فروشنده ای با طیف گسترده آداپتور، مانند ما آداپتورهای RF بین نوع و درون نوع ، می تواند فرآیند انتخاب را ساده کند.

حفاظت از نوسانات برای سیستم های آنتن در فضای باز

آنتن در فضای باز کوتاه ترین مسیر برای رعد و برق و تخلیه استاتیک برای رسیدن به رادیو است. یک محافظ صاعقه کواکسیال در خط انتقال بین آنتن و رادیو نصب شده است. RF را از مسیر اصلی عبور می دهد در حالی که انرژی موج را به زمین منتقل می کند. محافظی را با نوع اتصال و امپدانس مشابه بقیه سیستم انتخاب کنید: محافظ‌های نوع N برای آنتن‌های N، محافظ‌های SMA برای رادیوهای SMA و محافظ‌های BNC برای اجراهای آزمایشی یا داخل ساختمان. یک محافظ همچنین نیاز به اتصال زمین خوبی دارد و باید تا حد امکان نزدیک به ورودی ساختمان قرار گیرد. حتی اگر یک اتصال اضافی است، تلفات درج آن بسیار کم است. اجتناب از آن می تواند قسمت جلویی گیرنده را در یک طوفان از بین ببرد.

سوالات متداول

رایج ترین انواع کانکتور آنتن چیست؟

رایج ترین انواع آن عبارتند از SMA، RP-SMA، N، BNC، TNC، MCX، MMCX و UHF. برای Wi-Fi، SMA و RP-SMA استاندارد هستند. برای پیوندهای سلولی و پرقدرت در فضای باز، N استاندارد است. برای میزهای تست، BNC رایج است. برای ماژول های کوچک اینترنت اشیا، MCX و MMCX در داخل ظاهر می شوند.

تفاوت بین SMA و RP-SMA چیست؟

در SMA، نر دارای یک پین و ماده دارای یک سوکت است. در RP-SMA، تماس مرکز برعکس است: نر دارای یک سوکت و ماده دارای یک پین است. رزوه بیرونی یکسان باقی می‌ماند، بنابراین از نظر مکانیکی جا می‌شوند اما از نظر الکتریکی سازگار نیستند.

آیا می توانم آنتن نوع N را به رادیو SMA وصل کنم؟

بله، با یک آداپتور N-to-SMA 50 اهم یا کابلی که یک کانکتور N در یک طرف و SMA در طرف دیگر دارد. از آداپتورهای 75 اهم اجتناب کنید. آداپتور تلفات کمی را اضافه می کند، اما برای کارکردهای کوتاه و توان کم، یک راه حل عملی است.

چرا دستگاه های وای فای از کانکتورهای قطبیت معکوس استفاده می کنند؟

رابط‌های قطبی معکوس احتمال نصب آنتن Wi-Fi مصرف‌کننده را مستقیماً به رادیویی که برای عملیات مجاز یا غیر Wi-Fi در نظر گرفته شده است را کاهش می‌دهد. کانکتور از نظر مکانیکی مشابه است اما از نظر الکتریکی معکوس شده است.

آیا نوع کانکتور بر کیفیت سیگنال تأثیر می گذارد؟

بله. اتصال نامناسب می تواند باعث انعکاس، افزایش VSWR، تلفات بیشتر و تماس متناوب شود. در فرکانس‌های چند گیگاهرتز، تفاوت‌های هندسی کوچک مهم هستند، بنابراین از یک رابط رتبه‌بندی شده برای باند فرکانس خود استفاده کنید و همه اتصالات را تمیز و با گشتاور صحیح نگه دارید.

با رابط رادیویی خود شروع کنید، سپس آنتن را مطابقت دهید. SMA یا RP-SMA را برای دنده‌های فشرده، N برای پیوندهای فضای باز و پرقدرت، TNC برای نصب‌های سنگین و BNC برای اتصالات سریع آزمایشگاهی انتخاب کنید. کانکتورها و آداپتورها را از تامین‌کننده‌ای بخرید که مشخصات واضحی را منتشر می‌کند و خانواده کامل را در یک مکان ارائه می‌دهد. که خطاهای سفارش را کاهش می دهد و نگهداری را ساده نگه می دارد.


محصولات مرتبط
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
VIEW MORE
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
VIEW MORE
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
VIEW MORE
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
VIEW MORE
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
VIEW MORE
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
VIEW MORE
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
VIEW MORE
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
VIEW MORE
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
VIEW MORE
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
VIEW MORE
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
VIEW MORE
JC3.650.359 MCX-C-JW0.9
JC3.650.359 MCX-C-JW0.9
JC3.650.359 MCX-C-JW0.9
JC3.650.359 MCX-C-JW0.9
VIEW MORE
اخبار و به روز رسانی
راهنمای کانکتور 12G BNC: کانکتورهای کواکسیال 75 اهم برای سیستم های ویدئویی 4K و 8K SDI
اخبار صنعت
2026-09-04
راهنمای کانکتور 12G BNC: کانکتورهای کواکسیال 75 اهم برای سیستم های ویدئویی 4K و 8K SDI
یک کانکتور 12G BNC یک کانکتور کواکسیال RF 75 اهم است که برای انتقال سیگنال های 12G-SDI تا سرعت 12 گیگابیت بر ثانیه مهندسی شده است و از ویدیوهای 4K و 8K روی یک کابل پشتیبانی می کند. این صرفا یک "BNC استاندارد" با شماره قطعه متفاوت نیست. عملکرد الکتریکی، تحمل‌های مکانیکی و طراحی محافظ آن برای نرخ‌های داده بالاتر SMPTE ST 2082 بهینه‌سازی شده‌اند. خرید یک کانکتور BNC 12G بدون بررسی محدوده فرکانس، تلفات برگشتی و سازگاری امپدانس یکی از دلایل رایج خطاهای متناوب ویدئو در سیستم‌های پخش و Pro AV است. کانکتور 12G BNC چیست؟ پاسخ مستقیم این است: یک کانکتور 12G BNC یک کانکتور کواکسیال 75 اهم است که برای سیگنال های ویدئویی دیجیتال 12G-SDI ساخته شده است که توسط SMPTE ST 2082 تعریف شده است و حدود 11.88 گیگابیت بر ثانیه داده محموله را حمل می کند. در برنامه‌هایی استفاده می‌شود که ویدیوهای با پهنای باند بالا از طریق کواکسی عبور می‌کنند، از جمله خروجی‌های دوربین، روترهای ویدئویی، نمایشگرها و تجهیزات تست. اگرچه کوپلینگ سرنیزه مانند هر BNC دیگر به نظر می رسد، کانکتورهای دارای رتبه 12G امپدانس مشخصه 75 اهم کنترل شده را تا فراتر از 4 گیگاهرتز، معمولاً 12 گیگاهرتز، حفظ می کنند. این پایداری چیزی است که نمودار چشم را باز نگه می دارد، لرزش را کاهش می دهد و از بازتاب های ناشی از ناپیوستگی امپدانس جلوگیری می کند. 12G BNC در مقابل BNC استاندارد: آنچه واقعاً مهم است تفاوت های تعیین کننده پایداری امپدانس، پهنای باند، از دست دادن بازگشت، و اثربخشی محافظ است - نه خود کوپلینگ سرنیزه مکانیکی. یک BNC استاندارد 50 اهمی یا یک BNC قدیمی 75 اهمی می تواند به طور فیزیکی با یک کانکتور BNC 12G جفت شود، اما عدم تطابق الکتریکی کیفیت سیگنال را کاهش می دهد. در اینجا مقایسه عملی است: جدول مقایسه: کانکتورهای استاندارد BNC در مقابل 12G BNC پارامتر استاندارد BNC 12G BNC امپدانس 50 یا 75 اهم فقط 75 اهم پهنای باند DC تا 4 گیگاهرتز معمولی DC تا 12 گیگاهرتز یا بالاتر ضرر برگشتی اغلب نامشخص معمولاً 15 دسی بل یا بهتر در 12 گیگاهرتز از دست دادن درج کمتر انتقادی پایین و پایدار در سراسر باند ویدیو محافظ برای فرکانس پایین مناسب است محافظ پیشرفته برای جداسازی با فرکانس بالا استفاده معمولی ویدیوی قدیمی، ابزار دقیق 12G-SDI، پخش 4K/8K، Pro AV تاثیر دنیای واقعی ساده است. یک کانکتور ضعیف در یک پیوند 12G-SDI می تواند بازتاب های سیگنالی را ایجاد کند که باعث ایجاد مصنوعات قابل مشاهده، افت فریم یا از بین رفتن کامل قفل می شود. در کابل های طولانی، تفاوت بین یک BNC 12G واقعی و یک BNC عمومی آشکارتر می شود. مشخصات کلیدی که باید قبل از خرید بررسی کنید هنگام انتخاب یک کانکتور 12G BNC، ابتدا چهار ویژگی را بررسی کنید: امپدانس، محدوده فرکانس، افت برگشتی و مواد تماس. این مقادیر تعیین می کنند که آیا کانکتور در یک مسیر 12G-SDI کار می کند یا یک گلوگاه نامرئی ایجاد می کند. امپدانس : باید 75 اهم باشد. یک کانکتور 50 اهم باعث ناپیوستگی امپدانس و افزایش انعکاس می شود. محدوده فرکانس : به دنبال DC تا حداقل 4.5 گیگاهرتز برای 12G-SDI باشید، با طرح‌های دارای رتبه 12 گیگاهرتز که بیشترین فضای سر را ارائه می‌دهند. ضرر برگشتی : 15 دسی بل یا بهتر در فرکانس مورد نظر نقطه شروع خوبی است. 20 دسی بل عالیه VSWR : پایین تر بهتر است. VSWR 1.1 یا کمتر در فرکانس 12 گیگاهرتز برای قطعات با کیفیت بالا معمول است. آبکاری تماس : آبکاری طلا یا نقره مقاومت تماس را کاهش می دهد و دوام را بهبود می بخشد. مواد بدنه : برنج با آبکاری نیکل یا فولاد ضد زنگ برای محیط های خشن. فراتر از مقادیر الکتریکی، تأیید کنید که ورودی کابل کانکتور با قطر کابل شما مطابقت دارد. اگر فرول برای کابل کواکس خیلی شل یا خیلی سفت باشد، انتهای انتهایی از نظر مکانیکی ضعیف و مستعد نشتی سیگنال خواهد بود. انواع کانکتور BNC برای 12G SDI سبک اتصال را بر اساس محل زندگی آن در سیستم انتخاب کنید: کابل، PCB یا پانل. هر قالب فیزیکی پیامدهای عملکردی خاصی برای نصب 12G-SDI دارد. اتصالات کابل انعطاف پذیر BNC اتصالات BNC برای کابل انعطاف پذیر با گزینه های پایانی چندگانه این کانکتورها برای کابل‌های پخش انعطاف‌پذیر 75 اهم طراحی شده‌اند که برای اطمینان از عملکرد قابل اعتماد در مجموعه‌های کابلی که اغلب جابه‌جا می‌شوند، ختم، گیره، یا لحیم‌کاری پایانه‌ها و کاهش فشار را ارائه می‌دهند. مشاهده محصول → کانکتورهای کابلی انعطاف پذیر BNC رایج ترین انتخاب برای کابل های دوربین، پچ کوردها و اجراهای استودیویی هستند. آنها به کابل های پخش انعطاف پذیر 75 اهمی خاتمه داده می شوند و باید تلفات درج کم و کاهش فشار خوب را فراهم کنند، زیرا این کابل ها اغلب جابجا شده و دوباره وصل می شوند. در یک محیط 12G-SDI، یک کانکتور کابلی انعطاف پذیر باید هادی مرکزی و محافظ را محکم نگه دارد. یک فرول شل می تواند یک برآمدگی امپدانس کوچک ایجاد کند که برای کاهش تلفات برگشتی در 12 گیگاهرتز کافی است. اتصالات BNC نصب PCB اتصالات BNC نصب PCB for High-Speed Signal Integrity این کانکتورها که برای نصب مستقیم PCB طراحی شده‌اند، یکپارچگی امپدانس را از طریق انتقال برد حفظ می‌کنند و آنها را برای تجهیزات 12G-SDI مناسب می‌سازد که در آن اثرات انگلی باید به حداقل برسد. مشاهده محصول → کانکتورهای BNC پایه PCB در سوئیچ‌های ویدئویی، مانیتورها، فرستنده‌ها و سایر تجهیزاتی که کانکتور باید مستقیماً به یک برد لحیم شود، استفاده می‌شود. برای 12G-SDI، طول پین کانکتور و اتصال صفحه زمین باید بهینه شود تا ظرفیت خازنی و اندوکتانس انگلی به حداقل برسد. این کانکتورها همچنین برای پورت های ورودی/خروجی پنل جلویی انتخاب می شوند. بهترین طرح‌های نصب PCB، پایه‌های زمین را نزدیک پایه مرکزی قرار می‌دهند تا سطح حلقه را کاهش داده و عملکرد فرکانس بالا را بهبود بخشد. اتصالات BNC نصب بر روی دیوار اتصالات BNC نصب بر روی دیوار for Panel Feedthrough این کانکتورها با نصب مهره تک سوراخ برای نصب پانل جمع و جور، تداوم امپدانس را در میان موانع فراهم می‌کنند و از پایانه‌های مختلف پشتی برای یکپارچه‌سازی سیستم همه‌کاره پشتیبانی می‌کنند. مشاهده محصول → کانکتورهای BNC پایه دیواری برای صفحات دیواری، شاسی تجهیزات و جعبه های اتصال طراحی شده اند. آنها به کابل اجازه می دهند از طریق پانل عبور کند و در عین حال اتصال زمین محکم به محفظه را حفظ کند. در امکانات پخش، کانکتورهای دیواری اغلب نقطه انتقال بین کابل کشی استودیو و روتر ویدئویی هستند. چیدمان فلنج و مهره آنها باید به طور مداوم گشتاور شود. حتی تغییرات جزئی نیز می تواند بر رابط با پنل تأثیر بگذارد و افت بازگشت را تغییر دهد. ملاحظات خرید برای اتصالات BNC 12G بزرگترین خطرات خرید امپدانس اشتباه، رتبه بندی فرکانس ناکافی و تلرانس های مکانیکی ناسازگار است. این مشکلات در اولین بازرسی ظاهر نمی شوند. آنها در طول زمان یا در مرحله تست یکپارچگی سیگنال ظاهر می شوند. برگه های داده را بخواهید : فروشنده باید محدوده فرکانس، از دست دادن بازگشت، از دست دادن درج و VSWR را منتشر کند. اگر در دسترس نیست، قطعه را به عنوان تایید نشده در نظر بگیرید. ابعاد فرول را بررسی کنید : فرول باید با قطر ژاکت کابل مطابقت داشته باشد. یک فرول نامناسب می تواند باعث نشت محافظ شود و خاتمه کار را دشوار کند. ضخامت آبکاری را در نظر بگیرید : نیکل برای استفاده در داخل خانه مناسب است. طلا یا نقره برای مقاومت طولانی مدت در برابر خوردگی بهتر است. درخواست سازگاری دسته ای : در تاسیسات بزرگ، تغییر قطر تماس مرکز بین دسته‌ها مشکلاتی را با نیروی وارد کردن و پایداری الکتریکی ایجاد می‌کند. از ابزار مناسب استفاده کنید : برای عملکرد قابل تکرار، یک ابزار چین دار اختصاصی برای پین مرکزی و فرول الزامی است. عامل عملی دیگر سازگاری با زیرساخت های موجود است. اگر پچ پنل فعلی شما از کانکتورهای استاندارد BNC استفاده می کند، مشکل سازگاری فیزیکی نیست. عدم تطابق الکتریکی است. ارتقاء به کانکتورهای دارای رتبه 12G اغلب به معنای بازبینی کل زنجیره کانکتور، از کابل گرفته تا پنل تا پورت تجهیزات است. سناریوهای کاربردی در دنیای واقعی و نکات نصب در عمل، کانکتورهای 12G BNC در سه مکان اصلی ظاهر می شوند: خروجی دوربین، پچ پنل و درگاه ورودی/خروجی تجهیزات. نحوه پایان دادن به هر یک مستقیماً بر مسیر سیگنال تأثیر می گذارد. خروجی دوربین به فرستنده : از یک رابط کابل انعطاف پذیر با کشش قوی استفاده کنید. کابل به طور مداوم دوباره وصل می شود، بنابراین پین مرکزی و فرول باید از خم شدن مکرر جان سالم به در ببرند. پچ پنل استودیویی : کانکتورهای دیواری استاندارد در اینجا هستند. آنها به یک گشتاور مهره فلنج جامد و یک مسیر زمین تمیز به پانل فلزی نیاز دارند. ورودی/خروجی روتر ویدئویی : کانکتورهای نصب PCB عملکرد را محکم نگه می دارند. به ردپای تخته توجه کنید و انتهای لحیم کاری پین مرکزی را به خوبی در طول توصیه شده نگه دارید. دویدن های طولانی : برای دویدن بیش از 100 متر، کانکتورهای انعطاف پذیر نیمه صلب یا با کارایی بالا را انتخاب کنید که تلفات درج را کاهش داده و تلفات برگشتی را بهبود می بخشد. قانون کلی این است که از اتصال درون خطی خودداری کنید مگر اینکه کاملاً ضروری باشد. هر اتصال اضافی باعث بازتاب و از دست دادن می شود. اگر اتصال اجتناب ناپذیر است، از همان کانکتور با رتبه 12G در هر دو طرف استفاده کنید و پیوند را با یک مولد سیگنال یا نمایشگر شکل موج آزمایش کنید. سوالات متداول درباره کانکتورهای 12G BNC آیا کانکتورهای BNC 12G با کانکتورهای استاندارد BNC سازگار هستند؟ بله، آنها از همان کوپلینگ سرنیزه استفاده می کنند و از نظر فیزیکی قابل تعامل هستند. با این حال، اگر یک کانکتور با رتبه 12G را با یک BNC درجه پایین 75 اهم یا 50 اهم جفت کنید، عملکرد کلی پیوند توسط بخش ضعیف تر محدود می شود. برای یک مسیر واقعی 12G-SDI، هر کانکتور در زنجیره باید 75 اهم باشد و برای پهنای باند لازم رتبه بندی شود. آیا می توانم از یک BNC معمولی 75 اهم برای 12G-SDI استفاده کنم؟ فقط در صورتی که کانکتور به طور خاص برای فرکانس های 12G-SDI آزمایش شده باشد. بسیاری از BNC های قدیمی 75 اهم فقط 1 تا 2 گیگاهرتز رتبه بندی می شوند و باعث انعکاس سیگنال در نرخ داده 12G می شوند. قبل از انجام این فرضیه، برگه داده را برای محدوده فرکانس و از دست دادن بازگشت بررسی کنید. تفاوت بین BNC 50 اهم و 75 اهم چیست؟ قطر تماس مرکز و ابعاد مواد دی الکتریک متفاوت است. یک BNC 50 اهم دارای یک پایه مرکزی بزرگتر نسبت به دی الکتریک است، در حالی که یک BNC 75 اهم دارای یک پایه مرکزی کوچکتر است. استفاده از یک کانکتور 50 اهم در یک خط 75 اهم باعث ایجاد عدم تطابق امپدانس می شود که می تواند باعث انعکاس و خطا شود. چگونه تأیید کنم که یک کانکتور BNC واقعاً برای 12G-SDI رتبه بندی شده است؟ به مشخصات منتشر شده سازنده نگاه کنید: محدوده فرکانس، تلفات برگشتی، VSWR و امپدانس. یک BNC 12G واقعی حداقل به سازگاری با SMPTE ST 2082 یا پهنای باند تا 12 گیگاهرتز اشاره می کند. "12G" در نام محصول کافی نیست. جداول و داده های تست را تایید کنید. چه ابزار پایانی برای کانکتورهای 12G BNC مورد نیاز است؟ معمولاً به یک ابزار چین‌دار برای پین مرکزی، یک ابزار چین‌دار جداگانه برای فرول و یک ابزار برش کابل و نوار نیاز دارید. برای کابل های نیمه سفت و سخت، ممکن است به ابزار مخصوص آماده سازی کابل نیاز باشد. برای بهترین نتایج، ابعاد نوار توصیه شده توسط فروشنده را دنبال کنید. غذای آماده نهایی برای ویدیوهای 12G-SDI و 4K/8K، کانکتور BNC 75 اهم جزء کالا نیست. این یک جزء فعال از مسیر سیگنال است. کانکتورهایی با امپدانس تایید شده، پهنای باند و از دست دادن برگشتی را انتخاب کنید، سبک نصب مناسب را برای برنامه انتخاب کنید و با ابزار مناسب آنها را خاتمه دهید. اگر هنوز در حال تصمیم گیری بین خانواده های مختلف کانکتورهای RF هستید، ما را بخوانید راهنمای کانکتورهای کواکسیال RF می تواند نمای وسیع تری از انواع، مشخصات و معیارهای انتخاب ارائه دهد. .article-section{max-width:100%;}.article-section table{display: table!important;}.article-section thead{display: table-header-group!important;}.article-section tbody{display: table-row-group!important;}.article-section tr{display: table-row!important;}.article-section th{display: table-cell!important;}.article-section td{display: table-cell!important;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section th{font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:10px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
کانکتور BNC 75 اهم در مقابل 50 اهم: تفاوت ها، سازگاری و نحوه انتخاب
اخبار صنعت
2026-09-22
کانکتور BNC 75 اهم در مقابل 50 اهم: تفاوت ها، سازگاری و نحوه انتخاب
یک کانکتور BNC 50 اهم برای سیستم های 50 اهم و یک کانکتور BNC 75 اهم برای سیستم های 75 اهم ساخته شده است. این دو همیشه از نظر مکانیکی به یکدیگر تناسب دارند - پوسته سرنیزه یکسان، بند اتصال یکسان، آرایش پین یکسان - اما از نظر الکتریکی معادل نیستند: امپدانس مشخصه ای که هر کانکتور حفظ می کند متفاوت است و کاربردهای مورد نظر متفاوت است. 50 اهم را برای تجهیزات RF، مخابرات و آزمایش انتخاب کنید. 75 اهم را برای پیوندهای ویدئویی، پخش و نظارت انتخاب کنید. 50 Ω BNC RF، رادیو، مخابرات، GPS و ابزار دقیق تست؛ دی الکتریک PTFE جامد؛ پین مرکزی در معرض; با RG-58 یا RG-213 مطابقت دارد. 75 Ω BNC ویدئو کامپوزیت، SDI، دوربین مدار بسته و CATV. دی الکتریک دارای فضای هوا یا شبکه ای؛ پین مرکزی ضد لمس فرورفته؛ با RG-59 یا RG-6 مطابقت دارد. مخلوط کردن آنها سازگاری مکانیکی، ناهماهنگی الکتریکی؛ حدود 14 دسی بل تلفات برگشتی در محل اتصال. از مسیرهای دقیق RF و ویدیوی دیجیتال اجتناب کنید. در فرکانس‌های ویدئویی باند پایه، یک اتصال BNC ناهماهنگ ممکن است فقط یک شبح ضعیف ایجاد کند. در یک فرستنده RF یا یک پیوند HD-SDI، همان اتصال VSWR را بالا می برد و الگوی چشم را می بندد. این مقاله دو نوع کانکتور را مقایسه می‌کند، نشان می‌دهد که هنگام ملاقات چه اتفاقی می‌افتد، و نحوه انتخاب قطعه مناسب را توضیح می‌دهد. عدد امپدانس به چه معناست عدد روی یک کانکتور BNC امپدانس مشخصه مسیر خط انتقال است که آن را حفظ می کند. یک کانکتور با امپدانس اشتباه مانند یک ناپیوستگی کوچک عمل می کند: بخشی از سیگنال عبور می کند و بخشی به سمت منبع منعکس می شود. امپدانس مشخصه نسبت موج ولتاژ به موج جریانی است که از یک خط یکنواخت عبور می کند. با نسبت قطر هادی خارجی به قطر هادی داخلی و دی الکتریک بین آنها تنظیم می شود. طول کابل آن را تغییر نمی دهد و موقعیت سوئیچ نیز تغییر نمی کند. چرا 50 Ω به استاندارد RF تبدیل شد پنجاه اهم یک مصالحه است. امپدانس بهینه تئوری برای کنترل حداکثر توان نزدیک به 30 اهم و بهینه برای حداقل تضعیف نزدیک به 77 اهم است. یک سیستم 50 اهم کمی از هر دو منحنی تسلیم می شود و بهترین تعادل کلی را حفظ می کند، به همین دلیل است که بر رادیو، زیرساخت های سلولی، GPS، بک هاول وای فای و تجهیزات تست RF تسلط دارد. چرا 75 Ω به استاندارد ویدیو تبدیل شد هفتاد و پنج اهم نزدیک به نقطه تضعیف حداقل است، بنابراین طولانی ترین کابل را قبل از نیاز به تقویت ارائه می دهد. این ویژگی آن را به انتخاب طبیعی برای ویدیوی آنالوگ، پخش، دوربین مدار بسته و تلویزیون کابلی تبدیل کرد و این کنوانسیون به ویدیوی دیجیتال و SDI منتقل شد. یک کانکتور BNC 50 اهم در استفاده معمولی RF تقریباً 4 گیگاهرتز رتبه بندی می شود، در حالی که قطعات BNC 75 اهمی تقریباً همیشه زیر 1 گیگاهرتز استفاده می شوند، جایی که اندازه پوسته BNC هنوز تمیز رفتار می کند. تفاوت های ساختمانی بین کانکتورهای BNC 50 Ω و 75 Ω از نظر خارجی، دو نوع BNC یکسان به نظر می رسند و ابعاد پوسته، سرنیزه و جفت گیری یکسانی دارند. تفاوت ها در داخل هستند: هندسه دی الکتریک و تماس مرکز. یک کانکتور کواکسیال باید نسبت هادی و محیط دی الکتریک کابلی را که به آن خاتمه می دهد حفظ کند. از آنجا که پوسته BNC استاندارد است، تماس مرکزی و عایق امپدانس را حمل می کنند. یک دوشاخه BNC 50 Ω از عایق PTFE جامد استفاده می کند و پین مرکزی آن از سطح دی الکتریک بیرون زده است تا بتوان آن را در دست گرفت. یک دوشاخه 75 Ω BNC از یک پروفیل دی الکتریک اصلاح شده استفاده می کند - اغلب با فاصله هوا یا شبکه ای - و پین مرکزی آن در زیر دماغه دی الکتریک فرو رفته است که باعث می شود قطعه ضد لمس باشد. این پین فرورفته یک طراحی عمدی از استاندارد 75 Ω BNC است، نه یک تصادف ساخت. جدول 1. دو نسخه امپدانس BNC در دی الکتریک، تماس مرکز، کابل مورد نظر و کاربرد متفاوت هستند. مشخصه 50 Ω BNC 75 Ω BNC امپدانس 50 اهم 75 اهم استاندارد مرجع MIL-STD-348، IEC 60169-8 IEC 60169-12، EN 122190 دی الکتریک PTFE جامد دی الکتریک فضایی یا شبکه ای تماس مرکز برآمده، قابل لمس فرورفته، ضد لمس کابل معمولی RG-58، RG-213 RG-59، RG-6 کاربرد معمولی RF، مخابرات، تست، GPS ویدئو، SDI، دوربین مدار بسته، CATV هنگامی که کابلی را مونتاژ می کنید، قبل از اینکه کانکتور را با قطر کابل مطابقت دهید، امپدانس کانکتور را با امپدانس کابل مطابقت دهید. یک BNC 50 Ω که برای کابل انعطاف پذیر طراحی شده، روی RG-58 فشرده شده است، جامپر استاندارد RF است. یک BNC 75 Ω که روی RG-59 فشرده شده است معادل ویدیو است. اتصالات BNC برای کابل های کواکسیال انعطاف پذیر با امپدانس منطبق این خانواده کانکتور کابل‌های انعطاف‌پذیر RG-58، RG-59 و مشابه با هندسه پین مرکزی کنترل‌شده را خاتمه می‌دهد و به حفظ امپدانس مورد نظر 50 یا 75 اهم از طریق اتصال و به حداقل رساندن انعکاس در کابل مونتاژ شده کمک می‌کند. مشاهده محصول → آیا می توانید کانکتورهای BNC 50 Ω و 75 Ω را با هم مخلوط کنید؟ شما می توانید - سرنیزه محکم قفل می شود - اما نتیجه یک مرحله امپدانس کوچک است که بخشی از سیگنال را منعکس می کند. اگر یک مسیر ویدیویی 75 Ω حاوی یک اتصال دهنده 50 Ω باشد، ضریب انعکاس در محل اتصال (75-50) ÷ (50 75) = 0.20- است: حدود 20 درصد از موج ولتاژ یک ناپیوستگی می بیند. VSWR 1.50:1 است، تلفات برگشتی نزدیک به 14 دسی بل است و حدود 4 درصد از توان به عقب باز می گردد. جدول 2. جریمه عدم تطابق درج یک BNC 50 Ω در یک خط 75 Ω. همان اعداد در جهت معکوس اعمال می شود. متریک مقدار کانکتور 50 Ω در مسیر 75 Ω ضریب بازتاب 0.20 VSWR 1.50:1 ضرر برگشتی حدود 14 دسی بل قدرت منعکس شده 4 درصد اینکه آیا این اعداد مهم هستند به فرکانس و نرخ بیت بستگی دارد. در ویدیوهای باند پایه تا چند مگاهرتز، طول موج ده‌ها متر است، بنابراین عدم تطابق کانکتور به اندازه سانتی‌متر ممکن است نامرئی باشد یا به صورت یک پژواک ضعیف نشان داده شود. در پیوند HD-SDI با سرعت 1.485 گیگابیت بر ثانیه و بالاتر، همان اتصال هزینه حاشیه داده دارد و می تواند باعث از بین رفتن تصویر یا از بین رفتن قفل شود. در راه اندازی تست RF، هر آداپتور، بشکه یا کانکتور با امپدانس اشتباه، کالیبراسیون را خراب می کند. در یک زنجیره فرستنده، توان بازتابی آنچه را که مرحله خروجی می بیند تغییر می دهد و می تواند مدارهای محافظ را قطع کند. تابلوهای ابزار دقیق و تست باید مرجع امپدانس را از برد تا کابل دست نخورده نگه دارند. یک پایه PCB 50 Ω BNC با انتقال زمین کوتاه و خوش‌شکل، این مرجع را در نقطه‌ای که سیگنال وارد یا خارج می‌شود، حفظ می‌کند. اتصالات BNC-Mount PCB برای یکپارچگی سیگنال سطح برد BNC های مستقیم روی تخته، مرجع امپدانس را در انتقال PCB حفظ می کنند، و آنها را برای بردهای آزمایشی و ابزار دقیق در جایی که نیاز به پرتاب کوتاه و کنترل شده به مدار است، مناسب می کند. مشاهده محصول → نحوه شناسایی کانکتور BNC 50 Ω یا 75 Ω سریع‌ترین بررسی بصری است: به جفت شدن یک دوشاخه نگاه کنید. یک پین مرکزی بیرون زده که توسط PTFE جامد احاطه شده است به معنای 50 Ω است. یک پین مرکزی فرورفته که در زیر دماغه دی الکتریک پنهان شده است به معنای 75 Ω است. صفحه دوشاخه: پین در معرض = 50 Ω. پین فرورفته و ضد لمس = 75 Ω. علامت گذاری روی بدنه و چکمه: بسیاری از قسمت ها دارای مهر "50 Ω"، "75 Ω" یا با یک سری خاص هستند. یک علامت ساده "BNC" امپدانس را ثابت نمی کند. روکش کابل: RG-58 و RG-213 50 Ω هستند. RG-59 و RG-6 75 Ω هستند - اما علامت گذاری روی کابل را بررسی کنید، زیرا کانکتورها را می توان روی کابل اشتباهی نصب کرد. اندازه‌گیری: یک بازتاب‌سنج حوزه زمان یا یک تحلیلگر شبکه زمانی که برنامه نتواند شک و تردید را تحمل کند، مقدار قطعی می‌دهد. آداپتورها: یک آداپتور درون نوع BNC دو کانکتور را به صورت مکانیکی جفت می کند. امپدانس را تبدیل نمی کند. استفاده از یکی فقط محل اتصال را حرکت می دهد. قطعاتی که مهر «50/75 Ω» دارند را با شک درمان کنید. برخی از کانکتورهای ابزار هر دو رتبه بندی را دارند زیرا برای کنترل فرکانس پایین یا پیوندهای ویدیویی با نیازهای ضعیف در نظر گرفته شده اند. در یک سیستم RF پخش یا دقیق، آن نوع قطعه جایگزین مولفه واقعی 50 Ω یا 75 Ω واقعی نیست. نحوه انتخاب امپدانس اتصال BNC مناسب ابتدا امپدانس سیستم را تعیین کنید، سپس کابل، انتهای کانکتور و سبک نصب را برای مطابقت انتخاب کنید. امپدانس باید از درگاه تجهیزات تا انتهای کابل ثابت باشد. امپدانس سیستم را از برگه اطلاعات تجهیزات یا برچسب پورت شناسایی کنید. ابزارهای RF، رادیوها، گیرنده های GPS و اکثر آنتن ها 50 Ω هستند. دوربین ها، روترهای ویدئویی، مانیتورها و دنده SDI 75 Ω هستند. کابل با همان امپدانس را انتخاب کنید. از RG-58 یا RG-213 برای 50 Ω استفاده کنید. RG-59 یا RG-6 برای 75 Ω. پایانه را با کابل مطابقت دهید. کانکتورهای چین دار مناسب تولید حجم، انواع گیره و لحیم کاری مناسب تعمیر میدانی. هرگز بدنه کانکتوری که برای یک قطر کابل طراحی شده است را به دیگری فشار ندهید. سبک نصب را انتخاب کنید. کانکتورهای کابل انعطاف‌پذیر باعث می‌شوند جامپرها، کانکتورهای دیواری به پانل‌ها و شاسی خاتمه می‌دهند، کانکتورهای PCB روی تخته‌های مدار قرار می‌گیرند، و کانکتورهای فلنج به یک سطح صاف می‌پیچند. اگر فرکانس زیاد است یا زمان اجرا طولانی است، مشخصات VSWR یا بازگشت ضرر را بررسی کنید. برای کار RF 50 Ω، یک VSWR 1.30:1 در فرکانس کاری یک هدف معقول است. برای ویدیو، کانکتور باید 75 Ω با محدودیت فرکانس صریح را نشان دهد. اگر بین BNC و سایر خانواده ها تصمیم می گیرید، راهنمای انتخاب کانکتور کواکسیال RF توضیح می دهد که چگونه BNC با TNC، N، SMA، و سری های مرتبط مقایسه می شود و کدام پارامترهای الکتریکی بیشترین اهمیت را دارند. در جایی که کابل وارد شاسی می شود، از کانکتور نصب بر روی دیوار استفاده کنید تا محافظ مستقیماً به پانل بچسبد و کابل به صورت مکانیکی آزاد شود. این انتقال امپدانس را کوتاه نگه می دارد و از فشار بر روی لحیم کاری یا نقطه چین جلوگیری می کند. اتصالات BNC برای شاسی و پنل BNC های پانل تک حفره ای سپر را مستقیماً به شاسی می چسبانند و باعث کاهش فشار مکانیکی و یک ورودی فشرده می شود که مسیر امپدانس را هنگام عبور کابل ها از دیواره های محفظه کوتاه نگه می دارد. مشاهده محصول → سوالات متداول آیا یک BNC 50 Ω از نظر فیزیکی با یک BNC 75 Ω سازگار است؟ بله. قطر پوسته، سرنیزه و قطر پین مرکزی یکسان است، بنابراین یک دوشاخه 50 Ω محکم در جک 75 Ω قفل می شود و بالعکس. سازگاری فقط مکانیکی است. امپدانس الکتریکی هنوز متفاوت است. آیا مخلوط کردن کانکتورهای BNC 50 Ω و 75 Ω می تواند به تجهیزات آسیب برساند؟ نه مستقیم. محل اتصال چند درصد از قدرت سیگنال را منعکس می کند که معمولاً توسط کابل و کانکتورها جذب می شود. خطرات عملی کاهش حاشیه ویدیو، خطاهای کالیبراسیون RF، و خاموش شدن حفاظت VSWR فرستنده در لینک های پرقدرت است. چگونه می توانم بفهمم کابل من 50 Ω است یا 75 Ω؟ علامت ژاکت را در صورت خوانا بخوانید: RG-58 و RG-213 50 Ω هستند. RG-59 و RG-6 75 Ω هستند. هنگامی که علامت گذاری وجود ندارد، هندسه رابط را بررسی کنید یا اگر برنامه به بودجه امپدانس نیاز دارد، خط را اندازه بگیرید. چرا پین مرکزی 75 Ω BNC فرو رفته است؟ کنتاکت مرکزی توکار و ضد لمس بخشی از طراحی 75 Ω BNC است. در حین وصله کردن قفسه های پخش یا ویدیو از لمس پین زنده توسط کاربر جلوگیری می کند و احتمال اتصال تصادفی به پوسته را کاهش می دهد. آیا برای ویدیوی SDI به کانکتورهای BNC 75 Ω نیاز دارم؟ بله. SDI یک انتها به انتها استاندارد 75 Ω است. یک کانکتور 50 Ω که در هر نقطه ای از مسیر قرار داده شده است، بازتابی را در نرخ داده سریال اضافه می کند. وصله‌های آزمایشی کوتاه ممکن است بگذرند، اما پیوندهای تولید باید همه 75 Ω. باقی بمانند .article-section table{display:table!important;width:100%;border-collapse:collapse;margin:0 0 18px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:10px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;}.article-section .comparison-grid{display:grid;grid-template-columns:repeat(auto-fit,minmax(180px,1fr));gap:14px;margin:16px 0 20px;}.article-section .comparison-card{background:#f5f7fa;border:1px solid #e2e6ec;border-radius:8px;padding:14px 16px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
اندازه کانکتور BNC توضیح داده شده: ابعاد، 50Ω در مقابل 75Ω، و انواع کابل
اخبار صنعت
2026-09-28
اندازه کانکتور BNC توضیح داده شده: ابعاد، 50Ω در مقابل 75Ω، و انواع کابل
کانکتورهای BNC اجزای یکسانی نیستند. "اندازه" عملی یک کانکتور BNC با دو ویژگی جداگانه تعریف می شود: رابط جفت گیری و هادی مرکزی. هر BNC استاندارد قطر پوسته سرنیزه یکسانی دارد - تقریباً 14.5 میلی متر روی دوشاخه - بنابراین هر دوشاخه BNC روی هر جک BNC کلیک می کند. چیزی که واقعاً متفاوت است، پین مرکزی است: یک BNC 50 اهم از پین ضخیم تری در حدود 1.3 میلی متر استفاده می کند، در حالی که یک BNC 75 اهم از یک پایه نازک تر در حدود 1.0 میلی متر استفاده می کند. به همین دلیل است که یک کابل BNC 75 اهم همچنان در درگاه ابزار 50 اهم قرار می گیرد. همچنین اندازه گیری را کاهش می دهد: عدم تطابق امپدانس باعث ایجاد انعکاس در محل اتصال می شود، VSWR را بالا می برد و سیگنال را ضعیف می کند. بنابراین، اندازه فقط یک بعد مکانیکی نیست، بلکه یک بعد الکتریکی است. این مقاله ابعاد رابط، انواع امپدانس، اندازه کابل های سازگار و مراحل عملی برای انتخاب BNC مناسب برای پروژه شما را توضیح می دهد. برای معرفی گسترده تر رابط های کواکسیال، به ما مراجعه کنید راهنمای اتصال کواکسیال RF . ابعاد رابط رابط BNC: "اندازه" واقعاً به چه معناست اصطلاح "اندازه" می تواند به سه بعد مختلف در یک کانکتور BNC اشاره داشته باشد و اشتباه گرفتن آنها باعث بیشتر خطاهای انتخاب می شود. بعد رابط جفت گیری - پوسته بیرونی و هندسه جفت، که برای همه کانکتورهای سازگار BNC استاندارد و یکسان هستند. بعد پین مرکزی - قطر پین نر که با امپدانس اسمی تغییر می کند (50 اهم در مقابل 75 اهم). ابعاد ورودی کابل - قطر بشکه عقب و محدوده گیره، که باید با دی الکتریک و روکش بیرونی کابل کواکسیال مطابقت داشته باشد. برای خود رابط جفت گیری، مقادیر کلیدی عبارتند از: قطر بیرونی پوسته پلاگین حدود 0.570 اینچ (14.5 میلی متر)، قطر پوسته جک حدود 0.436 اینچ (11.1 میلی متر)، و قفل سرنیزه 1/4 دور که دو نیمه را در کنار هم نگه می دارد. هر دو نسخه 50 اهم و 75 اهم این هندسه پوسته را به اشتراک می گذارند، دقیقا به همین دلیل است که این دو از نظر مکانیکی قابل تعویض هستند حتی اگر از نظر الکتریکی متفاوت باشند. تفاوت های کلیدی بین کانکتورهای BNC 50 و 75 اهم پارامتر BNC 50 اهم BNC 75 اهم قطر پین مرکزی (نر) تقریبا 1.3 میلی متر (0.051 اینچ) تقریبا 1.0 میلی متر (0.039 اینچ) موقعیت دی الکتریک فرورفته در پشت صورت جفت گیری تقریباً هم سطح با صورت جفت گیری محدوده فرکانس معمولی تا 4 گیگاهرتز تا 1 تا 2 گیگاهرتز بسته به طراحی برنامه های کاربردی اولیه ابزار تست، انتقال RF، تجهیزات بی سیم لینک های ویدئویی دوربین مدار بسته، پخش ویدئو، ایستگاه پایه نتیجه اختلاط با سیستم اشتباه عدم تطابق امپدانس، سیگنال منعکس شده، VSWR بالاتر مانند سمت چپ، به علاوه سایش تماس سریعتر در موارد شدید اندازه کابل سازگار با کانکتورهای BNC کانکتورهای BNC با کابلی که خاتمه می‌دهند مشخص می‌شوند، نه تنها با نام BNC. لوله عقب باید قطر کابل را درست بگیرد، در غیر این صورت مفصل تحت لرزش و کشش شل می شود. کابل های کواکسیال معمولی که با کانکتورهای BNC و قطر خارجی معمولی آنها استفاده می شود نوع کابل امپدانس قطر بیرونی استفاده معمولی BNC RG-58 50 اهم تقریبا 5.0 میلی متر سرنخ های تست، GPS، پرش های کوتاه RG-174 50 اهم تقریبا 2.5 میلی متر جامپرهای داخلی فشرده، پیگتیل RG-213 50 اهم تقریبا 10.3 میلی متر خطوط تغذیه رادیویی پرقدرت RG-59 75 اهم تقریبا 6.2 میلی متر دوربین مدار بسته آنالوگ، پیوندهای ویدیویی قدیمی RG-6 75 اهم تقریبا 6.9 میلی متر ویدئوی دیجیتال، پهنای باند، IF ماهواره ای هنگامی که یک BNC برای یک کابل خاص سفارش می دهید، تأیید کنید که سازنده یک محدوده گیره منطبق را لیست کرده است. کانکتوری که برای RG-58 در نظر گرفته شده است به درستی روی RG-6 مهر و موم نمی شود و بازی مکانیکی حاصل می تواند به آرامی به پین ​​مرکزی آسیب برساند. اگر نیاز به انتقال از یک اندازه کابل به اندازه دیگر دارید، آداپتور بشکه داخلی راه حل درستی نیست—ابتدا کانکتور را با کابل مطابقت دهید. سبک های بدنه BNC: نصب کابل، پنل و PCB کانکتورهای BNC در چندین سبک بدنه مکانیکی موجود هستند و باید قبل از انتخاب شماره قطعه، نحوه نصب آن مشخص شود. اگر کانکتور نتواند به درستی در محفظه شما محکم شود، اندازه الکتریکی اهمیت کمی دارد. کانکتورهای سبک کابل انتهای کابل کواکسیال انعطاف پذیر را خاتمه می دهند و رایج ترین شکل برای لیدهای آزمایشی، پرش های آنتن و اجراهای ویدئویی هستند. آنها از اتصال چین دار، گیره یا لحیم کاری به هادی مرکزی و قیطان استفاده می کنند، بنابراین قطر کابل و لوله اتصال باید مطابقت داشته باشند. اتصالات BNC برای کابل های کواکسیال انعطاف پذیر این صفحه کانکتورهای BNC ساخته شده برای کابل‌های RF انعطاف‌پذیر مانند RG-58 و LMR-200 را پوشش می‌دهد، با گیره، گیره یا خاتمه لحیم کاری و چندین زاویه خروج برای مجموعه‌های کابل قابل اعتماد. مشاهده محصول → کانکتورهای بالک برای نصب از طریق یک پانل یا شاسی طراحی شده اند، با صفحه جفت در یک طرف و اتصال کابل در طرف دیگر. هنگامی که به یک نقطه تست پنل جلویی تمیز و قابل تکرار نیاز است، آنها انتخاب ارجح هستند، زیرا کانکتور ثابت می ماند در حالی که کابل در پشت پانل خم می شود و خم می شود. اتصالات کواکسیال رادیویی پایه BNC کانکتورهای BNC مهره ای تک سوراخ برای نصب پانل یا شاسی، گزینه های فنجان لحیم کاری، دم کامپیوتر، چین و گیره را با نسخه های 50Ω و 75Ω برای نقاط تست پنل جلویی تمیز ارائه می دهد. مشاهده محصول → کانکتورهای PCB به طور مستقیم به یک برد مدار، با جهت عمودی یا زاویه راست، لحیم می شوند. آنها در ماژول‌های RF، قسمت‌های جلوی ابزار دقیق و سخت‌افزار ویدئویی تعبیه‌شده که در آن کانکتور باید نزدیک مدار فعال قرار گیرد، رایج هستند. کانکتورهای کواکسیال RF پایه PCB BNC کانکتورهای BNC روی PCB در سبک‌های سوراخ یا SMT با جهت‌های راست یا عمودی، مهندسی شده برای حفظ امپدانس در طول انتقال برد برای یکپارچگی سیگنال فرکانس بالا. مشاهده محصول → سایر سبک های بدنه مفید عبارتند از کانکتورهای اتصال فلنجی برای نصب پانل سفت و سخت، درپوش های محافظ برای پورت های استفاده نشده و بارهای پایانی برای کالیبراسیون. اگر سیستم شما BNC را با سایر رابط‌ها ترکیب می‌کند، آداپتورهای intertype امپدانس را ثابت نگه می‌دارند. به عنوان مثال، الف آداپتور BNC به SMA اجازه می دهد تا یک کابل تست دقیق SMA بدون لحیم کاری به درگاه ابزار BNC ختم شود. چگونه اندازه BNC مناسب را برای برنامه خود انتخاب کنید ترتیب انتخاب صحیح اول امپدانس، دوم کابل، سوم فرم مکانیکی است. کار به هر ترتیب دیگر معمولاً یک اتصال دهنده تولید می کند که با یک قسمت از سیستم مطابقت دارد اما در جای دیگری از کار می افتد. امپدانس سیستم را تعیین کنید. برچسب ابزار، علائم کابل، یا مستندات سیستم را بررسی کنید. اختلاط BNC های 50 اهم و 75 اهم رایج ترین خطای میدان است. قطر خارجی کابل را اندازه گیری کنید. از کولیس یا برگه اطلاعات کابل استفاده کنید. یک BNC با محدوده گیره ای که با آن قطر مطابقت دارد و یک پین مرکزی به اندازه هادی انتخاب کنید. جنسیت و استایل بدن را انتخاب کنید. بررسی کنید که آیا به دوشاخه یا جک نیاز دارید و اینکه آیا کانکتور روی کابل، روی دیوار یا PCB نصب می شود یا خیر. پین مرکزی و دی الکتریک را بررسی کنید. یک پین 50 اهم سازگار باید حدود 1.3 میلی متر باشد. یک پین سازگار 75 اهم حدود 1.0 میلی متر. بررسی کنید که دی الکتریک تمیز باشد و بیش از حد مشخص شده فرورفته نباشد. الزامات آبکاری و محیطی را بررسی کنید. نیکل برای استفاده عمومی استاندارد است. طلا برای کاربردهای تست دقیق که در آن مقاومت تماس کم و پایدار اهمیت دارد ترجیح داده می شود. خرید صرفاً بر اساس قیمت در قطعات BNC خطرناک است. اتصال دهنده های ارزان قیمت ممکن است از روکش طلای نازک تر، پین های مرکزی خارج از تحمل یا مواد دی الکتریک استفاده کنند که امپدانس را تحت دما تغییر می دهند. قبل از انجام یک سفارش بزرگ، یک نقشه ابعادی بخواهید یا قطر پین را با کولیس بررسی کنید. سوالات متداول اندازه BNC آیا می توان از BNC 50 اهم و BNC 75 اهم با هم استفاده کرد؟ از نظر فیزیکی بله، از نظر الکتریکی خیر. پوسته های سرنیزه کاملاً جفت می شوند، اما ناپیوستگی امپدانس در محل اتصال باعث انعکاس می شود. برای ویدئو با فرکانس پایین، این اثر ممکن است مورد توجه قرار نگیرد. برای اندازه گیری RF یا سیگنال های ارتباطی می تواند دقت را کاهش داده و تضعیف را افزایش دهد. اگر باید یک دستگاه 75 اهمی را با یک ابزار 50 اهم آزمایش کنید، به جای تکیه بر عدم تطابق کانکتور از یک آداپتور امپدانس با رتبه بندی صحیح استفاده کنید. چگونه می توانم BNC 50 اهم را از BNC 75 اهم به صورت بصری تشخیص دهم؟ به پین ​​مرکزی نر و دی الکتریک اطراف آن نگاه کنید. یک پین 50 اهم ضخیم تر است، حدود 1.3 میلی متر، و دی الکتریک کمی در پشت صفحه جفت فرو رفته است. یک پین 75 اهم نازک‌تر است، حدود 1.0 میلی‌متر، و دی الکتریک تقریباً هم سطح با صورت قرار می‌گیرد. اندازه گیری پین با کولیس مطمئن ترین جواب را می دهد. چه قطر کابلی با کانکتور BNC کار می کند؟ بستگی به برد لوله عقب کانکتور دارد. رایج‌ترین کابل‌های انعطاف‌پذیر RG-58 و RG-59 با قطر خارجی تقریباً 5-6 میلی‌متر، RG-174 در 2.5 میلی‌متر برای جامپرهای فشرده و RG-6 در حدود 6.9 میلی‌متر برای اجراهای ویدیویی مدرن هستند. همیشه محدوده گیره کانکتور را با روکش کابل واقعی مطابقت دهید، نه فقط با نام کابل چاپ شده روی قرقره. آیا کانکتور TNC هم اندازه BNC است؟ ابعاد رابط از نظر هندسی مشابه هستند، اما یکسان نیستند. TNC از یک مهره اتصال رزوه‌ای و یک پروفیل پوسته کمی متفاوت استفاده می‌کند، بنابراین نمی‌توان آن را با خیال راحت جایگزین BNC کرد. اگر سیستم شما لرزش قوی را تجربه می کند، TNC انتخاب بهتری است زیرا رزوه آن در برابر شل شدن مقاومت می کند. برای کارهای استاندارد روی نیمکت و قفسه، BNC گزینه سرنیزه سریعتر و راحت تر است. .article-section table{display:table!important;border-collapse:collapse;width:100%;margin-bottom:16px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:22px;font-weight:bold;text-align:left;margin-bottom:12px!important;margin-top:40px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:16px;font-weight:bold;text-align:left;margin-bottom:12px;margin-top:28px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
انواع رابط آنتن CB: PL-259، Mini-UHF، N، BNC و راهنمای آداپتور
اخبار صنعت
2026-10-13
انواع رابط آنتن CB: PL-259، Mini-UHF، N، BNC و راهنمای آداپتور
پیچ کواکس را از پشت رادیو CB باز کنید و تقریباً مطمئناً دوشاخه PL-259 را که به تازگی از سوکت SO-239 خارج شده است در دست دارید. این جفت شدن، که به طور آزاد کانکتور UHF نامیده می شود، بر رادیو 11 متری غالب است. پاسخ کوتاه به «چه نوع اتصال دهنده آنتن CB وجود دارد» این است که سه خانواده تقریباً هر نصب را پوشش می دهند: PL-259/SO-239، mini-UHF و نوع N. BNC، TNC، SMA و FME ظاهر می شوند، اما بیشتر در متر، دستی، گیرنده های SDR، آداپتورها و پیگتیل ها ظاهر می شوند. چیزی که عملکرد را تعیین می کند نام روی بسته نیست، بلکه این است که آیا کانکتور با قطر کواکسی شما، سوکت رادیویی شما و آب و هوایی که برای زنده ماندن دارد مطابقت دارد یا خیر. کانکتور آنتن CB در واقع چه کاری انجام می دهد یک کانکتور سه کار را انجام می دهد: کابل را به صورت مکانیکی نگه دارید، مسیر سیگنال را نزدیک به 50 اهم در سراسر محل اتصال نگه دارید، و آب را از محل اتصال خارج کنید. مورد سوم معمولاً تعیین می کند که آیا نصب دوام می آورد یا خیر. در فرکانس 27 مگاهرتز، طول موج تقریباً 11 متر است، بنابراین جریمه الکتریکی ناشی از بدنه اتصال دهنده که ساختار 50 اهم کاملی ندارد بسیار ناچیز است - یک دوشاخه UHF خوب فقط چند دهم دسی بل اضافه می کند. کیفیت مونتاژ غالب است. یک اتصال لحیم سرد روی پین مرکزی، یک رشته قیطانی که آن سنجاق را لمس می‌کند، یا اتصالی که آب را برای دو فصل نگه می‌دارد، بسیار بیشتر از هر تفاوتی در طراحی اتصال دهنده هزینه خواهد داشت. انواع اتصال دهنده آنتن CB اصلی در یک نگاه سه خانواده اکثر تجهیزات CB را پوشش می دهند. بقیه در نقش های پشتیبانی ظاهر می شوند. مقایسه انواع رابط‌های موجود در رادیوهای CB، آنتن‌ها و خطوط تغذیه، با کابلی که هر کدام به طور معمول به آن خاتمه می‌دهند. رابط جایی که شما آن را ملاقات می کنید به طور معمول مناسب است نکات کاربردی PL-259 / SO-239 (UHF) سوکت های عقب رادیویی، اکثر خطوط تغذیه موبایل و پایه RG-58، RG-8X، RG-213 (با کاهنده صحیح) تلرانس ضعیف 50 اهم، اما تلفات ناچیز در 27 مگاهرتز؛ به خودی خود ضد آب نیست مینی UHF رادیوهای موبایل فشرده و صادراتی، برخی آداپتورهای آنتن RG-58، RG-8X نخ های ریز، آسان برای عبور از موضوع. قبل از سفارش جنسیت پلاگین را تأیید کنید نوع N آنتن های پایه، صاعقه گیر، کارکردهای طولانی کم تلفات کلاس RG-213، کابل 0.405 اینچی امپدانس ثابت، واشر و مقاوم در برابر آب و هوا BNC / TNC متر نیمکت، اسکنر، جامپر، لید تست RG-58، RG-174، RG-316 سریع جفت گیری؛ به عنوان یک مفصل دائمی در فضای باز در نظر گرفته نشده است SMA / FME دستی، دانگل SDR، پیگتیل پشت خط تیره RG-174، RG-316 SMA کوچک و ظریف است. پیچ های FME در جایی که دوشاخه کامل قرار نمی گیرد اتصالات کواکسیال UHF RF برای سیستم های CB و رادیویی مروری بر دسته‌بندی کانکتورهای UHF، از جمله فلنج، دیوار، کابل انعطاف‌پذیر و انواع PCB برای رادیو غیر نظامی، CB و سیستم‌های فرکانس پایین. مشاهده محصول → PL-259 و SO-239: چرا آنها هنوز تسلط دارند PL-259 زنده می ماند زیرا 27 مگاهرتز بخشنده است و رابط کاربری آن از نظر مکانیکی ساده است. چگونه دوشاخه به هم متصل می شود در داخل یک PL-259، هادی مرکزی به پین لحیم شده یا چین خورده است، قیطان بر روی فرول به عقب تا می شود، و یک آستین کاهنده در حالی که با قطر بیرونی کابل مطابقت دارد، نوار را محکم می کند. کاهنده ها در سه اندازه رایج هستند: حدود 0.195 اینچ برای RG-58، 0.242 اینچ برای RG-8X و 0.405 اینچ برای کابل کلاس RG-213. استفاده از کاهنده اشتباه رایج ترین علت شل شدن دوشاخه و زمین متناوب است. جایی که طراحی محدودیت دارد رابط UHF 50 اهم ثابت را در بدن خود نگه نمی دارد و اتصال ضد آب نیست. هیچکدام در 27 مگاهرتز اهمیت چندانی ندارند، اما اگر بعداً از یک کابل در VHF استفاده شود، هر دو مهم هستند. در صورت برداشتن مکرر دوشاخه، رزوه ها ساییده می شوند و آبکاری نیکل در برابر سایش بهتر از فلاش نقره ای نازک مقاومت می کند. Mini-UHF و N-Type: The Two Ends other You Me Meet Mini-UHF کانکتوری است که قبل از سفارش کابل برای یک رادیو کامپکت موبایل مدرن باید بررسی شود. از PL-259 کوچکتر است، از نخ های ظریف استفاده می کند و به طور معمول RG-58 یا RG-8X را خاتمه می دهد. بسیاری از رادیوهای فشرده یک سوکت mini-UHF روی شاسی قرار می دهند، بنابراین جامپر یا به یک دوشاخه mini-UHF یا یک آداپتور کوتاه mini-UHF به PL-259 نیاز دارد. از آنجایی که رزوه ها کوچک هستند، رزوه زنی متقاطع آسان است - مهره را با دست شروع کنید و قبل از سفت کردن آن را به آرامی به عقب بچرخانید تا جایی که بنشیند. هر زمان که مفصل در فضای باز زندگی می کند، نوع N انتخاب بهتری است. این یک طراحی 50 اهم با امپدانس ثابت با یک اتصال رزوه ای و واشر است و کابل بزرگتر مانند RG-213 را خاتمه می دهد. عمودی های پایه، یاگی ها، بارهای ساختگی و صاعقه گیرها معمولاً یک دیواره N مادگی دارند، در حالی که خط تغذیه یک پلاگین N نر را حمل می کند. آداپتورها: مفید هستند، اما اتصالات خود را بشمارید هر آداپتور سیگنال کمی دارد و یک مکان دیگر برای ورود آب و شن اضافه می کند، بنابراین از کمترین میزان ممکن استفاده کنید. یک آداپتور با کیفیت منفرد معمولاً تنها کسری از دسی بل را در 27 مگاهرتز اضافه می کند، اما سه آداپتور پشته ای هزینه، طول و سه نقطه خرابی احتمالی را اضافه می کنند. آداپتورها در موقعیت‌های خاص جایگاه خود را به دست می‌آورند: قرار دادن یک متر SWR بدون قطع خط تغذیه، اتصال یک سوکت رادیویی نوع N به یک جامپر UHF، یا تبدیل یک رادیو mini-UHF به یک کابل استاندارد PL-259. یک آداپتور را انتخاب کنید که کل عدم تطابق را حل کند نه زنجیره ای که آن را در مراحل حل کند. آداپتور N به UHF برای تست و تجهیزات رادیویی دنده تست نوع N را به پورت های UHF PL-259/SO-239 که به طور گسترده نصب شده اند، پل می کند، که برای اندازه گیری های آماتور، CB، دریایی و HF/VHF مفید است. مشاهده محصول → اتصال منطبق، کواکس و پایه آنتن انتخاب کانکتور ابتدا از قطر کابل و در مرحله بعد محل نصب را دنبال می کند. این جفت ها به طور قابل پیش بینی رفتار می کنند: RG-58 (0.195 اینچ): جفت با PL-259 مجهز به کاهنده RG-58. قابل قبول برای اجراهای کوتاه موبایل RG-8X (0.242 اینچ): جفت با کاهنده 0.242 اینچی منطبق. یک سازش معقول بین ضرر و انعطاف پذیری. کلاس RG-213 (0.405 اینچ): جفت با کاهنده بزرگ یا خاتمه در نوع N. برای دویدن در ایستگاه پایه طولانی ترجیح داده می شود. RG-174 و RG-316: جفت شدن با کانکتورهای SMA، BNC یا FME. فقط خوک های کوتاه ناودانی آنتن: بسیاری از آنتن‌های موبایل از یک گل میخ رزوه‌ای 3/8-24 استفاده می‌کنند که آداپتور گل میخ PL-259 را می‌پذیرد، که یک آداپتور مکانیکی است نه یک اتصال کواکس. عدم تطابق بین کابل و کانکتور به ندرت به عنوان SWR بالا نشان داده می شود. به عنوان یک دوشاخه که جدا می‌شود، سپری که هرگز با هم تماس پیدا نمی‌کند، یا آب نشسته در قیطان خود را نشان می‌دهد. حفاظت از آب و هوا، زمین و نوسان در یک نصب در فضای باز، کانکتور معمولاً اولین قطعه ای است که از کار می افتد، و رادیو تقریباً هرگز علت آن نیست. هر مفصلی که در معرض آن قرار گرفته است را با نوار خود ادغام شونده و به دنبال آن یک لایه بیرونی مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش بپیچید یا از هیت شرینک با پوشش چسب استفاده کنید و یک حلقه چکه کوچک بگذارید تا آب به جای اینکه به دوشاخه خارج شود. لایه نازکی از گریس سیلیکونی روی رزوه ها، خوردگی را بدون تأثیر بر تماس کاهش می دهد. دکل و سپر کواکسیال را در جایی که کابل وارد ساختمان می شود زمین کنید و یک محافظ برق کواکسیال را در خط قرار دهید. گیرنده‌ها با همان رابط‌هایی ساخته می‌شوند که قبلاً استفاده می‌کردید - UHF و N در میان آنها - بنابراین محافظت شما را مجبور به تغییر خانواده‌های کانکتور نمی‌کند. محافظ صاعقه کواکسیال UHF برای سیستم های HF و VHF محافظ سرج لوله تخلیه گاز خطی برای تغذیه PL-259/SO-239، مناسب برای اتصال به آنتن های ایستگاه پایه آماتور، CB و LMR. مشاهده محصول → نحوه انتخاب کانکتور مناسب برای راه اندازی از رادیو به بیرون کار کنید و معمولاً تصمیم خود را می گیرد: به سوکت رادیو توجه کنید: SO-239، mini-UHF یا N. قطر خارجی کابل را اندازه گیری کنید، نه نام نوع آن را، و کاهنده یا فرول منطبق را بخرید. رزوه پایه آنتن را بررسی کنید، معمولاً 3/8-24 یا یک دیوار N. تصمیم بگیرید که چه تعداد مفاصل در فضای باز زندگی می کنند و هر جا که می توانید از نوع N استفاده کنید. آداپتورها را تا جایی که ممکن است نگه دارید، آداپتور واحدی را انتخاب کنید که عدم تطابق کامل را پوشش می دهد. خرید دو شاخه یدکی؛ تعمیرات میدانی در مقایسه با تعطیلات آخر هفته بدون رادیو ارزان است. یادداشت صنعت ما در انواع کانکتور کواکسیال RF، مشخصات و انتخاب همین منطق را با جزئیات بیشتری طی می کند. سوالات متداول آیا PL-259 همان کانکتور UHF است؟ به طور موثر، بله. PL-259 دوشاخه و SO-239 سوکت است، و این جفت به عنوان یک اتصال دهنده UHF فروخته می شود، حتی اگر 27 مگاهرتز نزدیک باند UHF نباشد. آیا می توانم از کانکتور نوع N در رادیو CB استفاده کنم؟ بله، و در فضای باز این گزینه بهتر است. اگر شاسی دارای سوکت SO-239 است، آداپتور N-to-UHF را روی رادیو نصب کنید. آیا نوع کانکتور SWR را تغییر می دهد؟ نه به خودی خود. SWR از سیستم آنتن و خط تغذیه می آید. کانکتورها بر تلفات و قابلیت اطمینان تأثیر می گذارند، نه رزونانس. آیا دوشاخه های چین دار و لحیم کاری PL-259 به یک اندازه خوب هستند؟ به درستی انجام شده، هر دو در 27 مگاهرتز کار می کنند. اتصالات لحیم کاری لرزش را بهتر تحمل می کنند، در حالی که چین ها به ابزار صحیح نیاز دارند و می میرند. در هر صورت، اتصال شیلد بیشتر از پین مرکزی اهمیت دارد. انواع کانکتورها بخش کوچکی از یک سیستم CB هستند، با این حال آن‌ها بخشی هستند که لمس می‌کنید، در معرض آب و هوا قرار می‌گیرند و در کنار جاده تعمیر می‌شوند. دوشاخه را با قطر کابل مطابقت دهید، در جایی که می توانید از نوع N در فضای باز استفاده کنید، آداپتورها را به حداقل برسانید و هر اتصال را آب بندی کنید. اگر ترجیح می دهید کل زنجیره را از یک تامین کننده تهیه کنید، محدوده کانکتور RF ما قطعات UHF، mini-UHF، N، BNC، TNC، SMA و قطب معکوس را به همراه آداپتورها و محافظ های صاعقه کواکسیال پوشش می دهد. .article-section{font-family:Georgia,'Times New Roman',serif;font-size:17px;line-height:1.8;color:#1f242b;}.article-section table{display:table!important;border-collapse:collapse;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:12px!important;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;line-height:1.8;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff;box-shadow:0 0 5px rgba(31,41,55,.08)}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:148px}.product-card .pc-img{width:auto!important;min-width:0!important;max-width:min(36%,240px)!important;height:auto!important;min-height:0!important;max-height:148px!important;aspect-ratio:auto!important;object-fit:contain!important;flex:0 0 auto;display:block;align-self:center}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
آیا یک کانکتور SMA می تواند یک سیگنال ساعت را ارسال کند؟ محدودیت های عملی و موارد استفاده
اخبار صنعت
2026-10-29
آیا یک کانکتور SMA می تواند یک سیگنال ساعت را ارسال کند؟ محدودیت های عملی و موارد استفاده
بله، یک کانکتور SMA می تواند سیگنال ساعت را منتقل کند و یکی از رایج ترین راه ها برای جابجایی ساعت بین بردها، ابزارها و پانل های رک است. خود رابط به ندرت چیزی است که نتیجه را محدود می کند. چیزی که آن را محدود می کند محیط 50 اهم اطراف آن است: راه اندازی PCB، هندسه ردیابی، کابل، مسیر برگشت و نرخ لبه درایور. یک رابط استاندارد 50 اهم SMA که در داخل یک مسیر امپدانس کنترل‌شده استفاده می‌شود، لبه‌های ساعت را از چند مگاهرتز تا تقریباً 18 گیگاهرتز پهنای باند قابل استفاده عبور می‌دهد. همان کانکتور که بر روی یک ردیابی تصادفی، با یک خرد بلند و بدون انتها و یک منبع ناهماهنگ، رها می شود، بدون توجه به اینکه چقدر خوب ساخته شده باشد، زنگ زدن، بیش از حد و لرزش را نشان می دهد. کاری که یک اتصال دهنده SMA در واقع با سیگنال ساعت انجام می دهد یک کانکتور SMA یک انتقال شفاف 50 اهمی است که به درستی استفاده می شود و چیزی نزدیک به یک آنتن کوچک در صورت عدم استفاده است. این یک فیلتر، یک بافر یا یک درایور نیست و یک لبه را بازسازی نمی کند. وظیفه آن این است که سیگنال را از یک کابل کواکسیال به یک برد یا برعکس حمل کند، در حالی که امپدانس را ثابت نگه می دارد و جریان برگشتی را نزدیک به سیگنال نگه می دارد. سه شرط باید همزمان رعایت شود: امپدانس ثابت 50 اهم از منبع تا بار. SMA یک رابط 50 اهم است. یک مسیر ویدیویی 75 اهم، یک جفت دیفرانسیل 100 اهم یا یک خروجی CMOS بدون مقاومت سری، همگی در راه اندازی منعکس می شوند. پهنای باندی که هارمونیک ها را پوشش می دهد، نه فقط بنیادی. یک ساعت 100 مگاهرتز با لبه 1 ns انرژی معنی داری را به خوبی از 1 گیگاهرتز عبور می دهد. پرتاب مکانیکی تمیز بدون خرد. بالشتک های بزرگ، یک بشکه استفاده نشده یا کانکتوری که در انتهای یک خار بلند قرار دارد، اندوکتانس و ظرفیت خازنی را اضافه می کند که به صورت زنگ دار ظاهر می شود. نرخ ساعت برابر با پهنای باند نیست عددی که تعیین می کند که آیا یک پیوند SMA کار می کند یا خیر، پهنای باند مورد نیاز لبه است، نه فرکانس ساعت چاپ شده در صفحه داده. یک تخمین مرتبه اول پهنای باند = 0.35 تقسیم بر زمان افزایش 10-90٪ است. یک ساعت 100 مگاهرتز با لبه 1 ns تقریباً به 350 مگاهرتز پهنای باند آنالوگ نیاز دارد. یک ساعت 2.5 گیگاهرتز با لبه 80 ps به حدود 4.4 گیگاهرتز نیاز دارد. پهنای باند مورد نیاز 0.35 تقسیم بر زمان افزایش تخمین زده شد. مناسب بودن یک راه اندازی کنترل شده 50 اهم و یک منبع مطابق را فرض می کند. فرکانس ساعت زمان افزایش لبه پهنای باند مورد نیاز مناسب بودن SMA 10 مگاهرتز 5 ns حدود 70 مگاهرتز راحت با هر SMA استاندارد 100 مگاهرتز 1 ns حدود 350 مگاهرتز راحت 500 مگاهرتز 300 ps حدود 1.2 گیگاهرتز خوب 1 گیگاهرتز 150 ps حدود 2.3 گیگاهرتز خوب with a clean launch 2.5 گیگاهرتز 80 ps حدود 4.4 گیگاهرتز کارآمد، کیفیت چیدمان تصمیم می گیرد 10 گیگاهرتز 25 PS حدود 14 گیگاهرتز فقط درجه دقیق کانکتور کمتر از حدود 18 گیگاهرتز کمک بسیار کمی به این بودجه می کند. بالاتر از آن، رابط‌های دقیقی مانند 2.92 میلی‌متر و 2.4 میلی‌متر کنترل می‌شوند و SMA استاندارد دیگر بخش مناسبی برای این کار نیست. آنچه که یک رابط استاندارد SMA به صورت الکتریکی ارائه می دهد SMA استاندارد یک رابط کواکسیال نیمه دقیق 50 اهم، رشته ای و نیمه دقیق است و ارقام اولیه آن برای کار با ساعت معمولی بیش از اندازه کافی هستند. اعدادی که ارزش دانستن دارند اینها هستند: امپدانس: 50 اهم اسمی، ثابت نگه داشته شده از طریق جفت جفت. پهنای باند قابل استفاده: DC تا 18 گیگاهرتز برای درجات استاندارد، با درجه های دقیق به 26.5 گیگاهرتز و بالاتر. VSWR: معمولاً 1.15 تا 1.35 در سراسر باند، تقریباً 23- تا 17- دسی بل افت برگشتی. جفت: 1/4-36 نخ UNS، معمولاً برای حدود 500 چرخه جفت گیری رتبه بندی می شود. ساختار: دی الکتریک PTFE، تماس مرکزی با روکش طلا، بدنه ضد زنگ یا برنج. جایی که SMA زمین را از دست می دهد چگالی و جفت گیری کور است، نه عملکرد الکتریکی. ویژگی های معمولی مربوط به ساعت بر اساس رابط. ارزش ها نشان دهنده هستند. قبل از ارتکاب، آن را با دیتاشیت خاص تأیید کنید. رابط جفت کردن پهنای باند قابل استفاده استفاده از ساعت معمولی SMA نخ دار 18 گیگاهرتز نیمکت، لبه تخته، پانل های قفسه RP-SMA نخ دار 18 گیگاهرتز تجهیزات بی سیم، نه مسیریابی ساعت عمومی SMB Snap-on 4 گیگاهرتز پانل های متراکم که در آن فضا بر پهنای باند غلبه می کند SMP رفیق کور 40 گیگاهرتز پیوندهای ساعت تخته به تخته 2.92 میلی متر نخ دار 40 گیگاهرتز ساعت های بالاتر از 18 گیگاهرتز گلوگاه معمولا راه اندازی است، نه رابط بیشتر مشکلات ساعتی که در رابط SMA مقصر هستند در واقع به دلیل انتقال از خط کواکسیال به PCB ایجاد می شوند. سه خطا بارها و بارها در خطوط ساعت ظاهر می‌شوند: یک رد سیگنال که زیر کانکتور پایین می‌آید و دوباره باز می‌شود و یک برآمدگی امپدانس محلی ایجاد می‌کند. گذرگاه‌های زمین خیلی دور از پین سیگنال قرار می‌گیرند و جریان برگشت را مجبور می‌کنند به اطراف حلقه بزنند. و یک پین وسط سوراخ در سمت چپ که در زیر تخته امتداد یافته است، به عنوان یک خرد کوتاه عمل می کند که در چند گیگاهرتز طنین انداز می شود. یک پرتاب خوب، بازگشت زمین را در کسری از میلی‌متر از پین سیگنال نگه می‌دارد، از یک صفحه زمین مستقیماً زیر پد استفاده می‌کند و یک ردپای ثابت 50 اهم از ردیابی به کانکتور را نشان می‌دهد. SMA PCB Mount RF کانکتورهای کواکسیال کانکتورهای SMA از طریق سوراخ و SMT برای طرح‌بندی PCB، پشتیبانی از مونتاژ خودکار، بسته‌بندی نوار و حلقه، و راه‌اندازی RF قابل اعتماد تا فرکانس ۱۲.۴ گیگاهرتز. مشاهده محصول → انتخاب کابل پاسخ را تغییر می دهد ساعتی که از طریق یک متر کابل کواکسیال عمومی تغذیه می شود، مشکلی متفاوت از ساعتی است که از طریق 150 میلی متر کواکسی نیمه صلب تغذیه می شود. تلفات کابل با فرکانس افزایش می‌یابد، بنابراین مجموعه‌ای که یک ساعت 10 مگاهرتز را بدون تخریب قابل مشاهده می‌گذراند، ممکن است به‌طور آشکار لبه‌های ساعت 2.5 گیگاهرتز را دور بزند. کابل انعطاف پذیر راحت است، اما از دست دادن آن و رانش فاز آن تحت خمش بیشتر است. کابل نیمه صلب و نیمه انعطاف‌پذیر هندسه خود را حفظ می‌کند، بنابراین امپدانس در طول اجرا به اسمی نزدیک‌تر می‌شود و فاز قابل تکرار می‌ماند - به همین دلیل است که نیمه صلب در توزیع ساعت ابزار به ابزار و در تنظیمات تست فاز بحرانی استاندارد باقی می‌ماند. RP-SMA و انواع دیگر: برق یکسان، مکانیک های مختلف SMA با قطب معکوس همان امپدانس 50 اهم و پهنای باند تقریبی مشابه SMA استاندارد را دارد. فقط جنسیت مخاطب مرکز تغییر می کند. یک جک RP-SMA دارای یک پین نر و یک فیش RP-SMA دارای یک سوکت ماده است که از جفت شدن با SMA استاندارد جلوگیری می کند. این نکته در سخت افزار بی سیم مصرف کننده است و در مسیر ساعتی که هر دو خانواده به ناچار در یک رک قرار می گیرند، مزاحم است. اگر طرحی قبلاً از پانل‌های RP-SMA استفاده می‌کند، ساعت را در یک مسیر استاندارد SMA جداگانه نگه دارید، یا به‌جای اتصال اجباری، عمداً با یک آداپتور درون نوع تبدیل کنید. آداپتورهای RF درون نوع SMA مرد به زن آداپتورهای تبدیل جنسیتی سری SMA جمع و جور که تا 18 گیگاهرتز را پشتیبانی می کند، قفل رشته ای، و سازگاری با ابزارهای تست SMA، ماژول های RF، آنتن ها و پلت فرم های توسعه را پشتیبانی می کند. مشاهده محصول → وقتی SMA پاسخ اشتباهی برای ساعت است SMA در سه موقعیت انتخاب اشتباهی است. ساعت های دیفرانسیل SMA یک سر است. ساعت های LVDS یا LVPECL به یک جفت دیفرانسیل منطبق تعلق دارند. تبدیل به یک پایان میانی اجرا، رد حالت معمول را دور می‌اندازد. تخته به تخته در داخل یک شاسی مهر و موم شده. رابط های Blind-mate مانند SMP دقیقاً برای این کار وجود دارد. SMA نیاز به دسترسی برای آچار گشتاور دارد. تراکم بسیار بالا. Snap-on 1.0/2.3، MCX یا MMCX وقتی ساعت زیر چند گیگاهرتز می ماند، فضای پانل را ذخیره می کند. چک لیست عملی قبل از اینکه متعهد شوید قبل از انتشار طرح، این شش بررسی را انجام دهید. هر کدام به یک حالت خرابی نگاشت می شوند که بعداً تعمیر آن گران است. اطمینان حاصل کنید که راننده می تواند 50 اهم رانندگی کند. بسیاری از خروجی های ساعت CMOS به یک مقاومت سری، اغلب 22 تا 33 اهم، نزدیک به پین ​​نیاز دارند. پهنای باند را از روی نرخ لبه واقعی محاسبه کنید، نه از فرکانس ساعت. ردیابی را از پین درایور تا پایه کانکتور در 50 اهم نگه دارید، بدون تغییر عرض. دریچه های زمین را در فاصله تقریباً 1 میلی متری پین سیگنال قرار دهید و آنها را به همان صفحه مرجع ببندید. پین وسط را هم تراز کنید، یا یک کانکتور متناسب با ضخامت برد را مشخص کنید. از طریق یک اتصال کواکسیال منطبق بر روی یک محدوده بررسی کنید و به جای دامنه به تنهایی، بیش از حد، زنگ و لرزش را بررسی کنید. سوالات متداول آیا می توانم خروجی ساعت یک ژنراتور تابع را مستقیماً به ورودی SMA وصل کنم؟ بله، به شرطی که هر دو انتهای آن 50 اهم باشد. اکثر ژنراتورها خروجی 50 اهم دارند و انتظار بار 50 اهم را دارند، بنابراین تنظیمات دامنه را بررسی کنید: بار 50 اهم نوسان خروجی بدون پایان را نصف می کند. آیا کانکتور SMA لرزشگیر را به ساعت اضافه می کند؟ یک جفت SMA به درستی با امپدانس منطبق کمک بسیار کمی دارد. لرزش در ورودی ساعت معمولاً از درایور، مرجع یا بازتاب‌ها در یک راه‌اندازی ناهماهنگ سرچشمه می‌گیرد. چقدر می توانم ساعت را روی کابل SMA اجرا کنم؟ فاصله با از دست دادن کابل محدود می شود، نه توسط کانکتور. در 100 مگاهرتز، چندین متر کواکس با تلفات کم واقع بینانه است. در فرکانس 2.5 گیگاهرتز، اجرا را کوتاه نگه دارید یا یک بودجه ضرر صریح بنویسید. آیا کانکتور 75 اهم برای ساعت قابل قبول است؟ یک رابط 75 اهم در برابر یک منبع 50 اهم، بازتاب قابل پیش بینی ایجاد می کند. سرتاسر 50 اهم بمانید یا امپدانس را عمداً با یک شبکه منطبق تبدیل کنید. انتخاب قطعه SMA مناسب برای مسیر ساعت کانکتور قسمت کوچکی از پاسخ است و باید مانند یکی مشخص شود. با نیاز مکانیکی شروع کنید - نوع کابل، سبک نصب، ضخامت برد - سپس خانواده رابط و درجه فرکانس را تأیید کنید. اگر این مبادلات به جزئیات بیشتری نیاز دارند، به جزئیات بیشتری نیاز دارند راهنمای انتخاب کانکتورهای کواکسیال RF خانواده های رابط را در کنار یکدیگر مقایسه می کند. تامین کل زنجیره از یک تامین کننده کانکتور کواکسیال RF - کانکتور، آداپتور و مونتاژ کابل - همچنین داستان امپدانس را از پانل تا برد ثابت نگه می دارد. برای اکثر توزیع ساعت بین چند مگاهرتز و چند گیگاهرتز، یک رابط استاندارد SMA 50 اهم با راه اندازی PCB تمیز دقیقاً همان چیزی را که برنامه نیاز دارد ارائه می دهد. هنگامی که نرخ لبه از 18 گیگاهرتز از پهنای باند عبور می کند، پاسخ تغییر می کند - اما به دلیل درجه رابط و کیفیت راه اندازی تغییر می کند، نه به این دلیل که SMA کار نمی کند. .article-section table{display: table!important;width:100%;border-collapse:collapse;margin-bottom:16px;}.article-section thead{display: table-header-group!important;}.article-section tbody{display: table-row-group!important;}.article-section tr{display: table-row!important;}.article-section th{display: table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;text-align:left;}.article-section td{display: table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:10px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff;box-shadow:0 0 5px rgba(31,41,55,.08)}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:148px}.product-card .pc-img{width:auto!important;min-width:0!important;max-width:min(36%,240px)!important;height:auto!important;min-height:0!important;max-height:148px!important;aspect-ratio:auto!important;object-fit:contain!important;flex:0 0 auto;display:block;align-self:center}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...