اخبار

صفحه اصلی / اخبار / اخبار صنعت / توضیح کابل کواکس: ساختار، امپدانس، انواع و انتخاب رابط

توضیح کابل کواکس: ساختار، امپدانس، انواع و انتخاب رابط



Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. در طراحی، توسعه، تولید، فروش و خدمات کانکتورهای کواکسیال RF (فرکانس رادیویی) حرفه ای است.

اگر "کابل هم محور" را تایپ کرده اید، به دنبال همان "کابل کواکسیال" یا "کابل کواکسیال" هستید - یک محصول، سه املا. پاسخ کوتاه این است که کابل کواکسن یک خط انتقال است که از دو هادی ساخته شده است که در یک محور مشترک هستند: یک هادی داخلی که سیگنال را حمل می کند و یک سپر خارجی که جریان را برمی گرداند و تداخل خارجی را مسدود می کند. شکاف بین آنها با یک دی الکتریک پر می شود که فاصله آنها را ثابت نگه می دارد.

این هندسه تمام موضوع است. از آنجا که فاصله هرگز در طول تغییر نمی کند، کابل در هر نقطه امپدانس مشخصه یکسانی را نشان می دهد، بنابراین موج به جای برگشتن به سمت جلو حرکت می کند. همه چیز دیگر - تا چه حد می تواند پیش برود، کدام کانکتور مناسب است، آیا کابل در فضای باز زنده می ماند - از سه چیز ناشی می شود: امپدانس، فرکانس و محافظ.

کابل کواکس چیست؟

کابل کواکسن یک خط انتقال نامتعادل است: سیگنال بر روی هادی مرکزی حرکت می کند، در حالی که هادی بیرونی به عنوان مسیر برگشت و زمین مرجع عمل می کند.

چهار لایه متحدالمرکز کار را انجام می دهند و هر یک چیزی را پوشش می دهد که بقیه نمی توانند.

لایه به لایه: یک کابل کواکسی انعطاف پذیر استاندارد از چه چیزی ساخته شده است و هر قسمت چه کمکی دارد.
لایه مواد معمولی تابع
هادی مرکزی مس جامد یا رشته ای، فولاد با روکش مس، مس با روکش نقره سیگنال را حمل می کند؛ قطر آن نصف معادله امپدانس است
دی الکتریک پلی اتیلن جامد یا فوم، PTFE، FEP فاصله هادی را ثابت می کند و سرعت انتشار را تنظیم می کند
سپر قیطان، فویل یا ترکیب فویل و بافته مسیر بازگشت و مانع تداخل. پوشش به صورت درصد ذکر شده است
ژاکت PVC، PE، LSZH، FEP حفاظت مکانیکی و محیطی

امپدانس از نسبت قطر داخلی سپر به قطر هادی مرکزی، همراه با ثابت دی الکتریک عایق ناشی می شود. به همین دلیل است که دو کابل می توانند تقریباً یکسان به نظر برسند و همچنان یک قطعه 50 اهم و یک قسمت 75 اهم باشند.

نام‌های قدیمی مانند RG-59، RG-6 و RG-58 هنوز به عنوان مختصر استفاده می‌شوند. آنها یک خانواده اندازه و امپدانس را توصیف می کنند، نه عملکرد الکتریکی دقیق، بنابراین برگه داده همیشه از برچسب بالاتر است.

50 اهم یا 75 اهم: امپدانس را در هر دو طرف مطابقت دهید

نتیجه گیری اول: کواکس 50 و 75 اهم در مسیر RF زنده قابل تعویض نیستند، حتی زمانی که اتصال دهنده ها به هم پیچ می شوند.

امپدانس توسط تجهیزات انتخاب می شود نه توسط کابل. پورت های رادیو، آنتن، تست و ابزار دقیق تقریباً همیشه 50 اهم هستند. توزیع ویدئو و تلویزیون کابلی در حدود 75 اهم ساخته شده اند، به همین دلیل است که یک رابط نوع F بسیار متفاوت از N یا SMA به نظر می رسد.

چرا دو خانواده متوازن وجود دارند و هر کدام به کجا تعلق دارند.
اموال 50 اهم 75 اهم
سیستم های معمولی رادیو، فیدرهای آنتن، میزهای تست، ابزار دقیق ویدئو، CATV، توزیع پهنای باند، افت مودم
رابط های مشترک SMA، SMB، MCX، BNC (50 اهم)، TNC، N، 7/16 DIN، 2.92 میلی‌متر نوع F، انواع BNC (75 اهم)، 1.6/5.6 (L9).
کنترل قدرت بالاتر، زیرا هندسه تنش ولتاژ اوج را کمتر نگه می دارد پایین تر؛ هدف طراحی تلفات کم است نه توان بالا
از دست دادن در همان قطر خارجی کمی بالاتر کمی پایین تر
نتیجه اختلاط آنها انعکاس، موج در پاسخ فرکانسی، و از دست دادن قابل اجتناب در هر دو انتها

تله این است که برخی از رابط ها در هر دو امپدانس وجود دارند. BNC و 1.6/5.6 نمونه های کلاسیک هستند: یک BNC 75 اهمی و یک BNC 50 اهم از نظر مکانیکی با هم جفت می شوند اما از نظر الکتریکی قطعات متفاوتی هستند. همیشه قبل از سفارش امپدانس را تایید کنید و هرگز شکل کانکتور را فرض نکنید.

عدم تطابق در واقع چه هزینه ای برای شما دارد

نتیجه گیری اول: عدم تطابق امپدانس بخشی از سیگنال رو به جلو را به یک بازتاب تبدیل می کند و آن انرژی از بین نمی رود - دوباره به صورت موج، اتلاف و گرما ظاهر می شود.

نسبت ولتاژ بازتابی به جلو توسط VSWR توصیف شده است. VSWR 1.5 تقریباً 4 درصد از توان را منعکس می کند. یک VSWR 2.0 حدود 11 درصد را منعکس می کند. در یک اجرای کوتاه فقط دریافت که ممکن است نامرئی باشد. در یک تغذیه کننده طولانی یا یک فرستنده، به صورت زیر نشان داده می شود:

  • به جای یک پاسخ صاف، در سراسر باند موج بزنید
  • کاهش برد موثر در آنتن
  • کانکتورهای گرم و کابل در سطوح توان بالاتر به پایان می رسد
  • افزایش نرخ خطا در پیوندهای دیجیتالی که قبلاً ثابت بودند

مشکلات مکانیکی همان علائم را ایجاد می کند. یک قیطان شل، یک فرول نیمه چین خورده یا یک سطح جفت فرسوده، یک برآمدگی امپدانس موضعی کوچک ایجاد می‌کند و هر مفصل در زنجیره اثر را چند برابر می‌کند.

انواع کابل کواکس معمولی و مکان مناسب آنها

نتیجه گیری اول: کابل را بر اساس امپدانس، تلفات بر متر در بالاترین فرکانس و محیط فیزیکی - به ترتیب انتخاب کنید.

خانواده های کابل کواکسی که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند، امپدانس آنها و مشاغل مناسب آنها.
خانواده کابل امپدانس کاربرد معمولی
RG-59 75 اهم اجراهای ویدئویی آنالوگ کوتاه و دوربین مدار بسته قدیمی. سپر متواضع
RG-6 75 اهم فیدهای ماهواره، CATV و مودم؛ سپر بهتر از RG-59
RG-11 75 اهم اجراهای طولانی تر 75 اهم در جایی که قطر بزرگتر هزینه خود را با تلفات کمتر می پردازد
RG-58 50 اهم جامپرهای کوتاه و کم مصرف و سربهای نیمکتی
RG-213 50 اهم ضخامت 50 اهم با کنترل بهتر قدرت
کابل فوم دی الکتریک کم تلفات 50 اهم فیدرهای آنتن که از دست دادن در هر متر عامل تعیین کننده است
نیمه سفت 50 یا 75 اهم اجراهای ثابت و پایدار در فاز؛ هادی بیرونی یک لوله مسی جامد است
نیمه انعطاف پذیر 50 یا 75 اهم اجراهایی که باید فاز را به خوبی نگه دارند، اما هنوز با دست شکل می گیرند

برای پچ سرنخ های کوتاه، تفاوت بین این خانواده ها کم است. از چند متر گذشته و بالاتر از حدود 1 گیگاهرتز، رقم تلفات بر حسب دسی بل در هر 100 متر در فرکانس کاری شما به عددی تبدیل می شود که تصمیم می گیرد آیا پیوند کار می کند یا خیر.

اتصال دهنده اغلب محدودیت را تعیین می کند، نه کابل

نتیجه گیری اول: در اکثر اجراهای کوتاه و متوسط، رابط رابط و کیفیت اتصال آن قبل از کابل، عملکرد را محدود می کند.

سه تصمیم منجر به نتیجه می شود:

  1. سری رابط. SMA، MCX، SMB، SMC، BNC، TNC، N، 7/16 DIN، 2.92 میلی متر و SMP هر کدام محدوده فرکانس، اندازه مکانیکی و سبک جفت گیری خود را دارند. یک رابط مینیاتوری باعث صرفه جویی در فضا می شود. یک بزرگتر معمولاً در چرخه های جفت گیری بیشتر زنده می ماند و قدرت بیشتری را تحمل می کند.
  2. روش پیوست. ترمیم، گیره، لحیم کاری و پایانه های فشاری بدون لحیم کاری با ساختارهای مختلف کابل مناسب هستند. یک چین ضعیف مقاومت تماس را افزایش می دهد و یک برآمدگی امپدانس کوچک اضافه می کند که اندازه گیری آن آسان و به سختی قابل مشاهده است.
  3. سبک نصب نسخه‌های انتهای کابل، PCB، دیواره، فلنج و میکرواستریپ یک رابط، مشکلات مکانیکی متفاوتی را حل می‌کنند، از ورودی پانل گرفته تا راه‌اندازی برد در داخل محفظه.

در جاهایی که اجرا طولانی است یا محیط سخت است، مطابقت با پوشش کانکتور و نوع محافظ کابل به اندازه نام رابط اهمیت دارد. برای تفکیک کاملتر خانواده های رابط و معیارهای انتخاب آنها، راهنمای خود سایت به انواع کانکتور کواکسیال RF، مشخصات و نکات انتخاب همراه مفیدی برای این چک لیست است.

RF Coaxial Connectors for Cable, PCB, and Panel Mounting اتصالات کواکسیال RF برای نصب کابل، PCB و پانل MCX، SMA، BNC، N، و کانکتورهای کواکسیال RF مرتبط، از جمله گزینه‌های نصب کابل، PCB، فلنج و دیواره برای مجموعه‌های مختلف را مرور کنید. مشاهده محصول →

آداپتورها و قطب معکوس: زمانی که رابط ها مطابقت ندارند

نتیجه‌گیری اول: فقط زمانی از آداپتور استفاده کنید که نمی‌توانید کابل را مجدداً قطع کنید، زیرا هر رابط اضافی کمی از دست دادن ورودی و یک اتصال دیگر را اضافه می‌کند که می‌تواند شل کار کند.

آداپتورها به سه گروه عملی تقسیم می شوند:

  • آداپتورهای Intertype — 7/16 به N، BNC به SMA، SMA به SMP، N به TNC و مشابه، پیوستن به دو سری مختلف.
  • آداپتورهای درون نوع - همان سری در هر دو طرف، برای تغییر جنسیت یا به عنوان یک قطعه قربانی که جایگزینی ارزان‌تر از پورت پانل است استفاده می‌شود.
  • آداپتورهای قطبیت معکوس — نسخه های RP-SMA، RP-TNC و RP-N، که در آن رابط استاندارد به نظر می رسد اما جنسیت تماس مرکز معکوس است.

قطبیت معکوس وجود دارد به طوری که یک رادیو و آنتن آن را نمی توان به یک بخش مصرف کننده معمولی متصل کرد. این یک محدودیت عمدی است، نه یک نقص، و نیمه جفت گیری نیز باید دارای قطبیت معکوس باشد - یک SMA استاندارد بدون توجه به اینکه چقدر با دقت چرخانده شود، به درستی با RP-SMA جفت نمی شود.

RF Coaxial Adapters for Interface and Gender Conversion آداپتورهای کواکسیال RF برای رابط و تبدیل جنسیت آداپتورهای بین نوع، درون نوع و قطبیت معکوس را که SMA، N، BNC، 7-16 و دیگر ترکیبات رابط RF را پوشش می دهند، مقایسه کنید. مشاهده محصول →

محافظت در برابر ولتاژ برای دویدن هایی که از ساختمان خارج می شوند

نتیجه گیری اول: هر کواکسی که به بیرون می رود باید قبل از رسیدن به رادیو از یک محافظ صاعقه خطی عبور کند.

محافظ های کواکسیال بر اساس رابط، جنسیت کانکتور و باند فرکانسی که باید با حداقل تلفات عبور کنند انتخاب می شوند. محافظی که در فرکانس 450 مگاهرتز شفاف است ممکن است در فرکانس 6 گیگاهرتز بی فایده باشد، بنابراین مشخصات باند عبور مهمتر از امتیاز افزایش به تنهایی است. اینترفیس ها SMA، BNC، TNC، N، 7/16 DIN، نوع F، UHF، TAC، FL10 و RP-SMA را پوشش می دهند، که به این معنی است که محافظ معمولاً بدون آداپتور قابل نصب است.

دو نکته عملی بعداً باعث کاهش دردسر می‌شود: دم یا بند زمین محافظ خود را تا حد امکان کوتاه نگه دارید و آن را در جایی نصب کنید که بتوان برای بازرسی به آن دسترسی پیدا کرد، زیرا محافظی که ضربه را جذب کرده است به جای اعتماد باید جایگزین شود.

Coaxial Lightning Protectors for Inline RF Feeder Protection محافظ های صاعقه کواکسیال برای محافظت از فیدر RF داخلی محافظ‌های تخلیه گاز، موج چهارم و هیبریدی را برای سری‌های N، BNC، F، SMA و دیگر سری‌های کواکسیال در مسیرهای RF در فضای باز بررسی کنید. مشاهده محصول →

یک چک لیست عملی قبل از سفارش

نتیجه گیری اول: امپدانس، فرکانس، محیط و رابط مکانیکی را به ترتیب تأیید کنید و اکثر اشتباهات سفارشی به سادگی ناپدید می شوند.

  1. امپدانس را در هر دو انتهای اجرا تأیید کنید، نه فقط در انتهایی که می توانید ببینید.
  2. به بالاترین فرکانس و طول اجرا توجه کنید، سپس تلفات کابل را در هر 100 متر در آن فرکانس بررسی کنید.
  3. پوشش محافظ و محیط را بررسی کنید - داخل، خارج از منزل، قرار گرفتن در معرض UV، دما، خم شدن.
  4. رابط رابط را از درگاه تجهیزات و سپس روش اتصال را از ساخت کابل انتخاب کنید.
  5. سبک نصب را تعیین کنید و ضخامت پانل را برای قسمت های دیوار و فلنج اندازه گیری کنید.
  6. تلورانس هایی را که به آنها اهمیت می دهید فهرست کنید: ابعاد جفت گیری، گشتاور جفت و نیروی نگهدارنده کابل.
  7. مفاصل را بشمارید. هر آداپتور، خط ورودی و محافظ باعث تلفات و یک نقطه خرابی دیگر می شود.
  8. قطعات انتهای کابل و انتهای پانل را از همان تامین کننده قطعات RF به طوری که تلورانس ها و آبکاری در سرتاسر مجموعه یکسان باشد.

سوالات متداول

آیا "کابل کواکس" محصولی متفاوت از کابل کواکس است؟

خیر همون کابلی هست که وسطش فاصله داره. هم محور، هم محور و هم محور همگی به کابلی با هادی داخلی و محافظ بیرونی متحدالمرکز اشاره دارند.

آیا می توانم از کابل 75 اهم در رادیو 50 اهم استفاده کنم؟

می توانید آن را وصل کنید، اما نباید انتظار داشته باشید که خوب کار کند. عدم تطابق باعث ایجاد انعکاس و تلفات اضافی می شود و اثر با طول کابل افزایش می یابد. برای تجهیزات رادیویی از کابل 50 اهم و کانکتورهای 50 اهم استفاده کنید.

آیا اجرای کواکسی طولانی تر همیشه به معنای ضرر بیشتر است؟

بله تلفات بر حسب دسی بل در هر 100 متر در فرکانس مشخص شده مشخص می شود، بنابراین با طول و فرکانس مقیاس می شود. دوبرابر کردن طول، ضرر را تقریباً دو برابر می کند. انتقال به باند بالاتر دوباره هزینه بیشتری دارد.

تفاوت بین کواکس محافظ تک و دوگانه چیست؟

کابل تک محافظ فقط از یک بافته استفاده می کند. دو محافظ یک لایه فویل اضافه می کند که معمولاً به دی الکتریک متصل می شود، که پوشش را افزایش می دهد و رد تداخل را بهبود می بخشد - مفید در نزدیکی موتورها، منابع سوئیچینگ و کابل کشی متراکم.

آیا آداپتورها سیگنال را کاهش می دهند؟

هر آداپتور یک افت ورودی کوچک، اغلب چند دهم دسی بل، به اضافه یک اتصال مکانیکی دیگر اضافه می کند. یک آداپتور به ندرت مشکل ساز است. یک زنجیره چهار تایی یک زنجیره قابل اندازه گیری است.

به طور خلاصه: یک کابل کواکسی با هندسه متحدالمرکز آن تعریف می شود و رفتار آن توسط امپدانس، فرکانس و محافظ تنظیم می شود. امپدانس پورت ها را تایید کنید، تلفات را در بالاترین فرکانس بررسی کنید، رابط اتصال دهنده را انتخاب کنید که با تجهیزات مطابقت دارد و تعداد اتصالات را کم نگه دارید. این چهار کار را انجام دهید و بقیه مشخصات به طور طبیعی دنبال می شود.


محصولات مرتبط
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
VIEW MORE
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
VIEW MORE
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
VIEW MORE
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
VIEW MORE
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
VIEW MORE
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
VIEW MORE
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
VIEW MORE
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
VIEW MORE
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
VIEW MORE
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
VIEW MORE
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
VIEW MORE
JC3.650.359 MCX-C-JW0.9
JC3.650.359 MCX-C-JW0.9
JC3.650.359 MCX-C-JW0.9
JC3.650.359 MCX-C-JW0.9
VIEW MORE
اخبار و به روز رسانی
در صنعت RF عمیق شوید، کیفیت را با هوشمندی ایجاد کنید
اخبار شرکت
2026-05-19
در صنعت RF عمیق شوید، کیفیت را با هوشمندی ایجاد کنید
Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. که در سال 1999 تأسیس شد، یک تولید کننده حرفه ای است که تحقیق و توسعه، طراحی، تولید در مقیاس بزرگ، فروش و پشتیبانی از خدمات فنی اتصالات کواکسیال RF را ادغام می کند. با بیش از دو دهه فعالیت اختصاصی در صنعت، این شرکت همیشه به فلسفه ساخت دقیق پایبند بوده و بر قطعات اتصال RF تمرکز کرده است. با پشتوانه یک سیستم عملیاتی سالم و قابلیت‌های تولید قوی، شهرت خوبی در بازار ایجاد کرده و موقعیت بازار پایداری را در سراسر بخش ایجاد کرده است. ...
راهنمای کانکتور 12G BNC: کانکتورهای کواکسیال 75 اهم برای سیستم های ویدئویی 4K و 8K SDI
اخبار صنعت
2026-09-04
راهنمای کانکتور 12G BNC: کانکتورهای کواکسیال 75 اهم برای سیستم های ویدئویی 4K و 8K SDI
یک کانکتور 12G BNC یک کانکتور کواکسیال RF 75 اهم است که برای انتقال سیگنال های 12G-SDI تا سرعت 12 گیگابیت بر ثانیه مهندسی شده است و از ویدیوهای 4K و 8K روی یک کابل پشتیبانی می کند. این صرفا یک "BNC استاندارد" با شماره قطعه متفاوت نیست. عملکرد الکتریکی، تحمل‌های مکانیکی و طراحی محافظ آن برای نرخ‌های داده بالاتر SMPTE ST 2082 بهینه‌سازی شده‌اند. خرید یک کانکتور BNC 12G بدون بررسی محدوده فرکانس، تلفات برگشتی و سازگاری امپدانس یکی از دلایل رایج خطاهای متناوب ویدئو در سیستم‌های پخش و Pro AV است. کانکتور 12G BNC چیست؟ پاسخ مستقیم این است: یک کانکتور 12G BNC یک کانکتور کواکسیال 75 اهم است که برای سیگنال های ویدئویی دیجیتال 12G-SDI ساخته شده است که توسط SMPTE ST 2082 تعریف شده است و حدود 11.88 گیگابیت بر ثانیه داده محموله را حمل می کند. در برنامه‌هایی استفاده می‌شود که ویدیوهای با پهنای باند بالا از طریق کواکسی عبور می‌کنند، از جمله خروجی‌های دوربین، روترهای ویدئویی، نمایشگرها و تجهیزات تست. اگرچه کوپلینگ سرنیزه مانند هر BNC دیگر به نظر می رسد، کانکتورهای دارای رتبه 12G امپدانس مشخصه 75 اهم کنترل شده را تا فراتر از 4 گیگاهرتز، معمولاً 12 گیگاهرتز، حفظ می کنند. این پایداری چیزی است که نمودار چشم را باز نگه می دارد، لرزش را کاهش می دهد و از بازتاب های ناشی از ناپیوستگی امپدانس جلوگیری می کند. 12G BNC در مقابل BNC استاندارد: آنچه واقعاً مهم است تفاوت های تعیین کننده پایداری امپدانس، پهنای باند، از دست دادن بازگشت، و اثربخشی محافظ است - نه خود کوپلینگ سرنیزه مکانیکی. یک BNC استاندارد 50 اهمی یا یک BNC قدیمی 75 اهمی می تواند به طور فیزیکی با یک کانکتور BNC 12G جفت شود، اما عدم تطابق الکتریکی کیفیت سیگنال را کاهش می دهد. در اینجا مقایسه عملی است: جدول مقایسه: کانکتورهای استاندارد BNC در مقابل 12G BNC پارامتر استاندارد BNC 12G BNC امپدانس 50 یا 75 اهم فقط 75 اهم پهنای باند DC تا 4 گیگاهرتز معمولی DC تا 12 گیگاهرتز یا بالاتر ضرر برگشتی اغلب نامشخص معمولاً 15 دسی بل یا بهتر در 12 گیگاهرتز از دست دادن درج کمتر انتقادی پایین و پایدار در سراسر باند ویدیو محافظ برای فرکانس پایین مناسب است محافظ پیشرفته برای جداسازی با فرکانس بالا استفاده معمولی ویدیوی قدیمی، ابزار دقیق 12G-SDI، پخش 4K/8K، Pro AV تاثیر دنیای واقعی ساده است. یک کانکتور ضعیف در یک پیوند 12G-SDI می تواند بازتاب های سیگنالی را ایجاد کند که باعث ایجاد مصنوعات قابل مشاهده، افت فریم یا از بین رفتن کامل قفل می شود. در کابل های طولانی، تفاوت بین یک BNC 12G واقعی و یک BNC عمومی آشکارتر می شود. مشخصات کلیدی که باید قبل از خرید بررسی کنید هنگام انتخاب یک کانکتور 12G BNC، ابتدا چهار ویژگی را بررسی کنید: امپدانس، محدوده فرکانس، افت برگشتی و مواد تماس. این مقادیر تعیین می کنند که آیا کانکتور در یک مسیر 12G-SDI کار می کند یا یک گلوگاه نامرئی ایجاد می کند. امپدانس : باید 75 اهم باشد. یک کانکتور 50 اهم باعث ناپیوستگی امپدانس و افزایش انعکاس می شود. محدوده فرکانس : به دنبال DC تا حداقل 4.5 گیگاهرتز برای 12G-SDI باشید، با طرح‌های دارای رتبه 12 گیگاهرتز که بیشترین فضای سر را ارائه می‌دهند. ضرر برگشتی : 15 دسی بل یا بهتر در فرکانس مورد نظر نقطه شروع خوبی است. 20 دسی بل عالیه VSWR : پایین تر بهتر است. VSWR 1.1 یا کمتر در فرکانس 12 گیگاهرتز برای قطعات با کیفیت بالا معمول است. آبکاری تماس : آبکاری طلا یا نقره مقاومت تماس را کاهش می دهد و دوام را بهبود می بخشد. مواد بدنه : برنج با آبکاری نیکل یا فولاد ضد زنگ برای محیط های خشن. فراتر از مقادیر الکتریکی، تأیید کنید که ورودی کابل کانکتور با قطر کابل شما مطابقت دارد. اگر فرول برای کابل کواکس خیلی شل یا خیلی سفت باشد، انتهای انتهایی از نظر مکانیکی ضعیف و مستعد نشتی سیگنال خواهد بود. انواع کانکتور BNC برای 12G SDI سبک اتصال را بر اساس محل زندگی آن در سیستم انتخاب کنید: کابل، PCB یا پانل. هر قالب فیزیکی پیامدهای عملکردی خاصی برای نصب 12G-SDI دارد. اتصالات کابل انعطاف پذیر BNC اتصالات BNC برای کابل انعطاف پذیر با گزینه های پایانی چندگانه این کانکتورها برای کابل‌های پخش انعطاف‌پذیر 75 اهم طراحی شده‌اند که برای اطمینان از عملکرد قابل اعتماد در مجموعه‌های کابلی که اغلب جابه‌جا می‌شوند، ختم، گیره، یا لحیم‌کاری پایانه‌ها و کاهش فشار را ارائه می‌دهند. مشاهده محصول → کانکتورهای کابلی انعطاف پذیر BNC رایج ترین انتخاب برای کابل های دوربین، پچ کوردها و اجراهای استودیویی هستند. آنها به کابل های پخش انعطاف پذیر 75 اهمی خاتمه داده می شوند و باید تلفات درج کم و کاهش فشار خوب را فراهم کنند، زیرا این کابل ها اغلب جابجا شده و دوباره وصل می شوند. در یک محیط 12G-SDI، یک کانکتور کابلی انعطاف پذیر باید هادی مرکزی و محافظ را محکم نگه دارد. یک فرول شل می تواند یک برآمدگی امپدانس کوچک ایجاد کند که برای کاهش تلفات برگشتی در 12 گیگاهرتز کافی است. اتصالات BNC نصب PCB اتصالات BNC نصب PCB for High-Speed Signal Integrity این کانکتورها که برای نصب مستقیم PCB طراحی شده‌اند، یکپارچگی امپدانس را از طریق انتقال برد حفظ می‌کنند و آنها را برای تجهیزات 12G-SDI مناسب می‌سازد که در آن اثرات انگلی باید به حداقل برسد. مشاهده محصول → کانکتورهای BNC پایه PCB در سوئیچ‌های ویدئویی، مانیتورها، فرستنده‌ها و سایر تجهیزاتی که کانکتور باید مستقیماً به یک برد لحیم شود، استفاده می‌شود. برای 12G-SDI، طول پین کانکتور و اتصال صفحه زمین باید بهینه شود تا ظرفیت خازنی و اندوکتانس انگلی به حداقل برسد. این کانکتورها همچنین برای پورت های ورودی/خروجی پنل جلویی انتخاب می شوند. بهترین طرح‌های نصب PCB، پایه‌های زمین را نزدیک پایه مرکزی قرار می‌دهند تا سطح حلقه را کاهش داده و عملکرد فرکانس بالا را بهبود بخشد. اتصالات BNC نصب بر روی دیوار اتصالات BNC نصب بر روی دیوار for Panel Feedthrough این کانکتورها با نصب مهره تک سوراخ برای نصب پانل جمع و جور، تداوم امپدانس را در میان موانع فراهم می‌کنند و از پایانه‌های مختلف پشتی برای یکپارچه‌سازی سیستم همه‌کاره پشتیبانی می‌کنند. مشاهده محصول → کانکتورهای BNC پایه دیواری برای صفحات دیواری، شاسی تجهیزات و جعبه های اتصال طراحی شده اند. آنها به کابل اجازه می دهند از طریق پانل عبور کند و در عین حال اتصال زمین محکم به محفظه را حفظ کند. در امکانات پخش، کانکتورهای دیواری اغلب نقطه انتقال بین کابل کشی استودیو و روتر ویدئویی هستند. چیدمان فلنج و مهره آنها باید به طور مداوم گشتاور شود. حتی تغییرات جزئی نیز می تواند بر رابط با پنل تأثیر بگذارد و افت بازگشت را تغییر دهد. ملاحظات خرید برای اتصالات BNC 12G بزرگترین خطرات خرید امپدانس اشتباه، رتبه بندی فرکانس ناکافی و تلرانس های مکانیکی ناسازگار است. این مشکلات در اولین بازرسی ظاهر نمی شوند. آنها در طول زمان یا در مرحله تست یکپارچگی سیگنال ظاهر می شوند. برگه های داده را بخواهید : فروشنده باید محدوده فرکانس، از دست دادن بازگشت، از دست دادن درج و VSWR را منتشر کند. اگر در دسترس نیست، قطعه را به عنوان تایید نشده در نظر بگیرید. ابعاد فرول را بررسی کنید : فرول باید با قطر ژاکت کابل مطابقت داشته باشد. یک فرول نامناسب می تواند باعث نشت محافظ شود و خاتمه کار را دشوار کند. ضخامت آبکاری را در نظر بگیرید : نیکل برای استفاده در داخل خانه مناسب است. طلا یا نقره برای مقاومت طولانی مدت در برابر خوردگی بهتر است. درخواست سازگاری دسته ای : در تاسیسات بزرگ، تغییر قطر تماس مرکز بین دسته‌ها مشکلاتی را با نیروی وارد کردن و پایداری الکتریکی ایجاد می‌کند. از ابزار مناسب استفاده کنید : برای عملکرد قابل تکرار، یک ابزار چین دار اختصاصی برای پین مرکزی و فرول الزامی است. عامل عملی دیگر سازگاری با زیرساخت های موجود است. اگر پچ پنل فعلی شما از کانکتورهای استاندارد BNC استفاده می کند، مشکل سازگاری فیزیکی نیست. عدم تطابق الکتریکی است. ارتقاء به کانکتورهای دارای رتبه 12G اغلب به معنای بازبینی کل زنجیره کانکتور، از کابل گرفته تا پنل تا پورت تجهیزات است. سناریوهای کاربردی در دنیای واقعی و نکات نصب در عمل، کانکتورهای 12G BNC در سه مکان اصلی ظاهر می شوند: خروجی دوربین، پچ پنل و درگاه ورودی/خروجی تجهیزات. نحوه پایان دادن به هر یک مستقیماً بر مسیر سیگنال تأثیر می گذارد. خروجی دوربین به فرستنده : از یک رابط کابل انعطاف پذیر با کشش قوی استفاده کنید. کابل به طور مداوم دوباره وصل می شود، بنابراین پین مرکزی و فرول باید از خم شدن مکرر جان سالم به در ببرند. پچ پنل استودیویی : کانکتورهای دیواری استاندارد در اینجا هستند. آنها به یک گشتاور مهره فلنج جامد و یک مسیر زمین تمیز به پانل فلزی نیاز دارند. ورودی/خروجی روتر ویدئویی : کانکتورهای نصب PCB عملکرد را محکم نگه می دارند. به ردپای تخته توجه کنید و انتهای لحیم کاری پین مرکزی را به خوبی در طول توصیه شده نگه دارید. دویدن های طولانی : برای دویدن بیش از 100 متر، کانکتورهای انعطاف پذیر نیمه صلب یا با کارایی بالا را انتخاب کنید که تلفات درج را کاهش داده و تلفات برگشتی را بهبود می بخشد. قانون کلی این است که از اتصال درون خطی خودداری کنید مگر اینکه کاملاً ضروری باشد. هر اتصال اضافی باعث بازتاب و از دست دادن می شود. اگر اتصال اجتناب ناپذیر است، از همان کانکتور با رتبه 12G در هر دو طرف استفاده کنید و پیوند را با یک مولد سیگنال یا نمایشگر شکل موج آزمایش کنید. سوالات متداول درباره کانکتورهای 12G BNC آیا کانکتورهای BNC 12G با کانکتورهای استاندارد BNC سازگار هستند؟ بله، آنها از همان کوپلینگ سرنیزه استفاده می کنند و از نظر فیزیکی قابل تعامل هستند. با این حال، اگر یک کانکتور با رتبه 12G را با یک BNC درجه پایین 75 اهم یا 50 اهم جفت کنید، عملکرد کلی پیوند توسط بخش ضعیف تر محدود می شود. برای یک مسیر واقعی 12G-SDI، هر کانکتور در زنجیره باید 75 اهم باشد و برای پهنای باند لازم رتبه بندی شود. آیا می توانم از یک BNC معمولی 75 اهم برای 12G-SDI استفاده کنم؟ فقط در صورتی که کانکتور به طور خاص برای فرکانس های 12G-SDI آزمایش شده باشد. بسیاری از BNC های قدیمی 75 اهم فقط 1 تا 2 گیگاهرتز رتبه بندی می شوند و باعث انعکاس سیگنال در نرخ داده 12G می شوند. قبل از انجام این فرضیه، برگه داده را برای محدوده فرکانس و از دست دادن بازگشت بررسی کنید. تفاوت بین BNC 50 اهم و 75 اهم چیست؟ قطر تماس مرکز و ابعاد مواد دی الکتریک متفاوت است. یک BNC 50 اهم دارای یک پایه مرکزی بزرگتر نسبت به دی الکتریک است، در حالی که یک BNC 75 اهم دارای یک پایه مرکزی کوچکتر است. استفاده از یک کانکتور 50 اهم در یک خط 75 اهم باعث ایجاد عدم تطابق امپدانس می شود که می تواند باعث انعکاس و خطا شود. چگونه تأیید کنم که یک کانکتور BNC واقعاً برای 12G-SDI رتبه بندی شده است؟ به مشخصات منتشر شده سازنده نگاه کنید: محدوده فرکانس، تلفات برگشتی، VSWR و امپدانس. یک BNC 12G واقعی حداقل به سازگاری با SMPTE ST 2082 یا پهنای باند تا 12 گیگاهرتز اشاره می کند. "12G" در نام محصول کافی نیست. جداول و داده های تست را تایید کنید. چه ابزار پایانی برای کانکتورهای 12G BNC مورد نیاز است؟ معمولاً به یک ابزار چین‌دار برای پین مرکزی، یک ابزار چین‌دار جداگانه برای فرول و یک ابزار برش کابل و نوار نیاز دارید. برای کابل های نیمه سفت و سخت، ممکن است به ابزار مخصوص آماده سازی کابل نیاز باشد. برای بهترین نتایج، ابعاد نوار توصیه شده توسط فروشنده را دنبال کنید. غذای آماده نهایی برای ویدیوهای 12G-SDI و 4K/8K، کانکتور BNC 75 اهم جزء کالا نیست. این یک جزء فعال از مسیر سیگنال است. کانکتورهایی با امپدانس تایید شده، پهنای باند و از دست دادن برگشتی را انتخاب کنید، سبک نصب مناسب را برای برنامه انتخاب کنید و با ابزار مناسب آنها را خاتمه دهید. اگر هنوز در حال تصمیم گیری بین خانواده های مختلف کانکتورهای RF هستید، ما را بخوانید راهنمای کانکتورهای کواکسیال RF می تواند نمای وسیع تری از انواع، مشخصات و معیارهای انتخاب ارائه دهد. .article-section{max-width:100%;}.article-section table{display: table!important;}.article-section thead{display: table-header-group!important;}.article-section tbody{display: table-row-group!important;}.article-section tr{display: table-row!important;}.article-section th{display: table-cell!important;}.article-section td{display: table-cell!important;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section th{font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:10px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
آیا یک کانکتور SMA می تواند یک سیگنال ساعت را ارسال کند؟ محدودیت های عملی و موارد استفاده
اخبار صنعت
2026-10-29
آیا یک کانکتور SMA می تواند یک سیگنال ساعت را ارسال کند؟ محدودیت های عملی و موارد استفاده
بله، یک کانکتور SMA می تواند سیگنال ساعت را منتقل کند و یکی از رایج ترین راه ها برای جابجایی ساعت بین بردها، ابزارها و پانل های رک است. خود رابط به ندرت چیزی است که نتیجه را محدود می کند. چیزی که آن را محدود می کند محیط 50 اهم اطراف آن است: راه اندازی PCB، هندسه ردیابی، کابل، مسیر برگشت و نرخ لبه درایور. یک رابط استاندارد 50 اهم SMA که در داخل یک مسیر امپدانس کنترل‌شده استفاده می‌شود، لبه‌های ساعت را از چند مگاهرتز تا تقریباً 18 گیگاهرتز پهنای باند قابل استفاده عبور می‌دهد. همان کانکتور که بر روی یک ردیابی تصادفی، با یک خرد بلند و بدون انتها و یک منبع ناهماهنگ، رها می شود، بدون توجه به اینکه چقدر خوب ساخته شده باشد، زنگ زدن، بیش از حد و لرزش را نشان می دهد. کاری که یک اتصال دهنده SMA در واقع با سیگنال ساعت انجام می دهد یک کانکتور SMA یک انتقال شفاف 50 اهمی است که به درستی استفاده می شود و چیزی نزدیک به یک آنتن کوچک در صورت عدم استفاده است. این یک فیلتر، یک بافر یا یک درایور نیست و یک لبه را بازسازی نمی کند. وظیفه آن این است که سیگنال را از یک کابل کواکسیال به یک برد یا برعکس حمل کند، در حالی که امپدانس را ثابت نگه می دارد و جریان برگشتی را نزدیک به سیگنال نگه می دارد. سه شرط باید همزمان رعایت شود: امپدانس ثابت 50 اهم از منبع تا بار. SMA یک رابط 50 اهم است. یک مسیر ویدیویی 75 اهم، یک جفت دیفرانسیل 100 اهم یا یک خروجی CMOS بدون مقاومت سری، همگی در راه اندازی منعکس می شوند. پهنای باندی که هارمونیک ها را پوشش می دهد، نه فقط بنیادی. یک ساعت 100 مگاهرتز با لبه 1 ns انرژی معنی داری را به خوبی از 1 گیگاهرتز عبور می دهد. پرتاب مکانیکی تمیز بدون خرد. بالشتک های بزرگ، یک بشکه استفاده نشده یا کانکتوری که در انتهای یک خار بلند قرار دارد، اندوکتانس و ظرفیت خازنی را اضافه می کند که به صورت زنگ دار ظاهر می شود. نرخ ساعت برابر با پهنای باند نیست عددی که تعیین می کند که آیا یک پیوند SMA کار می کند یا خیر، پهنای باند مورد نیاز لبه است، نه فرکانس ساعت چاپ شده در صفحه داده. یک تخمین مرتبه اول پهنای باند = 0.35 تقسیم بر زمان افزایش 10-90٪ است. یک ساعت 100 مگاهرتز با لبه 1 ns تقریباً به 350 مگاهرتز پهنای باند آنالوگ نیاز دارد. یک ساعت 2.5 گیگاهرتز با لبه 80 ps به حدود 4.4 گیگاهرتز نیاز دارد. پهنای باند مورد نیاز 0.35 تقسیم بر زمان افزایش تخمین زده شد. مناسب بودن یک راه اندازی کنترل شده 50 اهم و یک منبع مطابق را فرض می کند. فرکانس ساعت زمان افزایش لبه پهنای باند مورد نیاز مناسب بودن SMA 10 مگاهرتز 5 ns حدود 70 مگاهرتز راحت با هر SMA استاندارد 100 مگاهرتز 1 ns حدود 350 مگاهرتز راحت 500 مگاهرتز 300 ps حدود 1.2 گیگاهرتز خوب 1 گیگاهرتز 150 ps حدود 2.3 گیگاهرتز خوب with a clean launch 2.5 گیگاهرتز 80 ps حدود 4.4 گیگاهرتز کارآمد، کیفیت چیدمان تصمیم می گیرد 10 گیگاهرتز 25 PS حدود 14 گیگاهرتز فقط درجه دقیق کانکتور کمتر از حدود 18 گیگاهرتز کمک بسیار کمی به این بودجه می کند. بالاتر از آن، رابط‌های دقیقی مانند 2.92 میلی‌متر و 2.4 میلی‌متر کنترل می‌شوند و SMA استاندارد دیگر بخش مناسبی برای این کار نیست. آنچه که یک رابط استاندارد SMA به صورت الکتریکی ارائه می دهد SMA استاندارد یک رابط کواکسیال نیمه دقیق 50 اهم، رشته ای و نیمه دقیق است و ارقام اولیه آن برای کار با ساعت معمولی بیش از اندازه کافی هستند. اعدادی که ارزش دانستن دارند اینها هستند: امپدانس: 50 اهم اسمی، ثابت نگه داشته شده از طریق جفت جفت. پهنای باند قابل استفاده: DC تا 18 گیگاهرتز برای درجات استاندارد، با درجه های دقیق به 26.5 گیگاهرتز و بالاتر. VSWR: معمولاً 1.15 تا 1.35 در سراسر باند، تقریباً 23- تا 17- دسی بل افت برگشتی. جفت: 1/4-36 نخ UNS، معمولاً برای حدود 500 چرخه جفت گیری رتبه بندی می شود. ساختار: دی الکتریک PTFE، تماس مرکزی با روکش طلا، بدنه ضد زنگ یا برنج. جایی که SMA زمین را از دست می دهد چگالی و جفت گیری کور است، نه عملکرد الکتریکی. ویژگی های معمولی مربوط به ساعت بر اساس رابط. ارزش ها نشان دهنده هستند. قبل از ارتکاب، آن را با دیتاشیت خاص تأیید کنید. رابط جفت کردن پهنای باند قابل استفاده استفاده از ساعت معمولی SMA نخ دار 18 گیگاهرتز نیمکت، لبه تخته، پانل های قفسه RP-SMA نخ دار 18 گیگاهرتز تجهیزات بی سیم، نه مسیریابی ساعت عمومی SMB Snap-on 4 گیگاهرتز پانل های متراکم که در آن فضا بر پهنای باند غلبه می کند SMP رفیق کور 40 گیگاهرتز پیوندهای ساعت تخته به تخته 2.92 میلی متر نخ دار 40 گیگاهرتز ساعت های بالاتر از 18 گیگاهرتز گلوگاه معمولا راه اندازی است، نه رابط بیشتر مشکلات ساعتی که در رابط SMA مقصر هستند در واقع به دلیل انتقال از خط کواکسیال به PCB ایجاد می شوند. سه خطا بارها و بارها در خطوط ساعت ظاهر می‌شوند: یک رد سیگنال که زیر کانکتور پایین می‌آید و دوباره باز می‌شود و یک برآمدگی امپدانس محلی ایجاد می‌کند. گذرگاه‌های زمین خیلی دور از پین سیگنال قرار می‌گیرند و جریان برگشت را مجبور می‌کنند به اطراف حلقه بزنند. و یک پین وسط سوراخ در سمت چپ که در زیر تخته امتداد یافته است، به عنوان یک خرد کوتاه عمل می کند که در چند گیگاهرتز طنین انداز می شود. یک پرتاب خوب، بازگشت زمین را در کسری از میلی‌متر از پین سیگنال نگه می‌دارد، از یک صفحه زمین مستقیماً زیر پد استفاده می‌کند و یک ردپای ثابت 50 اهم از ردیابی به کانکتور را نشان می‌دهد. SMA PCB Mount RF کانکتورهای کواکسیال کانکتورهای SMA از طریق سوراخ و SMT برای طرح‌بندی PCB، پشتیبانی از مونتاژ خودکار، بسته‌بندی نوار و حلقه، و راه‌اندازی RF قابل اعتماد تا فرکانس ۱۲.۴ گیگاهرتز. مشاهده محصول → انتخاب کابل پاسخ را تغییر می دهد ساعتی که از طریق یک متر کابل کواکسیال عمومی تغذیه می شود، مشکلی متفاوت از ساعتی است که از طریق 150 میلی متر کواکسی نیمه صلب تغذیه می شود. تلفات کابل با فرکانس افزایش می‌یابد، بنابراین مجموعه‌ای که یک ساعت 10 مگاهرتز را بدون تخریب قابل مشاهده می‌گذراند، ممکن است به‌طور آشکار لبه‌های ساعت 2.5 گیگاهرتز را دور بزند. کابل انعطاف پذیر راحت است، اما از دست دادن آن و رانش فاز آن تحت خمش بیشتر است. کابل نیمه صلب و نیمه انعطاف‌پذیر هندسه خود را حفظ می‌کند، بنابراین امپدانس در طول اجرا به اسمی نزدیک‌تر می‌شود و فاز قابل تکرار می‌ماند - به همین دلیل است که نیمه صلب در توزیع ساعت ابزار به ابزار و در تنظیمات تست فاز بحرانی استاندارد باقی می‌ماند. RP-SMA و انواع دیگر: برق یکسان، مکانیک های مختلف SMA با قطب معکوس همان امپدانس 50 اهم و پهنای باند تقریبی مشابه SMA استاندارد را دارد. فقط جنسیت مخاطب مرکز تغییر می کند. یک جک RP-SMA دارای یک پین نر و یک فیش RP-SMA دارای یک سوکت ماده است که از جفت شدن با SMA استاندارد جلوگیری می کند. این نکته در سخت افزار بی سیم مصرف کننده است و در مسیر ساعتی که هر دو خانواده به ناچار در یک رک قرار می گیرند، مزاحم است. اگر طرحی قبلاً از پانل‌های RP-SMA استفاده می‌کند، ساعت را در یک مسیر استاندارد SMA جداگانه نگه دارید، یا به‌جای اتصال اجباری، عمداً با یک آداپتور درون نوع تبدیل کنید. آداپتورهای RF درون نوع SMA مرد به زن آداپتورهای تبدیل جنسیتی سری SMA جمع و جور که تا 18 گیگاهرتز را پشتیبانی می کند، قفل رشته ای، و سازگاری با ابزارهای تست SMA، ماژول های RF، آنتن ها و پلت فرم های توسعه را پشتیبانی می کند. مشاهده محصول → وقتی SMA پاسخ اشتباهی برای ساعت است SMA در سه موقعیت انتخاب اشتباهی است. ساعت های دیفرانسیل SMA یک سر است. ساعت های LVDS یا LVPECL به یک جفت دیفرانسیل منطبق تعلق دارند. تبدیل به یک پایان میانی اجرا، رد حالت معمول را دور می‌اندازد. تخته به تخته در داخل یک شاسی مهر و موم شده. رابط های Blind-mate مانند SMP دقیقاً برای این کار وجود دارد. SMA نیاز به دسترسی برای آچار گشتاور دارد. تراکم بسیار بالا. Snap-on 1.0/2.3، MCX یا MMCX وقتی ساعت زیر چند گیگاهرتز می ماند، فضای پانل را ذخیره می کند. چک لیست عملی قبل از اینکه متعهد شوید قبل از انتشار طرح، این شش بررسی را انجام دهید. هر کدام به یک حالت خرابی نگاشت می شوند که بعداً تعمیر آن گران است. اطمینان حاصل کنید که راننده می تواند 50 اهم رانندگی کند. بسیاری از خروجی های ساعت CMOS به یک مقاومت سری، اغلب 22 تا 33 اهم، نزدیک به پین ​​نیاز دارند. پهنای باند را از روی نرخ لبه واقعی محاسبه کنید، نه از فرکانس ساعت. ردیابی را از پین درایور تا پایه کانکتور در 50 اهم نگه دارید، بدون تغییر عرض. دریچه های زمین را در فاصله تقریباً 1 میلی متری پین سیگنال قرار دهید و آنها را به همان صفحه مرجع ببندید. پین وسط را هم تراز کنید، یا یک کانکتور متناسب با ضخامت برد را مشخص کنید. از طریق یک اتصال کواکسیال منطبق بر روی یک محدوده بررسی کنید و به جای دامنه به تنهایی، بیش از حد، زنگ و لرزش را بررسی کنید. سوالات متداول آیا می توانم خروجی ساعت یک ژنراتور تابع را مستقیماً به ورودی SMA وصل کنم؟ بله، به شرطی که هر دو انتهای آن 50 اهم باشد. اکثر ژنراتورها خروجی 50 اهم دارند و انتظار بار 50 اهم را دارند، بنابراین تنظیمات دامنه را بررسی کنید: بار 50 اهم نوسان خروجی بدون پایان را نصف می کند. آیا کانکتور SMA لرزشگیر را به ساعت اضافه می کند؟ یک جفت SMA به درستی با امپدانس منطبق کمک بسیار کمی دارد. لرزش در ورودی ساعت معمولاً از درایور، مرجع یا بازتاب‌ها در یک راه‌اندازی ناهماهنگ سرچشمه می‌گیرد. چقدر می توانم ساعت را روی کابل SMA اجرا کنم؟ فاصله با از دست دادن کابل محدود می شود، نه توسط کانکتور. در 100 مگاهرتز، چندین متر کواکس با تلفات کم واقع بینانه است. در فرکانس 2.5 گیگاهرتز، اجرا را کوتاه نگه دارید یا یک بودجه ضرر صریح بنویسید. آیا کانکتور 75 اهم برای ساعت قابل قبول است؟ یک رابط 75 اهم در برابر یک منبع 50 اهم، بازتاب قابل پیش بینی ایجاد می کند. سرتاسر 50 اهم بمانید یا امپدانس را عمداً با یک شبکه منطبق تبدیل کنید. انتخاب قطعه SMA مناسب برای مسیر ساعت کانکتور قسمت کوچکی از پاسخ است و باید مانند یکی مشخص شود. با نیاز مکانیکی شروع کنید - نوع کابل، سبک نصب، ضخامت برد - سپس خانواده رابط و درجه فرکانس را تأیید کنید. اگر این مبادلات به جزئیات بیشتری نیاز دارند، به جزئیات بیشتری نیاز دارند راهنمای انتخاب کانکتورهای کواکسیال RF خانواده های رابط را در کنار یکدیگر مقایسه می کند. تامین کل زنجیره از یک تامین کننده کانکتور کواکسیال RF - کانکتور، آداپتور و مونتاژ کابل - همچنین داستان امپدانس را از پانل تا برد ثابت نگه می دارد. برای اکثر توزیع ساعت بین چند مگاهرتز و چند گیگاهرتز، یک رابط استاندارد SMA 50 اهم با راه اندازی PCB تمیز دقیقاً همان چیزی را که برنامه نیاز دارد ارائه می دهد. هنگامی که نرخ لبه از 18 گیگاهرتز از پهنای باند عبور می کند، پاسخ تغییر می کند - اما به دلیل درجه رابط و کیفیت راه اندازی تغییر می کند، نه به این دلیل که SMA کار نمی کند. .article-section table{display: table!important;width:100%;border-collapse:collapse;margin-bottom:16px;}.article-section thead{display: table-header-group!important;}.article-section tbody{display: table-row-group!important;}.article-section tr{display: table-row!important;}.article-section th{display: table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;text-align:left;}.article-section td{display: table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:10px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff;box-shadow:0 0 5px rgba(31,41,55,.08)}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:148px}.product-card .pc-img{width:auto!important;min-width:0!important;max-width:min(36%,240px)!important;height:auto!important;min-height:0!important;max-height:148px!important;aspect-ratio:auto!important;object-fit:contain!important;flex:0 0 auto;display:block;align-self:center}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
ترمیناتورهای کواکس: چگونه بارهای همسان از پورت های RF و دقت تست محافظت می کنند
اخبار صنعت
2026-10-19
ترمیناتورهای کواکس: چگونه بارهای همسان از پورت های RF و دقت تست محافظت می کنند
یک ترمیناتور کواکسی یک بار مقاومتی منطبق با تقریباً همیشه 50 اهم است که انرژی RF را که به انتهای خط انتقال می‌رسد جذب می‌کند و به جای بازتاب آن به سمت منبع، آن را به گرما تبدیل می‌کند. هنگامی که یک پورت در یک شکاف، کوپلر، سوئیچ یا قفسه آزمایشی استفاده نمی شود، قسمت مناسب برای قرار دادن یک ترمیناتور است، نه درپوش گرد و غبار و نه یک شاخه اتصال کوتاه. بخش‌های زیر نحوه عملکرد این قطعات را توضیح می‌دهند، کدام شماره صفحه داده واقعاً تعیین می‌کند که آیا آنها زنده می‌مانند یا خیر، و معمولاً کجا نصب اشتباه می‌شود. آنچه که یک کواکس ترمیناتور در واقع انجام می دهد تعریف اول: یک پایانه کواکسی همان امپدانس مشخصه خطی را که روی آن نصب شده است ارائه می دهد، بنابراین خط طوری رفتار می کند که انگار برای همیشه از آن نقطه گذشته است. پایان دهنده با بازتابی که تولید می کند تعریف می شود. ضریب بازتاب به صورت (ZL منهای Z0) تقسیم بر (ZL به اضافه Z0) محاسبه می شود، که در آن ZL امپدانس بار و Z0 امپدانس خط است. یک بار 50 اهم را روی یک خط 50 اهم قرار دهید و شمارنده به صفر می رسد، بنابراین تقریباً هیچ چیز منعکس نمی شود. باقیمانده کوچک ناشی از تحمل مقاومت، رابط اتصال دهنده و انتقال داخل محفظه است. از نظر فیزیکی، این قطعه یک پوسته فلزی است که یک مقاومت لایه ضخیم یا میله ای، یک تکیه گاه دی الکتریک و همان رابط کابل یا پورت مورد استفاده را در خود نگه می دارد. برخی از واحدها دارای جفت DC هستند، برخی دیگر شامل یک خازن مسدود کننده هستند، که زمانی اهمیت دارد که خط دارای بایاس DC برای تقویت کننده یا آنتن فعال باشد. بارهای پایان کواکسیال SMA RF و درپوش های محافظ بارهای پایان کواکسیال SMA و کلاهک های محافظ انرژی RF را جذب می کنند، از انعکاس جلوگیری می کنند و از رابط های استفاده نشده در آزمایشگاه، مخابرات، هوافضا و استقرار میدانی محافظت می کنند. مشاهده محصول → اکثر پایانه های آزمایشگاهی 50 اهم هستند، اما نسخه های 75 اهم برای خطوط ویدئو، پخش و CATV وجود دارد. ترمیناتور، بار پایانی، بار همسان و بار ساختگی همگی عملکرد یکسانی را توصیف می کنند. یک بار ساختگی صرفاً یک ترمیناتور است که برای اتلاف توان بالاتر طراحی شده است. چرا یک پورت RF باز ارزش تعمیر دارد؟ باز گذاشتن یک پورت RF تقریباً تمام توان فرودی را منعکس می‌کند، و این موج بازتابی همان چیزی است که ریپل، پیک‌های تشدید و خطای اندازه‌گیری را ایجاد می‌کند. یک کانکتور باز تقریباً ناهماهنگی کامل است، با ضریب انعکاس نزدیک به مثبت یک، بنابراین انرژی به سادگی به پایین خط باز می گردد. در برخی فرکانس‌ها، بخشی از خط که توسط یک مدار باز خاتمه می‌یابد، به چیزی شبیه به یک اتصال کوتاه تبدیل می‌شود، به همین دلیل است که علائم در فرکانس‌های خاص به جای یکنواخت در سراسر باند ظاهر می‌شوند. در یک زنجیره گیرنده این به صورت موج در پاسخ افزایش یا یک کف نویز ناپایدار ظاهر می شود. در یک شبکه ترکیبی، جداسازی بین کانال ها را کاهش می دهد. در خروجی فرستنده، توان بازتابی به مرحله نهایی باز می گردد، و در حالی که تقویت کننده های مدرن اغلب خروجی خود را برای محافظت از خود جمع می کنند، شرایط اندازه گیری دیگر آن چیزی نیست که برگه داده فرض می کند. رفتار یک پورت RF در شرایط پایانی مختلف. وضعیت بندر انعکاس VSWR خشن نتیجه عملی کانکتور باز است، هیچ چیز نصب نشده است نزدیک به کل اغلب بدتر از 10:1 ریپل، رزونانس، قدرت را به تقویت کننده منعکس می کند کلاه پلاستیکی یا غیر همسان گرد و غبار هنوز در RF به کل نزدیک است به طور موثر بدون تغییر فقط گرد و غبار و رطوبت را حفظ می کند. بدون اثر الکتریکی شمع اتصال کوتاه فلزی مجموع، علامت مخالف قدر مشابه برای باز کردن به عنوان استاندارد کالیبراسیون یا مرجع DC مفید است، نه برای جذب قدرت ترمیناتور همسان 50 اهم خیلی کوچک معمولاً 1.10:1 تا 1.30:1 انرژی را جذب می کند و خط را هماهنگ نگه می دارد به ردیف دوم دقت کنید. درپوش گرد و غبار محافظت است، نه خاتمه، و این دو اغلب در یک نیمکت شلوغ اشتباه گرفته می شوند. ترمیناتور، کلاهک محافظ، تضعیف کننده، دوشاخه اتصال کوتاه این چهار لوازم جانبی در سطل قطعات شبیه به هم هستند و کارهای کاملاً متفاوتی را انجام می دهند، بنابراین ارزش دارد قبل از سفارش آنها را از هم جدا کنید. ترمیناتور: توان را در امپدانس منطبق جذب می کند. آن را برای هر پورت استفاده نشده روی سخت افزار RF تغذیه شده انتخاب کنید. کلاه محافظ: رابط را پوشش می دهد تا از گرد و غبار و رطوبت جلوگیری کند. ممکن است پلاستیک قالبی یا فلز ماشینکاری شده باشد، اما بدون مقاومت هیچ چیز را خاتمه نمی دهد. تضعیف کننده: یک دستگاه دو پورت است که سطح سیگنال را با تعداد معینی دسی بل کاهش می دهد. در هر دو انتها منطبق است و سیگنال کاهش یافته را به جای جذب آن به عنوان گرما به سمت جلو ارسال می کند. دوشاخه اتصال کوتاه یا کلاه باز: عدم تطابق کلی عمدی، که به عنوان استاندارد کالیبراسیون یا برای تعریف نقطه مرجع DC استفاده می شود. هرگز نباید برای جذب توان RF استفاده شود. انتخاب اشتباه معمولاً بعداً به صورت موج‌های غیرقابل توضیح، بدنه اتصال داغ یا فرستنده‌ای که مدار حفاظتی خود را در طول آزمایش قطع می‌کند ظاهر می‌شود. مشخصاتی که تعیین می کند که آیا کار می کند یا خیر چهار عدد نتیجه را تعیین می‌کنند: امپدانس، محدوده فرکانس نامی، VSWR و رتبه‌بندی توان، با توان متوسط و اوج به عنوان ارقام جداگانه در نظر گرفته می‌شوند. مشخصات کلیدی برای پایانه های کواکسی و پیامد نادیده گرفتن هر یک. پارامتر مقادیر معمولی اگر نادیده گرفته شود چه اتفاقی می افتد امپدانس استاندارد 50 اهم؛ 75 اهم برای ویدئو و CATV یک قطعه 75 اهم در یک سیستم 50 اهم قبل از هر اثر دیگری حدود 1.5:1 VSWR می دهد. محدوده فرکانس تا حدود 4 گیگاهرتز (BNC)؛ 18 گیگاهرتز (SMA)؛ 40 گیگاهرتز (2.92 میلی متر) VSWR به شدت بالاتر از باند امتیازی بالا می رود VSWR یا از دست دادن بازگشت 1.10:1 تا 1.30:1 معمولی بازتاب اضافه شده، عدم تطابق شما را که می‌خواستید حذف کنید، تضعیف می‌کند توان متوسط 0.5 وات تا بیش از 100 وات بسته به اندازه بدن مقاومت بیش از حد گرم می شود، مقدار آن تغییر می کند یا مدار باز نمی شود اوج یا قدرت پالس اغلب 10 تا 100 برابر میانگین امتیاز سیستم‌های پالسی و چند حامل بارهای کوچکی را که به تنهایی با توان متوسط تعیین می‌شوند از بین می‌برند رابط کاربری و جنسیت SMA، BNC، N، TNC، 7/16 DIN; مرد یا زن قطعه جفت نمی شود، یا جفت می شود و به تماس مرکز پورت آسیب می رساند زمانی که VSWR به توان بازتابی تبدیل شود، قضاوت آسان‌تر است، که در واقع برای اطمینان اندازه‌گیری اهمیت دارد. چگونه VSWR به از دست دادن بازگشت و نسبت توان منعکس شده ترجمه می شود. VSWR ضرر برگشتی قدرت منعکس شده است 1.10:1 26.4 دسی بل حدود 0.2 درصد 1.20:1 20.8 دسی بل حدود 0.8 درصد 1.50:1 14.0 دسی بل حدود 4 درصد 2.00:1 9.5 دسی بل حدود 11 درصد درجه‌بندی‌های توان معمولاً در دمای 25 درجه سانتی‌گراد ذکر می‌شوند و باید با افزایش دما کاهش یابد. باری که روی یک نیمکت باز راحت می ماند، ممکن است در داخل یک محفظه پیچ و مهره بسیار داغتر باشد، بنابراین برای هر چیزی که بیش از چند وات است، بررسی کنید که آیا محفظه برای هیت سینک طراحی شده است یا روی پانل نصب شده است. تطبیق رابط: SMA، BNC، N، TNC و 7/16 DIN قبل از مقایسه عملکرد الکتریکی، رابط را مطابقت دهید، زیرا یک ترمیناتور برتر از نظر فنی که جفت نمی شود، بی ارزش است. SMA: دارای حدود 18 گیگاهرتز با مهره اتصال رزوه ای، پایان دهنده آزمایشگاهی پیش فرض برای ابزار دقیق و تخته های آزمایشی. BNC: کوپلینگ سرنیزه، قابل استفاده در فرکانس 4 گیگاهرتز، هنوز هم در ابزارهای ویدئویی، پخش و پخش قدیمی رایج است. N: قابل استفاده در فرکانس 11 یا 18 گیگاهرتز، بزرگتر و از نظر مکانیکی قوی، اغلب در فضای باز و برای تنظیمات تست با قدرت بالاتر انتخاب می شود. TNC و 7/16 DIN: رزوه ای و مقاوم در برابر آب و هوا. 7/16 DIN توان بالا را در فرکانس های تلفن همراه و پخش کنترل می کند. 2.92 میلی‌متر، 2.4 میلی‌متر و 1.85 میلی‌متر: رابط‌های دقیق برای کار با موج میلی‌متری، از نظر مکانیکی با یکدیگر در محدوده‌ها سازگار هستند. RP-SMA و RP-TNC: رابط های قطبیت معکوس مورد استفاده در سخت افزار بی سیم مصرف کننده. یک پایانه SMA استاندارد با آنها جفت نمی شود و مجبور کردن آن به هر دو قسمت آسیب می رساند. اگر درگاهی که باید خاتمه دهید از رابطی متفاوت از ترمیناتوری که قبلاً دارید استفاده می کند، به جای اتصال اجباری یا باز گذاشتن درگاه، آن دو را با یک آداپتور پل کنید. آداپتور کواکسیال BNC به SMA RF آداپتور بین سری BNC به SMA، ابزارهای تست BNC را به اجزای SMA، با چهار گزینه جنسیتی برای استفاده آزمایشگاهی و میدانی، پل می‌کند. مشاهده محصول → جایی که کوآکس ترمیناتورها سود خود را به دست می آورند ترمیناتورها در هر جایی که یک خط RF به پایان می رسد بدون هیچ چیز برای راندن استفاده می شود و هزینه نصب آن تقریباً همیشه کمتر از هزینه خطای اندازه گیری است که از آن جلوگیری می کند. پورت های استفاده نشده در تقسیم کننده های برق، کوپلرهای جهت، سیرکولاتورها و سوئیچ های کواکسیال، جایی که خاتمه ایزوله و مطابقت پورت را ثابت نگه می دارد. تست فرستنده و نیمکت های سوختگی، که در آن یک بار با توان بالاتر در انتهای خط تغذیه، تقویت کننده را با 50 اهم پایدار نشان می دهد. گیرنده و تست تقویت‌کننده کم‌صدا، جایی که کانال‌های یدکی و پورت‌های مانیتورینگ کوپل شده خاتمه می‌یابند تا بهره را صاف نگه دارند و کف نویز را قابل پیش‌بینی نگه دارند. تنظیمات کالیبراسیون و تأیید، که در آن استانداردهای خاتمه یافته به عنوان مرجع عمل می کنند. اگر هنوز در حال تصمیم گیری هستید که کدام رابط روی نیمکت تعلق دارد، راهنمای کانکتور کواکسیال RF برای پوشش انواع، مشخصات و نکات انتخاب سمت اتصال همان تصمیم را پوشش می دهد. تست کابل و آنتن، جایی که انتهای دور کار در طول بررسی‌های تلفات ورودی و بازگشت خاتمه می‌یابد. نصب و مدیریت خطرات بیشتر خرابی های ترمیناتور در میدان، مکانیکی یا حرارتی هستند تا الکتریکی، و معمولاً در نیمکت قابل پیشگیری هستند. گشتاور: کوپلینگ های SMA معمولاً در حدود 0.8 تا 1.1 نیوتن متر، تقریباً 7 تا 10 اینچ پوند سفت می شوند. سفت شدن بیش از حد دی الکتریک را منحرف می کند و امپدانس را تغییر می دهد. چرخه های جفت گیری: اتصالات مکرر آبکاری می شوند و مقاومت تماس را تغییر می دهند، بنابراین یک پایان دهنده اختصاصی برای کار کالیبراسیون نگه دارید. تعویض داغ: هرگز پایانه را در زمانی که برق RF اعمال می‌شود، جدا نکنید، زیرا قوس‌بندی تماس مرکزی را سوراخ می‌کند و VSWR را برای همیشه تغییر می‌دهد. گرما: باری که چندین وات را از بین می برد، داغ می شود. جریان هوا را فراهم کنید، پانل آن را در صورت امکان نصب کنید، و برای فضاهای بسته کاهش دهید. تداوم DC: قبل از اتصال آن به خطی که جریان بایاس را نیز حمل می کند، تأیید کنید که آیا بار DC-coupled یا DC-blocked است. ذخیره سازی: هنگامی که قطعه مورد استفاده قرار نمی گیرد، یک درپوش محافظ قرار دهید تا گرد و غبار و رطوبت از رابط خارج نشوند. درپوش های محافظ کانکتور BNC برای رابط های RF پلاگین BNC سفارشی و درپوش جک، کانکتورهای استفاده نشده را از گرد و غبار، رطوبت، آسیب های مکانیکی و ESD در حین ذخیره سازی، حمل و نقل و نگهداری محافظت می کند. مشاهده محصول → در اینجا نظم و انضباط بیشتر از اولویت برند مهم است. یک بار خوب ساخته شده که بیش از حد گشتاور، تعویض شده و بدون پوشش ذخیره می شود، خیلی قبل از یک بار متوسط ​​که به درستی پردازش شود، از مشخصات خارج می شود. سوالات متداول آیا ترمیناتور کواکسی مانند بار ساختگی است؟ برقی بله هر دو قدرت RF را در امپدانس منطبق جذب می کنند. نام‌ها معمولاً نشان‌دهنده سطح توان و بسته‌بندی هستند، با پایان‌دهنده معمولاً یک بار کوچک 0.5 وات تا 5 وات بر روی یک کانکتور، و بار ساختگی که واحد بزرگ‌تر و هیت سینک شده با ده‌ها یا صدها وات را توصیف می‌کند. آیا می توانم به جای ترمیناتور از کلاه محافظ استفاده کنم؟ خیر. یک کلاه محافظ رابط را می پوشاند تا از گرد و غبار و رطوبت جلوگیری کند. این دارای هیچ مقاومت مشابهی نیست، بنابراین درگاه به طور موثر باز می ماند و سیگنال حادثه را منعکس می کند. آیا برای تجهیزات ویدئویی به ترمیناتور 75 اهم نیاز دارم؟ بله، اگر امپدانس سیستم 75 اهم باشد. اتصال یک بار 50 اهم به یک خط 75 اهم تقریباً 1.5:1 VSWR تولید می کند که یک خطای سطح قابل مشاهده در اندازه گیری های ویدئویی و پخش است. یک ترمیناتور SMA چقدر توان را می تواند تحمل کند؟ بارهای SMA کوچک معمولاً از 0.5 وات تا 2 وات درجه بندی می شوند، با سبک های بدنه بزرگتر تا 5 وات و فراتر. همیشه دمای محیطی که درجه بندی در آن ذکر شده است را بررسی کنید و از آنجا خارج شوید. آیا تمام پایانه های 50 اهم قابل تعویض هستند؟ فقط زمانی که محدوده فرکانس، VSWR و رتبه قدرت نیز با برنامه شما مناسب باشد. دو قسمت با کانکتورهای یکسان می توانند در پهنای باند قابل استفاده ده برابر باشند. چک لیست عملی قبل از سفارش کوتاه است. امپدانس سیستم را تأیید کنید، رابط و قطبیت آن را تأیید کنید، بررسی کنید که پهنای باند نامی بالاترین فرکانس کاری شما را پوشش دهد، و اندازه توان را در برابر دمای واقعی محیط داخل محفظه اندازه گیری کنید. هر پورت RF استفاده نشده ای را که قدرت را می بیند خاتمه دهید، و اندازه گیری هایی که در جای دیگری در زنجیره انجام می دهید صاف تر، بی صداتر و دفاع از آن آسان تر خواهد بود. .article-section{line-height:1.8;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:12px!important;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:12px;color:#0a2a4a;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section table{display:table!important;border-collapse:collapse;width:100%;margin-bottom:24px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff;box-shadow:0 0 5px rgba(31,41,55,.08)}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:148px}.product-card .pc-img{width:auto!important;min-width:0!important;max-width:min(36%,240px)!important;height:auto!important;min-height:0!important;max-height:148px!important;aspect-ratio:auto!important;object-fit:contain!important;flex:0 0 auto;display:block;align-self:center}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
انواع رابط آنتن CB: PL-259، Mini-UHF، N، BNC و راهنمای آداپتور
اخبار صنعت
2026-10-13
انواع رابط آنتن CB: PL-259، Mini-UHF، N، BNC و راهنمای آداپتور
پیچ کواکس را از پشت رادیو CB باز کنید و تقریباً مطمئناً دوشاخه PL-259 را که به تازگی از سوکت SO-239 خارج شده است در دست دارید. این جفت شدن، که به طور آزاد کانکتور UHF نامیده می شود، بر رادیو 11 متری غالب است. پاسخ کوتاه به «چه نوع اتصال دهنده آنتن CB وجود دارد» این است که سه خانواده تقریباً هر نصب را پوشش می دهند: PL-259/SO-239، mini-UHF و نوع N. BNC، TNC، SMA و FME ظاهر می شوند، اما بیشتر در متر، دستی، گیرنده های SDR، آداپتورها و پیگتیل ها ظاهر می شوند. چیزی که عملکرد را تعیین می کند نام روی بسته نیست، بلکه این است که آیا کانکتور با قطر کواکسی شما، سوکت رادیویی شما و آب و هوایی که برای زنده ماندن دارد مطابقت دارد یا خیر. کانکتور آنتن CB در واقع چه کاری انجام می دهد یک کانکتور سه کار را انجام می دهد: کابل را به صورت مکانیکی نگه دارید، مسیر سیگنال را نزدیک به 50 اهم در سراسر محل اتصال نگه دارید، و آب را از محل اتصال خارج کنید. مورد سوم معمولاً تعیین می کند که آیا نصب دوام می آورد یا خیر. در فرکانس 27 مگاهرتز، طول موج تقریباً 11 متر است، بنابراین جریمه الکتریکی ناشی از بدنه اتصال دهنده که ساختار 50 اهم کاملی ندارد بسیار ناچیز است - یک دوشاخه UHF خوب فقط چند دهم دسی بل اضافه می کند. کیفیت مونتاژ غالب است. یک اتصال لحیم سرد روی پین مرکزی، یک رشته قیطانی که آن سنجاق را لمس می‌کند، یا اتصالی که آب را برای دو فصل نگه می‌دارد، بسیار بیشتر از هر تفاوتی در طراحی اتصال دهنده هزینه خواهد داشت. انواع اتصال دهنده آنتن CB اصلی در یک نگاه سه خانواده اکثر تجهیزات CB را پوشش می دهند. بقیه در نقش های پشتیبانی ظاهر می شوند. مقایسه انواع رابط‌های موجود در رادیوهای CB، آنتن‌ها و خطوط تغذیه، با کابلی که هر کدام به طور معمول به آن خاتمه می‌دهند. رابط جایی که شما آن را ملاقات می کنید به طور معمول مناسب است نکات کاربردی PL-259 / SO-239 (UHF) سوکت های عقب رادیویی، اکثر خطوط تغذیه موبایل و پایه RG-58، RG-8X، RG-213 (با کاهنده صحیح) تلرانس ضعیف 50 اهم، اما تلفات ناچیز در 27 مگاهرتز؛ به خودی خود ضد آب نیست مینی UHF رادیوهای موبایل فشرده و صادراتی، برخی آداپتورهای آنتن RG-58، RG-8X نخ های ریز، آسان برای عبور از موضوع. قبل از سفارش جنسیت پلاگین را تأیید کنید نوع N آنتن های پایه، صاعقه گیر، کارکردهای طولانی کم تلفات کلاس RG-213، کابل 0.405 اینچی امپدانس ثابت، واشر و مقاوم در برابر آب و هوا BNC / TNC متر نیمکت، اسکنر، جامپر، لید تست RG-58، RG-174، RG-316 سریع جفت گیری؛ به عنوان یک مفصل دائمی در فضای باز در نظر گرفته نشده است SMA / FME دستی، دانگل SDR، پیگتیل پشت خط تیره RG-174، RG-316 SMA کوچک و ظریف است. پیچ های FME در جایی که دوشاخه کامل قرار نمی گیرد اتصالات کواکسیال UHF RF برای سیستم های CB و رادیویی مروری بر دسته‌بندی کانکتورهای UHF، از جمله فلنج، دیوار، کابل انعطاف‌پذیر و انواع PCB برای رادیو غیر نظامی، CB و سیستم‌های فرکانس پایین. مشاهده محصول → PL-259 و SO-239: چرا آنها هنوز تسلط دارند PL-259 زنده می ماند زیرا 27 مگاهرتز بخشنده است و رابط کاربری آن از نظر مکانیکی ساده است. چگونه دوشاخه به هم متصل می شود در داخل یک PL-259، هادی مرکزی به پین لحیم شده یا چین خورده است، قیطان بر روی فرول به عقب تا می شود، و یک آستین کاهنده در حالی که با قطر بیرونی کابل مطابقت دارد، نوار را محکم می کند. کاهنده ها در سه اندازه رایج هستند: حدود 0.195 اینچ برای RG-58، 0.242 اینچ برای RG-8X و 0.405 اینچ برای کابل کلاس RG-213. استفاده از کاهنده اشتباه رایج ترین علت شل شدن دوشاخه و زمین متناوب است. جایی که طراحی محدودیت دارد رابط UHF 50 اهم ثابت را در بدن خود نگه نمی دارد و اتصال ضد آب نیست. هیچکدام در 27 مگاهرتز اهمیت چندانی ندارند، اما اگر بعداً از یک کابل در VHF استفاده شود، هر دو مهم هستند. در صورت برداشتن مکرر دوشاخه، رزوه ها ساییده می شوند و آبکاری نیکل در برابر سایش بهتر از فلاش نقره ای نازک مقاومت می کند. Mini-UHF و N-Type: The Two Ends other You Me Meet Mini-UHF کانکتوری است که قبل از سفارش کابل برای یک رادیو کامپکت موبایل مدرن باید بررسی شود. از PL-259 کوچکتر است، از نخ های ظریف استفاده می کند و به طور معمول RG-58 یا RG-8X را خاتمه می دهد. بسیاری از رادیوهای فشرده یک سوکت mini-UHF روی شاسی قرار می دهند، بنابراین جامپر یا به یک دوشاخه mini-UHF یا یک آداپتور کوتاه mini-UHF به PL-259 نیاز دارد. از آنجایی که رزوه ها کوچک هستند، رزوه زنی متقاطع آسان است - مهره را با دست شروع کنید و قبل از سفت کردن آن را به آرامی به عقب بچرخانید تا جایی که بنشیند. هر زمان که مفصل در فضای باز زندگی می کند، نوع N انتخاب بهتری است. این یک طراحی 50 اهم با امپدانس ثابت با یک اتصال رزوه ای و واشر است و کابل بزرگتر مانند RG-213 را خاتمه می دهد. عمودی های پایه، یاگی ها، بارهای ساختگی و صاعقه گیرها معمولاً یک دیواره N مادگی دارند، در حالی که خط تغذیه یک پلاگین N نر را حمل می کند. آداپتورها: مفید هستند، اما اتصالات خود را بشمارید هر آداپتور سیگنال کمی دارد و یک مکان دیگر برای ورود آب و شن اضافه می کند، بنابراین از کمترین میزان ممکن استفاده کنید. یک آداپتور با کیفیت منفرد معمولاً تنها کسری از دسی بل را در 27 مگاهرتز اضافه می کند، اما سه آداپتور پشته ای هزینه، طول و سه نقطه خرابی احتمالی را اضافه می کنند. آداپتورها در موقعیت‌های خاص جایگاه خود را به دست می‌آورند: قرار دادن یک متر SWR بدون قطع خط تغذیه، اتصال یک سوکت رادیویی نوع N به یک جامپر UHF، یا تبدیل یک رادیو mini-UHF به یک کابل استاندارد PL-259. یک آداپتور را انتخاب کنید که کل عدم تطابق را حل کند نه زنجیره ای که آن را در مراحل حل کند. آداپتور N به UHF برای تست و تجهیزات رادیویی دنده تست نوع N را به پورت های UHF PL-259/SO-239 که به طور گسترده نصب شده اند، پل می کند، که برای اندازه گیری های آماتور، CB، دریایی و HF/VHF مفید است. مشاهده محصول → اتصال منطبق، کواکس و پایه آنتن انتخاب کانکتور ابتدا از قطر کابل و در مرحله بعد محل نصب را دنبال می کند. این جفت ها به طور قابل پیش بینی رفتار می کنند: RG-58 (0.195 اینچ): جفت با PL-259 مجهز به کاهنده RG-58. قابل قبول برای اجراهای کوتاه موبایل RG-8X (0.242 اینچ): جفت با کاهنده 0.242 اینچی منطبق. یک سازش معقول بین ضرر و انعطاف پذیری. کلاس RG-213 (0.405 اینچ): جفت با کاهنده بزرگ یا خاتمه در نوع N. برای دویدن در ایستگاه پایه طولانی ترجیح داده می شود. RG-174 و RG-316: جفت شدن با کانکتورهای SMA، BNC یا FME. فقط خوک های کوتاه ناودانی آنتن: بسیاری از آنتن‌های موبایل از یک گل میخ رزوه‌ای 3/8-24 استفاده می‌کنند که آداپتور گل میخ PL-259 را می‌پذیرد، که یک آداپتور مکانیکی است نه یک اتصال کواکس. عدم تطابق بین کابل و کانکتور به ندرت به عنوان SWR بالا نشان داده می شود. به عنوان یک دوشاخه که جدا می‌شود، سپری که هرگز با هم تماس پیدا نمی‌کند، یا آب نشسته در قیطان خود را نشان می‌دهد. حفاظت از آب و هوا، زمین و نوسان در یک نصب در فضای باز، کانکتور معمولاً اولین قطعه ای است که از کار می افتد، و رادیو تقریباً هرگز علت آن نیست. هر مفصلی که در معرض آن قرار گرفته است را با نوار خود ادغام شونده و به دنبال آن یک لایه بیرونی مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش بپیچید یا از هیت شرینک با پوشش چسب استفاده کنید و یک حلقه چکه کوچک بگذارید تا آب به جای اینکه به دوشاخه خارج شود. لایه نازکی از گریس سیلیکونی روی رزوه ها، خوردگی را بدون تأثیر بر تماس کاهش می دهد. دکل و سپر کواکسیال را در جایی که کابل وارد ساختمان می شود زمین کنید و یک محافظ برق کواکسیال را در خط قرار دهید. گیرنده‌ها با همان رابط‌هایی ساخته می‌شوند که قبلاً استفاده می‌کردید - UHF و N در میان آنها - بنابراین محافظت شما را مجبور به تغییر خانواده‌های کانکتور نمی‌کند. محافظ صاعقه کواکسیال UHF برای سیستم های HF و VHF محافظ سرج لوله تخلیه گاز خطی برای تغذیه PL-259/SO-239، مناسب برای اتصال به آنتن های ایستگاه پایه آماتور، CB و LMR. مشاهده محصول → نحوه انتخاب کانکتور مناسب برای راه اندازی از رادیو به بیرون کار کنید و معمولاً تصمیم خود را می گیرد: به سوکت رادیو توجه کنید: SO-239، mini-UHF یا N. قطر خارجی کابل را اندازه گیری کنید، نه نام نوع آن را، و کاهنده یا فرول منطبق را بخرید. رزوه پایه آنتن را بررسی کنید، معمولاً 3/8-24 یا یک دیوار N. تصمیم بگیرید که چه تعداد مفاصل در فضای باز زندگی می کنند و هر جا که می توانید از نوع N استفاده کنید. آداپتورها را تا جایی که ممکن است نگه دارید، آداپتور واحدی را انتخاب کنید که عدم تطابق کامل را پوشش می دهد. خرید دو شاخه یدکی؛ تعمیرات میدانی در مقایسه با تعطیلات آخر هفته بدون رادیو ارزان است. یادداشت صنعت ما در انواع کانکتور کواکسیال RF، مشخصات و انتخاب همین منطق را با جزئیات بیشتری طی می کند. سوالات متداول آیا PL-259 همان کانکتور UHF است؟ به طور موثر، بله. PL-259 دوشاخه و SO-239 سوکت است، و این جفت به عنوان یک اتصال دهنده UHF فروخته می شود، حتی اگر 27 مگاهرتز نزدیک باند UHF نباشد. آیا می توانم از کانکتور نوع N در رادیو CB استفاده کنم؟ بله، و در فضای باز این گزینه بهتر است. اگر شاسی دارای سوکت SO-239 است، آداپتور N-to-UHF را روی رادیو نصب کنید. آیا نوع کانکتور SWR را تغییر می دهد؟ نه به خودی خود. SWR از سیستم آنتن و خط تغذیه می آید. کانکتورها بر تلفات و قابلیت اطمینان تأثیر می گذارند، نه رزونانس. آیا دوشاخه های چین دار و لحیم کاری PL-259 به یک اندازه خوب هستند؟ به درستی انجام شده، هر دو در 27 مگاهرتز کار می کنند. اتصالات لحیم کاری لرزش را بهتر تحمل می کنند، در حالی که چین ها به ابزار صحیح نیاز دارند و می میرند. در هر صورت، اتصال شیلد بیشتر از پین مرکزی اهمیت دارد. انواع کانکتورها بخش کوچکی از یک سیستم CB هستند، با این حال آن‌ها بخشی هستند که لمس می‌کنید، در معرض آب و هوا قرار می‌گیرند و در کنار جاده تعمیر می‌شوند. دوشاخه را با قطر کابل مطابقت دهید، در جایی که می توانید از نوع N در فضای باز استفاده کنید، آداپتورها را به حداقل برسانید و هر اتصال را آب بندی کنید. اگر ترجیح می دهید کل زنجیره را از یک تامین کننده تهیه کنید، محدوده کانکتور RF ما قطعات UHF، mini-UHF، N، BNC، TNC، SMA و قطب معکوس را به همراه آداپتورها و محافظ های صاعقه کواکسیال پوشش می دهد. .article-section{font-family:Georgia,'Times New Roman',serif;font-size:17px;line-height:1.8;color:#1f242b;}.article-section table{display:table!important;border-collapse:collapse;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:12px!important;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;line-height:1.8;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff;box-shadow:0 0 5px rgba(31,41,55,.08)}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:148px}.product-card .pc-img{width:auto!important;min-width:0!important;max-width:min(36%,240px)!important;height:auto!important;min-height:0!important;max-height:148px!important;aspect-ratio:auto!important;object-fit:contain!important;flex:0 0 auto;display:block;align-self:center}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
اندازه کانکتور BNC توضیح داده شده: ابعاد، 50Ω در مقابل 75Ω، و انواع کابل
اخبار صنعت
2026-09-28
اندازه کانکتور BNC توضیح داده شده: ابعاد، 50Ω در مقابل 75Ω، و انواع کابل
کانکتورهای BNC اجزای یکسانی نیستند. "اندازه" عملی یک کانکتور BNC با دو ویژگی جداگانه تعریف می شود: رابط جفت گیری و هادی مرکزی. هر BNC استاندارد قطر پوسته سرنیزه یکسانی دارد - تقریباً 14.5 میلی متر روی دوشاخه - بنابراین هر دوشاخه BNC روی هر جک BNC کلیک می کند. چیزی که واقعاً متفاوت است، پین مرکزی است: یک BNC 50 اهم از پین ضخیم تری در حدود 1.3 میلی متر استفاده می کند، در حالی که یک BNC 75 اهم از یک پایه نازک تر در حدود 1.0 میلی متر استفاده می کند. به همین دلیل است که یک کابل BNC 75 اهم همچنان در درگاه ابزار 50 اهم قرار می گیرد. همچنین اندازه گیری را کاهش می دهد: عدم تطابق امپدانس باعث ایجاد انعکاس در محل اتصال می شود، VSWR را بالا می برد و سیگنال را ضعیف می کند. بنابراین، اندازه فقط یک بعد مکانیکی نیست، بلکه یک بعد الکتریکی است. این مقاله ابعاد رابط، انواع امپدانس، اندازه کابل های سازگار و مراحل عملی برای انتخاب BNC مناسب برای پروژه شما را توضیح می دهد. برای معرفی گسترده تر رابط های کواکسیال، به ما مراجعه کنید راهنمای اتصال کواکسیال RF . ابعاد رابط رابط BNC: "اندازه" واقعاً به چه معناست اصطلاح "اندازه" می تواند به سه بعد مختلف در یک کانکتور BNC اشاره داشته باشد و اشتباه گرفتن آنها باعث بیشتر خطاهای انتخاب می شود. بعد رابط جفت گیری - پوسته بیرونی و هندسه جفت، که برای همه کانکتورهای سازگار BNC استاندارد و یکسان هستند. بعد پین مرکزی - قطر پین نر که با امپدانس اسمی تغییر می کند (50 اهم در مقابل 75 اهم). ابعاد ورودی کابل - قطر بشکه عقب و محدوده گیره، که باید با دی الکتریک و روکش بیرونی کابل کواکسیال مطابقت داشته باشد. برای خود رابط جفت گیری، مقادیر کلیدی عبارتند از: قطر بیرونی پوسته پلاگین حدود 0.570 اینچ (14.5 میلی متر)، قطر پوسته جک حدود 0.436 اینچ (11.1 میلی متر)، و قفل سرنیزه 1/4 دور که دو نیمه را در کنار هم نگه می دارد. هر دو نسخه 50 اهم و 75 اهم این هندسه پوسته را به اشتراک می گذارند، دقیقا به همین دلیل است که این دو از نظر مکانیکی قابل تعویض هستند حتی اگر از نظر الکتریکی متفاوت باشند. تفاوت های کلیدی بین کانکتورهای BNC 50 و 75 اهم پارامتر BNC 50 اهم BNC 75 اهم قطر پین مرکزی (نر) تقریبا 1.3 میلی متر (0.051 اینچ) تقریبا 1.0 میلی متر (0.039 اینچ) موقعیت دی الکتریک فرورفته در پشت صورت جفت گیری تقریباً هم سطح با صورت جفت گیری محدوده فرکانس معمولی تا 4 گیگاهرتز تا 1 تا 2 گیگاهرتز بسته به طراحی برنامه های کاربردی اولیه ابزار تست، انتقال RF، تجهیزات بی سیم لینک های ویدئویی دوربین مدار بسته، پخش ویدئو، ایستگاه پایه نتیجه اختلاط با سیستم اشتباه عدم تطابق امپدانس، سیگنال منعکس شده، VSWR بالاتر مانند سمت چپ، به علاوه سایش تماس سریعتر در موارد شدید اندازه کابل سازگار با کانکتورهای BNC کانکتورهای BNC با کابلی که خاتمه می‌دهند مشخص می‌شوند، نه تنها با نام BNC. لوله عقب باید قطر کابل را درست بگیرد، در غیر این صورت مفصل تحت لرزش و کشش شل می شود. کابل های کواکسیال معمولی که با کانکتورهای BNC و قطر خارجی معمولی آنها استفاده می شود نوع کابل امپدانس قطر بیرونی استفاده معمولی BNC RG-58 50 اهم تقریبا 5.0 میلی متر سرنخ های تست، GPS، پرش های کوتاه RG-174 50 اهم تقریبا 2.5 میلی متر جامپرهای داخلی فشرده، پیگتیل RG-213 50 اهم تقریبا 10.3 میلی متر خطوط تغذیه رادیویی پرقدرت RG-59 75 اهم تقریبا 6.2 میلی متر دوربین مدار بسته آنالوگ، پیوندهای ویدیویی قدیمی RG-6 75 اهم تقریبا 6.9 میلی متر ویدئوی دیجیتال، پهنای باند، IF ماهواره ای هنگامی که یک BNC برای یک کابل خاص سفارش می دهید، تأیید کنید که سازنده یک محدوده گیره منطبق را لیست کرده است. کانکتوری که برای RG-58 در نظر گرفته شده است به درستی روی RG-6 مهر و موم نمی شود و بازی مکانیکی حاصل می تواند به آرامی به پین ​​مرکزی آسیب برساند. اگر نیاز به انتقال از یک اندازه کابل به اندازه دیگر دارید، آداپتور بشکه داخلی راه حل درستی نیست—ابتدا کانکتور را با کابل مطابقت دهید. سبک های بدنه BNC: نصب کابل، پنل و PCB کانکتورهای BNC در چندین سبک بدنه مکانیکی موجود هستند و باید قبل از انتخاب شماره قطعه، نحوه نصب آن مشخص شود. اگر کانکتور نتواند به درستی در محفظه شما محکم شود، اندازه الکتریکی اهمیت کمی دارد. کانکتورهای سبک کابل انتهای کابل کواکسیال انعطاف پذیر را خاتمه می دهند و رایج ترین شکل برای لیدهای آزمایشی، پرش های آنتن و اجراهای ویدئویی هستند. آنها از اتصال چین دار، گیره یا لحیم کاری به هادی مرکزی و قیطان استفاده می کنند، بنابراین قطر کابل و لوله اتصال باید مطابقت داشته باشند. اتصالات BNC برای کابل های کواکسیال انعطاف پذیر این صفحه کانکتورهای BNC ساخته شده برای کابل‌های RF انعطاف‌پذیر مانند RG-58 و LMR-200 را پوشش می‌دهد، با گیره، گیره یا خاتمه لحیم کاری و چندین زاویه خروج برای مجموعه‌های کابل قابل اعتماد. مشاهده محصول → کانکتورهای بالک برای نصب از طریق یک پانل یا شاسی طراحی شده اند، با صفحه جفت در یک طرف و اتصال کابل در طرف دیگر. هنگامی که به یک نقطه تست پنل جلویی تمیز و قابل تکرار نیاز است، آنها انتخاب ارجح هستند، زیرا کانکتور ثابت می ماند در حالی که کابل در پشت پانل خم می شود و خم می شود. اتصالات کواکسیال رادیویی پایه BNC کانکتورهای BNC مهره ای تک سوراخ برای نصب پانل یا شاسی، گزینه های فنجان لحیم کاری، دم کامپیوتر، چین و گیره را با نسخه های 50Ω و 75Ω برای نقاط تست پنل جلویی تمیز ارائه می دهد. مشاهده محصول → کانکتورهای PCB به طور مستقیم به یک برد مدار، با جهت عمودی یا زاویه راست، لحیم می شوند. آنها در ماژول‌های RF، قسمت‌های جلوی ابزار دقیق و سخت‌افزار ویدئویی تعبیه‌شده که در آن کانکتور باید نزدیک مدار فعال قرار گیرد، رایج هستند. کانکتورهای کواکسیال RF پایه PCB BNC کانکتورهای BNC روی PCB در سبک‌های سوراخ یا SMT با جهت‌های راست یا عمودی، مهندسی شده برای حفظ امپدانس در طول انتقال برد برای یکپارچگی سیگنال فرکانس بالا. مشاهده محصول → سایر سبک های بدنه مفید عبارتند از کانکتورهای اتصال فلنجی برای نصب پانل سفت و سخت، درپوش های محافظ برای پورت های استفاده نشده و بارهای پایانی برای کالیبراسیون. اگر سیستم شما BNC را با سایر رابط‌ها ترکیب می‌کند، آداپتورهای intertype امپدانس را ثابت نگه می‌دارند. به عنوان مثال، الف آداپتور BNC به SMA اجازه می دهد تا یک کابل تست دقیق SMA بدون لحیم کاری به درگاه ابزار BNC ختم شود. چگونه اندازه BNC مناسب را برای برنامه خود انتخاب کنید ترتیب انتخاب صحیح اول امپدانس، دوم کابل، سوم فرم مکانیکی است. کار به هر ترتیب دیگر معمولاً یک اتصال دهنده تولید می کند که با یک قسمت از سیستم مطابقت دارد اما در جای دیگری از کار می افتد. امپدانس سیستم را تعیین کنید. برچسب ابزار، علائم کابل، یا مستندات سیستم را بررسی کنید. اختلاط BNC های 50 اهم و 75 اهم رایج ترین خطای میدان است. قطر خارجی کابل را اندازه گیری کنید. از کولیس یا برگه اطلاعات کابل استفاده کنید. یک BNC با محدوده گیره ای که با آن قطر مطابقت دارد و یک پین مرکزی به اندازه هادی انتخاب کنید. جنسیت و استایل بدن را انتخاب کنید. بررسی کنید که آیا به دوشاخه یا جک نیاز دارید و اینکه آیا کانکتور روی کابل، روی دیوار یا PCB نصب می شود یا خیر. پین مرکزی و دی الکتریک را بررسی کنید. یک پین 50 اهم سازگار باید حدود 1.3 میلی متر باشد. یک پین سازگار 75 اهم حدود 1.0 میلی متر. بررسی کنید که دی الکتریک تمیز باشد و بیش از حد مشخص شده فرورفته نباشد. الزامات آبکاری و محیطی را بررسی کنید. نیکل برای استفاده عمومی استاندارد است. طلا برای کاربردهای تست دقیق که در آن مقاومت تماس کم و پایدار اهمیت دارد ترجیح داده می شود. خرید صرفاً بر اساس قیمت در قطعات BNC خطرناک است. اتصال دهنده های ارزان قیمت ممکن است از روکش طلای نازک تر، پین های مرکزی خارج از تحمل یا مواد دی الکتریک استفاده کنند که امپدانس را تحت دما تغییر می دهند. قبل از انجام یک سفارش بزرگ، یک نقشه ابعادی بخواهید یا قطر پین را با کولیس بررسی کنید. سوالات متداول اندازه BNC آیا می توان از BNC 50 اهم و BNC 75 اهم با هم استفاده کرد؟ از نظر فیزیکی بله، از نظر الکتریکی خیر. پوسته های سرنیزه کاملاً جفت می شوند، اما ناپیوستگی امپدانس در محل اتصال باعث انعکاس می شود. برای ویدئو با فرکانس پایین، این اثر ممکن است مورد توجه قرار نگیرد. برای اندازه گیری RF یا سیگنال های ارتباطی می تواند دقت را کاهش داده و تضعیف را افزایش دهد. اگر باید یک دستگاه 75 اهمی را با یک ابزار 50 اهم آزمایش کنید، به جای تکیه بر عدم تطابق کانکتور از یک آداپتور امپدانس با رتبه بندی صحیح استفاده کنید. چگونه می توانم BNC 50 اهم را از BNC 75 اهم به صورت بصری تشخیص دهم؟ به پین ​​مرکزی نر و دی الکتریک اطراف آن نگاه کنید. یک پین 50 اهم ضخیم تر است، حدود 1.3 میلی متر، و دی الکتریک کمی در پشت صفحه جفت فرو رفته است. یک پین 75 اهم نازک‌تر است، حدود 1.0 میلی‌متر، و دی الکتریک تقریباً هم سطح با صورت قرار می‌گیرد. اندازه گیری پین با کولیس مطمئن ترین جواب را می دهد. چه قطر کابلی با کانکتور BNC کار می کند؟ بستگی به برد لوله عقب کانکتور دارد. رایج‌ترین کابل‌های انعطاف‌پذیر RG-58 و RG-59 با قطر خارجی تقریباً 5-6 میلی‌متر، RG-174 در 2.5 میلی‌متر برای جامپرهای فشرده و RG-6 در حدود 6.9 میلی‌متر برای اجراهای ویدیویی مدرن هستند. همیشه محدوده گیره کانکتور را با روکش کابل واقعی مطابقت دهید، نه فقط با نام کابل چاپ شده روی قرقره. آیا کانکتور TNC هم اندازه BNC است؟ ابعاد رابط از نظر هندسی مشابه هستند، اما یکسان نیستند. TNC از یک مهره اتصال رزوه‌ای و یک پروفیل پوسته کمی متفاوت استفاده می‌کند، بنابراین نمی‌توان آن را با خیال راحت جایگزین BNC کرد. اگر سیستم شما لرزش قوی را تجربه می کند، TNC انتخاب بهتری است زیرا رزوه آن در برابر شل شدن مقاومت می کند. برای کارهای استاندارد روی نیمکت و قفسه، BNC گزینه سرنیزه سریعتر و راحت تر است. .article-section table{display:table!important;border-collapse:collapse;width:100%;margin-bottom:16px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:22px;font-weight:bold;text-align:left;margin-bottom:12px!important;margin-top:40px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:16px;font-weight:bold;text-align:left;margin-bottom:12px;margin-top:28px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...