اخبار

صفحه اصلی / اخبار / اخبار صنعت / مشخصات کابل کواکسیال: امپدانس، اتلاف، تطبیق برق و کانکتور

مشخصات کابل کواکسیال: امپدانس، اتلاف، تطبیق برق و کانکتور



Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. در طراحی، توسعه، تولید، فروش و خدمات کانکتورهای کواکسیال RF (فرکانس رادیویی) حرفه ای است.

یک کابل 50 Ω مجهز به کانکتور 75 Ω تست تداوم را پشت سر می گذارد، کاملاً مونتاژ شده به نظر می رسد و همچنان بودجه پیوند را خراب می کند. به همین دلیل است که مشخصات کابل کواکسیال بیش از رنگ ژاکت مستحق توجه است: اعداد رفتاری را توصیف می کنند که یک مولتی متر نمی تواند ببیند.

مشخصات کابل کواکسیال پارامترهای الکتریکی و مکانیکی هستند که نحوه رفتار کابل در یک فرکانس مشخص را مشخص می کنند. از نظر الکتریکی این به معنی امپدانس مشخصه، تضعیف، ضریب سرعت، ظرفیت خازن، رتبه قدرت و حداکثر ولتاژ است. از نظر مکانیکی به معنای ابعاد هادی و دی الکتریک، قطر بیرونی، حداقل شعاع خمش، هندسه رابط رابط و حدود دما است.

پاسخ کوتاه: ابتدا امپدانس را مطابقت دهید، تضعیف را در فرکانسی که واقعاً استفاده می کنید بخوانید، سپس محدودیت های مکانیکی و رابط را تأیید کنید. هر چیز دیگری - ظرفیت خازنی، ضریب سرعت، درجه بندی ژاکت - اصلاحی است که فقط زمانی اهمیت دارد که آن سه بررسی انجام شود.

مشخصات الکتریکی که تعیین می کند آیا یک پیوند کار می کند یا خیر

چهار عدد بیشترین تصمیم را دارند: امپدانس، تضعیف، ضریب سرعت و درجه قدرت. بقیه دیتاشیت از آنها پشتیبانی می کند.

مشخصات کابل کواکسیال هسته، آنچه که هر کدام کنترل می کنند و اشتباهی که معمولاً ایجاد می کند.
مشخصات بیان معمولی آنچه را کنترل می کند اشتباه رایج
امپدانس مشخصه 50 Ω یا 75 Ω، اغلب ± 2 Ω بازتاب، VSWR، از دست دادن بازگشت مخلوط کردن قطعات 50 Ω و 75 Ω در یک مفصل
تضعیف دسی بل در هر 100 متر در فرکانس مشخص شده دسترسی، سطح دریافتی، نسبت سیگنال به نویز نقل کردن شکل در فرکانس اشتباه
ضریب سرعت حدود 0.66 تا 0.88 طول الکتریکی، فاز، تطبیق تاخیر در نظر گرفتن طول مکانیکی به عنوان طول الکتریکی
ظرفیت تقریباً 50 تا 100 pF/m پایداری امپدانس، زمان افزایش نادیده گرفتن آن در مسیرهای طولانی با لبه های سریع
رتبه بندی قدرت وات، در فرکانس و دمای اعلام شده حاشیه حرارتی، گرمایش هادی با استفاده از رتبه بندی فرکانس پایین در UHF
حداکثر ولتاژ اوج ولت شکست دی الکتریک، بقای موج نادیده گرفتن کاهش ارتفاع یا دما
شعاع خم شدن مضربی از قطر بیرونی بقای مکانیکی، امپدانس موضعی مسیریابی خیلی محکم پشت یک پانل

تضعیف عددی است که اغلب اشتباه خوانده می شود. تابعی از فرکانس است، نه یک رقم واحد، و تقریباً با جذر فرکانس برای یک ساختار مشخص بالا می رود. کابلی که با سرعت 10 دسی بل در هر 100 متر در 100 مگاهرتز نقل شده باشد، در فرکانس 2.4 گیگاهرتز چندین برابر تلفات بیشتری خواهد داشت. اگر یک دیتاشیت یک رقم زیان را بدون فرکانس فهرست می‌کند، آن را به‌عنوان داده‌های بازاریابی به‌جای داده‌های مهندسی در نظر بگیرید.

ضریب سرعت جهان فیزیکی و الکتریکی را به هم پیوند می دهد. در 0.66، یک سیگنال با 66٪ سرعت نور حرکت می کند، بنابراین یک متر کابل مانند 1.5 متر از نظر الکتریکی رفتار می کند. این برای اجراهای منطبق فاز، تأخیر بودجه و هر جفت مونتاژی که باید در مرحله به مرحله اجرا برسد، اهمیت دارد.

امپدانس، رابط های رابط، و تحملی که در واقع مهم است

امپدانس یک ویژگی کل خط است، نه یک برچسب روی یک کانکتور، و باید از دی الکتریک کابل از طریق صفحه جفت شدن ثابت بماند. یک کابل 50 Ω که توسط کانکتوری که هندسه داخلی آن متعلق به یک خانواده 75 Ω است به هم وصل شده است، در بدترین مکان ممکن - محل اتصال، انعکاس ایجاد می کند.

50 Ω در مقابل 75 Ω در عمل

قطعات 50 Ω بر رادیوها، میزهای تست، آنتن‌ها و سیستم‌های آنتن توزیع شده غالب هستند. قطعات 75 Ω بر ویدیو و پخش غالب است. خانواده ها از نظر مکانیکی به اندازه کافی شبیه به جفت شدن در برخی ترکیبات و از نظر الکتریکی به اندازه کافی متفاوت هستند تا مسابقه را خراب کنند. تحمل نیز مهم است: یک کابل اسمی 50 Ω که در ± 2 Ω مشخص شده است، محصولی متفاوت از کابلی است که هیچ تلورانسی ندارد.

ضرر بازگشتی و VSWR عدم تطابق یکسان را از زوایای مختلف توصیف می کنند. برای تخمین میدانی سریع: VSWR 1.2 حدود 20.8 دسی بل تلفات برگشتی، 1.5 حدود 14 دسی بل و 2.0 حدود 9.5 دسی بل است. 0.1 دسی بل اضافی از دست دادن درج در هر جفت جفت معمولا قابل قبول است. یک VSWR 1.5 در 3 گیگاهرتز اغلب چنین نیست.

هندسه رابط استاندارد شده است - MIL-STD-348 و IEC 61169 ابعاد جفت گیری را برای سری هایی مانند SMA، N، BNC، TNC، 7/16 و 4.1/9.5 تعریف می کنند - اما اتصال کابل، آبکاری و مواد دی الکتریک اینگونه نیستند. اینجاست که دو تامین کننده که کانکتور "یکسان" را ارائه می دهند از هم جدا می شوند. در حال مرور سری کانکتور کواکسیال RF با رابط و نوع کابل (منعطف، نیمه سفت، PCB یا میکرواستریپ راه اندازی) معمولا سریعتر از شروع از یک شماره قطعه خالی است.

N-Type RF Coaxial Connectors for Flexible Cable اتصالات کواکسیال RF نوع N برای کابل انعطاف پذیر کانکتورهای نوع N برای کابل انعطاف پذیر با گیره، گیره یا خاتمه لحیم کاری؛ هنگامی که انتخاب های اتصال کابل و آبکاری قطعات مشابه را متمایز می کند مفید است. مشاهده محصول →

مشخصات مکانیکی و محدودیت های نصب

محدودیت‌های مکانیکی آن‌هایی هستند که ماه‌ها بعد از کار می‌افتند، بنابراین به‌جای یادداشت‌های نصب، با آن‌ها به عنوان ورودی‌های طراحی رفتار کنید.

  • شعاع خم شدن - یک خم محکم دی الکتریک را تغییر شکل می دهد، امپدانس موضعی را تغییر می دهد و می تواند به طور دائم تضعیف را افزایش دهد.
  • چرخه های جفت گیری - رابط های دقیق مانند 2.92 میلی متر برای چرخه های بسیار کمتر از BNC رتبه بندی می شوند. کابل آزمایشگاهی که به عنوان پچ سرب روزانه استفاده می شود فرسوده می شود.
  • گشتاور - اتصالات SMA با گشتاور کمتر تماس متناوب ایجاد می کنند، اتصالات با گشتاور بیش از حد به دی الکتریک آسیب می رسانند.
  • دما و ژاکت — مسیرهای بیرونی و پلنوم نیاز به درجه بندی ژاکت دارند، و محدوده کانکتور می تواند از کابل باریک تر باشد.
  • ابعاد - تلورانس هادی مرکزی، دی الکتریک و قطر خارجی بیشتر شکایات "یک اندازه، مناسب نیست" را توضیح می دهند.

خواندن دیتاشیت بدون گمراه شدن

یک مشخصات تنها زمانی قابل استفاده است که فرکانس، دما، و اینکه آیا مقدار معمولی، حداکثر یا تضمین شده است، قابل استفاده است. هر چیزی کمتر متعلق به یک ایمیل است، نه یک فایل طراحی.

  1. معمولی در مقابل تضمین شده: «معمولی» میانگین جمعیت است، در حالی که حداکثر تضمین شده چیزی است که بودجه پیوند به آن نیاز دارد.
  2. مبنای طول: dB/100 m و dB/100 ft حدود 3.28 تفاوت دارند و مخلوط کردن آنها حاشیه را بیش از حد نشان می دهد.
  3. شرایط آزمایش: یک نمونه کوتاه اندازه‌گیری شده با رابط‌های آزمایشگاهی، با یک مجموعه خاتمه‌یافته با اتصالات دیواری مطابقت ندارد.
  4. فرکانس ثبت: رقمی در فرکانس 1 گیگاهرتز اطلاعات کمی در مورد رفتار در 5.8 گیگاهرتز دارد.
  5. از بین رفتن مونتاژ: قبل از مقایسه دو درجه کابل، جفت کانکتور، آداپتور و هر محافظی را اضافه کنید.

اتصالات منطبق، آداپتورها و حفاظت از نوسانات

هر عنصر بین رادیو و آنتن باعث تلفات و عدم تطابق می شود، بنابراین محافظت از حاشیه معمولاً به معنای حذف قطعات به جای ارتقاء کابل است.

آداپتورها هزینه پنهان هستند. یک آداپتور بین نوع معمولاً 0.1 تا 0.3 دسی بل به اضافه هواپیمای جفت دیگر اضافه می کند و یک زنجیره سه تایی می تواند بیش از تفاوت بین دو درجه کابل هزینه داشته باشد. اگر یک طرح نیاز به تبدیل N-به-SMA در یک پانل داشته باشد، یک آداپتور در قسمت دیواره در هوای آزاد دو آداپتور را می زند، و یک آداپتور درون نوع معمولاً به یک پشته ترجیح داده می شود.

N to SMA Inter-Type RF Coaxial Adapter آداپتور کواکسیال RF بین نوع N به SMA آداپتور 50Ω N-to-SMA در چهار ترکیب جنسیتی، پشتیبانی از تست، نصب و ادغام سیستم بین خطوط تغذیه N و اجزای پورت SMA. مشاهده محصول →

حفاظت از نوسانات در یک زنجیره قرار دارد و مستحق همان بررسی است: از دست دادن درج در سراسر باند کار، یک ولتاژ گیره تعریف شده، و یک درجه نوسان بالاتر از انرژی مورد انتظار شما. محافظی که 0.5 دسی بل قیمت دارد، اما از تعویض جلویی آن جلوگیری می کند، یک معامله خوب است. یکی که بدون محدوده فرکانس مشخص شده است، نیست. را محدوده محافظ صاعقه کواکسیال دقیقاً به همین دلیل توسط رابط سازماندهی می شود - محافظ باید با سری اتصال دهنده مطابقت داشته باشد، نه صرفاً امپدانس.

N-Type Coaxial Lightning Protector Manufacturer سازنده محافظ صاعقه کواکسیال نوع N Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd.، یک تولید کننده برتر محافظ صاعقه کواکسیال نوع N چین و کارخانه محافظ صاعقه کواکسیال نوع N، تاسیس شد ... مشاهده محصول →

سوالات متداول

مهمترین مشخصات کابل کواکسیال چیست؟

امپدانس، زیرا عدم تطابق را نمی توان در پایین دست اصلاح کرد. هنگامی که امپدانس مناسب باشد، تضعیف در فرکانس کاری به عدد تعیین کننده تبدیل می شود.

آیا طول کابل مشخصات را تغییر می دهد؟

مجموع ها را تغییر می دهد، نه ارقام هر واحد را. مقیاس از دست دادن و تاخیر با طول. امپدانس، ضریب سرعت و ظرفیت بر متر چنین نیست. یک کابل نازک 30 متری با فرکانس 2.4 گیگاهرتز می تواند بیش از 20 دسی بل را از دست بدهد، بنابراین طول در اولین محاسبه تعلق دارد.

آیا می توانم از کابل 75 Ω با کانکتور 50 Ω استفاده کنم؟

مونتاژ می شود و اجرای کوتاه فرکانس پایین ممکن است حتی کار کند. در فرکانس‌های بالاتر، گام امپدانس در محل اتصال، بازتابی ایجاد می‌کند که به صورت کاهش بازگشت ضعیف، اعوجاج الگو یا خطاهای متناوب ظاهر می‌شود. از خانواده همسان استفاده کنید یا آگاهانه جریمه را بپذیرید.

کدام رقم کاهش در بودجه پیوند تعلق دارد؟

بدترین حالت در بالاترین فرکانس مورد علاقه، برای طول بیان شده، به اضافه تلفات اتصال دهنده و آداپتور. افزودن 10 تا 20 درصد حاشیه برای تغییرات دما و نصب، عملی عادی است.

چگونه تأیید کنم که یک کانکتور با کابل مطابقت دارد؟

سه بعد - هادی مرکزی، قطر دی الکتریک و قطر بیرونی - به اضافه نوع کابل را مطابقت دهید. سری رابط به تنهایی هرگز کافی نیست: یک SMA برای کابل منعطف و یک SMA برای کابل نیمه سفت و سخت، یک وجه جفت دارند، نه بدنه.

یک چک لیست کوتاه قبل از سفارش

بیشتر خرابی‌های مشخصات به جزئیاتی بازمی‌گردد که هرگز یادداشت نشده است، بنابراین این پنج مورد را در درخواست خرید قرار دهید.

  • امپدانس با تحمل آن، به صراحت برای خانواده انتخاب شده بیان شده است.
  • تضعیف به عنوان حداکثر تضمین شده در فرکانس عملیاتی، با مشخص کردن مبنای طول.
  • شعاع خمش و محدودیت‌های گشتاور در برابر مسیریابی واقعی و ابزار واقعی بررسی می‌شوند.
  • سری رابط، نوع کابل و آبکاری در برابر نقشه مونتاژ تأیید شده است، نه عکس.
  • از دست دادن درج محافظ و ولتاژ گیره، اگر محافظ بخشی از اجرا باشد.

هیچ یک از این بررسی ها زمان زیادی نمی برد. مواردی که نادیده گرفته می شوند، آنهایی هستند که بعداً دوباره به عنوان پیوندی ظاهر می شوند که از نظر فنی کار می کند اما نمی توان به آنها اعتماد کرد.


محصولات مرتبط
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
VIEW MORE
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
VIEW MORE
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
VIEW MORE
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
VIEW MORE
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
VIEW MORE
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
VIEW MORE
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
VIEW MORE
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
VIEW MORE
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
VIEW MORE
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
VIEW MORE
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
VIEW MORE
JC3.650.359 MCX-C-JW0.9
JC3.650.359 MCX-C-JW0.9
JC3.650.359 MCX-C-JW0.9
JC3.650.359 MCX-C-JW0.9
VIEW MORE
اخبار و به روز رسانی
در صنعت RF عمیق شوید، کیفیت را با هوشمندی ایجاد کنید
اخبار شرکت
2026-05-19
در صنعت RF عمیق شوید، کیفیت را با هوشمندی ایجاد کنید
Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. که در سال 1999 تأسیس شد، یک تولید کننده حرفه ای است که تحقیق و توسعه، طراحی، تولید در مقیاس بزرگ، فروش و پشتیبانی از خدمات فنی اتصالات کواکسیال RF را ادغام می کند. با بیش از دو دهه فعالیت اختصاصی در صنعت، این شرکت همیشه به فلسفه ساخت دقیق پایبند بوده و بر قطعات اتصال RF تمرکز کرده است. با پشتوانه یک سیستم عملیاتی سالم و قابلیت‌های تولید قوی، شهرت خوبی در بازار ایجاد کرده و موقعیت بازار پایداری را در سراسر بخش ایجاد کرده است. ...
راهنمای کانکتور 12G BNC: کانکتورهای کواکسیال 75 اهم برای سیستم های ویدئویی 4K و 8K SDI
اخبار صنعت
2026-09-04
راهنمای کانکتور 12G BNC: کانکتورهای کواکسیال 75 اهم برای سیستم های ویدئویی 4K و 8K SDI
یک کانکتور 12G BNC یک کانکتور کواکسیال RF 75 اهم است که برای انتقال سیگنال های 12G-SDI تا سرعت 12 گیگابیت بر ثانیه مهندسی شده است و از ویدیوهای 4K و 8K روی یک کابل پشتیبانی می کند. این صرفا یک "BNC استاندارد" با شماره قطعه متفاوت نیست. عملکرد الکتریکی، تحمل‌های مکانیکی و طراحی محافظ آن برای نرخ‌های داده بالاتر SMPTE ST 2082 بهینه‌سازی شده‌اند. خرید یک کانکتور BNC 12G بدون بررسی محدوده فرکانس، تلفات برگشتی و سازگاری امپدانس یکی از دلایل رایج خطاهای متناوب ویدئو در سیستم‌های پخش و Pro AV است. کانکتور 12G BNC چیست؟ پاسخ مستقیم این است: یک کانکتور 12G BNC یک کانکتور کواکسیال 75 اهم است که برای سیگنال های ویدئویی دیجیتال 12G-SDI ساخته شده است که توسط SMPTE ST 2082 تعریف شده است و حدود 11.88 گیگابیت بر ثانیه داده محموله را حمل می کند. در برنامه‌هایی استفاده می‌شود که ویدیوهای با پهنای باند بالا از طریق کواکسی عبور می‌کنند، از جمله خروجی‌های دوربین، روترهای ویدئویی، نمایشگرها و تجهیزات تست. اگرچه کوپلینگ سرنیزه مانند هر BNC دیگر به نظر می رسد، کانکتورهای دارای رتبه 12G امپدانس مشخصه 75 اهم کنترل شده را تا فراتر از 4 گیگاهرتز، معمولاً 12 گیگاهرتز، حفظ می کنند. این پایداری چیزی است که نمودار چشم را باز نگه می دارد، لرزش را کاهش می دهد و از بازتاب های ناشی از ناپیوستگی امپدانس جلوگیری می کند. 12G BNC در مقابل BNC استاندارد: آنچه واقعاً مهم است تفاوت های تعیین کننده پایداری امپدانس، پهنای باند، از دست دادن بازگشت، و اثربخشی محافظ است - نه خود کوپلینگ سرنیزه مکانیکی. یک BNC استاندارد 50 اهمی یا یک BNC قدیمی 75 اهمی می تواند به طور فیزیکی با یک کانکتور BNC 12G جفت شود، اما عدم تطابق الکتریکی کیفیت سیگنال را کاهش می دهد. در اینجا مقایسه عملی است: جدول مقایسه: کانکتورهای استاندارد BNC در مقابل 12G BNC پارامتر استاندارد BNC 12G BNC امپدانس 50 یا 75 اهم فقط 75 اهم پهنای باند DC تا 4 گیگاهرتز معمولی DC تا 12 گیگاهرتز یا بالاتر ضرر برگشتی اغلب نامشخص معمولاً 15 دسی بل یا بهتر در 12 گیگاهرتز از دست دادن درج کمتر انتقادی پایین و پایدار در سراسر باند ویدیو محافظ برای فرکانس پایین مناسب است محافظ پیشرفته برای جداسازی با فرکانس بالا استفاده معمولی ویدیوی قدیمی، ابزار دقیق 12G-SDI، پخش 4K/8K، Pro AV تاثیر دنیای واقعی ساده است. یک کانکتور ضعیف در یک پیوند 12G-SDI می تواند بازتاب های سیگنالی را ایجاد کند که باعث ایجاد مصنوعات قابل مشاهده، افت فریم یا از بین رفتن کامل قفل می شود. در کابل های طولانی، تفاوت بین یک BNC 12G واقعی و یک BNC عمومی آشکارتر می شود. مشخصات کلیدی که باید قبل از خرید بررسی کنید هنگام انتخاب یک کانکتور 12G BNC، ابتدا چهار ویژگی را بررسی کنید: امپدانس، محدوده فرکانس، افت برگشتی و مواد تماس. این مقادیر تعیین می کنند که آیا کانکتور در یک مسیر 12G-SDI کار می کند یا یک گلوگاه نامرئی ایجاد می کند. امپدانس : باید 75 اهم باشد. یک کانکتور 50 اهم باعث ناپیوستگی امپدانس و افزایش انعکاس می شود. محدوده فرکانس : به دنبال DC تا حداقل 4.5 گیگاهرتز برای 12G-SDI باشید، با طرح‌های دارای رتبه 12 گیگاهرتز که بیشترین فضای سر را ارائه می‌دهند. ضرر برگشتی : 15 دسی بل یا بهتر در فرکانس مورد نظر نقطه شروع خوبی است. 20 دسی بل عالیه VSWR : پایین تر بهتر است. VSWR 1.1 یا کمتر در فرکانس 12 گیگاهرتز برای قطعات با کیفیت بالا معمول است. آبکاری تماس : آبکاری طلا یا نقره مقاومت تماس را کاهش می دهد و دوام را بهبود می بخشد. مواد بدنه : برنج با آبکاری نیکل یا فولاد ضد زنگ برای محیط های خشن. فراتر از مقادیر الکتریکی، تأیید کنید که ورودی کابل کانکتور با قطر کابل شما مطابقت دارد. اگر فرول برای کابل کواکس خیلی شل یا خیلی سفت باشد، انتهای انتهایی از نظر مکانیکی ضعیف و مستعد نشتی سیگنال خواهد بود. انواع کانکتور BNC برای 12G SDI سبک اتصال را بر اساس محل زندگی آن در سیستم انتخاب کنید: کابل، PCB یا پانل. هر قالب فیزیکی پیامدهای عملکردی خاصی برای نصب 12G-SDI دارد. اتصالات کابل انعطاف پذیر BNC اتصالات BNC برای کابل انعطاف پذیر با گزینه های پایانی چندگانه این کانکتورها برای کابل‌های پخش انعطاف‌پذیر 75 اهم طراحی شده‌اند که برای اطمینان از عملکرد قابل اعتماد در مجموعه‌های کابلی که اغلب جابه‌جا می‌شوند، ختم، گیره، یا لحیم‌کاری پایانه‌ها و کاهش فشار را ارائه می‌دهند. مشاهده محصول → کانکتورهای کابلی انعطاف پذیر BNC رایج ترین انتخاب برای کابل های دوربین، پچ کوردها و اجراهای استودیویی هستند. آنها به کابل های پخش انعطاف پذیر 75 اهمی خاتمه داده می شوند و باید تلفات درج کم و کاهش فشار خوب را فراهم کنند، زیرا این کابل ها اغلب جابجا شده و دوباره وصل می شوند. در یک محیط 12G-SDI، یک کانکتور کابلی انعطاف پذیر باید هادی مرکزی و محافظ را محکم نگه دارد. یک فرول شل می تواند یک برآمدگی امپدانس کوچک ایجاد کند که برای کاهش تلفات برگشتی در 12 گیگاهرتز کافی است. اتصالات BNC نصب PCB اتصالات BNC نصب PCB for High-Speed Signal Integrity این کانکتورها که برای نصب مستقیم PCB طراحی شده‌اند، یکپارچگی امپدانس را از طریق انتقال برد حفظ می‌کنند و آنها را برای تجهیزات 12G-SDI مناسب می‌سازد که در آن اثرات انگلی باید به حداقل برسد. مشاهده محصول → کانکتورهای BNC پایه PCB در سوئیچ‌های ویدئویی، مانیتورها، فرستنده‌ها و سایر تجهیزاتی که کانکتور باید مستقیماً به یک برد لحیم شود، استفاده می‌شود. برای 12G-SDI، طول پین کانکتور و اتصال صفحه زمین باید بهینه شود تا ظرفیت خازنی و اندوکتانس انگلی به حداقل برسد. این کانکتورها همچنین برای پورت های ورودی/خروجی پنل جلویی انتخاب می شوند. بهترین طرح‌های نصب PCB، پایه‌های زمین را نزدیک پایه مرکزی قرار می‌دهند تا سطح حلقه را کاهش داده و عملکرد فرکانس بالا را بهبود بخشد. اتصالات BNC نصب بر روی دیوار اتصالات BNC نصب بر روی دیوار for Panel Feedthrough این کانکتورها با نصب مهره تک سوراخ برای نصب پانل جمع و جور، تداوم امپدانس را در میان موانع فراهم می‌کنند و از پایانه‌های مختلف پشتی برای یکپارچه‌سازی سیستم همه‌کاره پشتیبانی می‌کنند. مشاهده محصول → کانکتورهای BNC پایه دیواری برای صفحات دیواری، شاسی تجهیزات و جعبه های اتصال طراحی شده اند. آنها به کابل اجازه می دهند از طریق پانل عبور کند و در عین حال اتصال زمین محکم به محفظه را حفظ کند. در امکانات پخش، کانکتورهای دیواری اغلب نقطه انتقال بین کابل کشی استودیو و روتر ویدئویی هستند. چیدمان فلنج و مهره آنها باید به طور مداوم گشتاور شود. حتی تغییرات جزئی نیز می تواند بر رابط با پنل تأثیر بگذارد و افت بازگشت را تغییر دهد. ملاحظات خرید برای اتصالات BNC 12G بزرگترین خطرات خرید امپدانس اشتباه، رتبه بندی فرکانس ناکافی و تلرانس های مکانیکی ناسازگار است. این مشکلات در اولین بازرسی ظاهر نمی شوند. آنها در طول زمان یا در مرحله تست یکپارچگی سیگنال ظاهر می شوند. برگه های داده را بخواهید : فروشنده باید محدوده فرکانس، از دست دادن بازگشت، از دست دادن درج و VSWR را منتشر کند. اگر در دسترس نیست، قطعه را به عنوان تایید نشده در نظر بگیرید. ابعاد فرول را بررسی کنید : فرول باید با قطر ژاکت کابل مطابقت داشته باشد. یک فرول نامناسب می تواند باعث نشت محافظ شود و خاتمه کار را دشوار کند. ضخامت آبکاری را در نظر بگیرید : نیکل برای استفاده در داخل خانه مناسب است. طلا یا نقره برای مقاومت طولانی مدت در برابر خوردگی بهتر است. درخواست سازگاری دسته ای : در تاسیسات بزرگ، تغییر قطر تماس مرکز بین دسته‌ها مشکلاتی را با نیروی وارد کردن و پایداری الکتریکی ایجاد می‌کند. از ابزار مناسب استفاده کنید : برای عملکرد قابل تکرار، یک ابزار چین دار اختصاصی برای پین مرکزی و فرول الزامی است. عامل عملی دیگر سازگاری با زیرساخت های موجود است. اگر پچ پنل فعلی شما از کانکتورهای استاندارد BNC استفاده می کند، مشکل سازگاری فیزیکی نیست. عدم تطابق الکتریکی است. ارتقاء به کانکتورهای دارای رتبه 12G اغلب به معنای بازبینی کل زنجیره کانکتور، از کابل گرفته تا پنل تا پورت تجهیزات است. سناریوهای کاربردی در دنیای واقعی و نکات نصب در عمل، کانکتورهای 12G BNC در سه مکان اصلی ظاهر می شوند: خروجی دوربین، پچ پنل و درگاه ورودی/خروجی تجهیزات. نحوه پایان دادن به هر یک مستقیماً بر مسیر سیگنال تأثیر می گذارد. خروجی دوربین به فرستنده : از یک رابط کابل انعطاف پذیر با کشش قوی استفاده کنید. کابل به طور مداوم دوباره وصل می شود، بنابراین پین مرکزی و فرول باید از خم شدن مکرر جان سالم به در ببرند. پچ پنل استودیویی : کانکتورهای دیواری استاندارد در اینجا هستند. آنها به یک گشتاور مهره فلنج جامد و یک مسیر زمین تمیز به پانل فلزی نیاز دارند. ورودی/خروجی روتر ویدئویی : کانکتورهای نصب PCB عملکرد را محکم نگه می دارند. به ردپای تخته توجه کنید و انتهای لحیم کاری پین مرکزی را به خوبی در طول توصیه شده نگه دارید. دویدن های طولانی : برای دویدن بیش از 100 متر، کانکتورهای انعطاف پذیر نیمه صلب یا با کارایی بالا را انتخاب کنید که تلفات درج را کاهش داده و تلفات برگشتی را بهبود می بخشد. قانون کلی این است که از اتصال درون خطی خودداری کنید مگر اینکه کاملاً ضروری باشد. هر اتصال اضافی باعث بازتاب و از دست دادن می شود. اگر اتصال اجتناب ناپذیر است، از همان کانکتور با رتبه 12G در هر دو طرف استفاده کنید و پیوند را با یک مولد سیگنال یا نمایشگر شکل موج آزمایش کنید. سوالات متداول درباره کانکتورهای 12G BNC آیا کانکتورهای BNC 12G با کانکتورهای استاندارد BNC سازگار هستند؟ بله، آنها از همان کوپلینگ سرنیزه استفاده می کنند و از نظر فیزیکی قابل تعامل هستند. با این حال، اگر یک کانکتور با رتبه 12G را با یک BNC درجه پایین 75 اهم یا 50 اهم جفت کنید، عملکرد کلی پیوند توسط بخش ضعیف تر محدود می شود. برای یک مسیر واقعی 12G-SDI، هر کانکتور در زنجیره باید 75 اهم باشد و برای پهنای باند لازم رتبه بندی شود. آیا می توانم از یک BNC معمولی 75 اهم برای 12G-SDI استفاده کنم؟ فقط در صورتی که کانکتور به طور خاص برای فرکانس های 12G-SDI آزمایش شده باشد. بسیاری از BNC های قدیمی 75 اهم فقط 1 تا 2 گیگاهرتز رتبه بندی می شوند و باعث انعکاس سیگنال در نرخ داده 12G می شوند. قبل از انجام این فرضیه، برگه داده را برای محدوده فرکانس و از دست دادن بازگشت بررسی کنید. تفاوت بین BNC 50 اهم و 75 اهم چیست؟ قطر تماس مرکز و ابعاد مواد دی الکتریک متفاوت است. یک BNC 50 اهم دارای یک پایه مرکزی بزرگتر نسبت به دی الکتریک است، در حالی که یک BNC 75 اهم دارای یک پایه مرکزی کوچکتر است. استفاده از یک کانکتور 50 اهم در یک خط 75 اهم باعث ایجاد عدم تطابق امپدانس می شود که می تواند باعث انعکاس و خطا شود. چگونه تأیید کنم که یک کانکتور BNC واقعاً برای 12G-SDI رتبه بندی شده است؟ به مشخصات منتشر شده سازنده نگاه کنید: محدوده فرکانس، تلفات برگشتی، VSWR و امپدانس. یک BNC 12G واقعی حداقل به سازگاری با SMPTE ST 2082 یا پهنای باند تا 12 گیگاهرتز اشاره می کند. "12G" در نام محصول کافی نیست. جداول و داده های تست را تایید کنید. چه ابزار پایانی برای کانکتورهای 12G BNC مورد نیاز است؟ معمولاً به یک ابزار چین‌دار برای پین مرکزی، یک ابزار چین‌دار جداگانه برای فرول و یک ابزار برش کابل و نوار نیاز دارید. برای کابل های نیمه سفت و سخت، ممکن است به ابزار مخصوص آماده سازی کابل نیاز باشد. برای بهترین نتایج، ابعاد نوار توصیه شده توسط فروشنده را دنبال کنید. غذای آماده نهایی برای ویدیوهای 12G-SDI و 4K/8K، کانکتور BNC 75 اهم جزء کالا نیست. این یک جزء فعال از مسیر سیگنال است. کانکتورهایی با امپدانس تایید شده، پهنای باند و از دست دادن برگشتی را انتخاب کنید، سبک نصب مناسب را برای برنامه انتخاب کنید و با ابزار مناسب آنها را خاتمه دهید. اگر هنوز در حال تصمیم گیری بین خانواده های مختلف کانکتورهای RF هستید، ما را بخوانید راهنمای کانکتورهای کواکسیال RF می تواند نمای وسیع تری از انواع، مشخصات و معیارهای انتخاب ارائه دهد. .article-section{max-width:100%;}.article-section table{display: table!important;}.article-section thead{display: table-header-group!important;}.article-section tbody{display: table-row-group!important;}.article-section tr{display: table-row!important;}.article-section th{display: table-cell!important;}.article-section td{display: table-cell!important;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section th{font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:10px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
ترمیناتورهای کواکس: چگونه بارهای همسان از پورت های RF و دقت تست محافظت می کنند
اخبار صنعت
2026-10-19
ترمیناتورهای کواکس: چگونه بارهای همسان از پورت های RF و دقت تست محافظت می کنند
یک ترمیناتور کواکسی یک بار مقاومتی منطبق با تقریباً همیشه 50 اهم است که انرژی RF را که به انتهای خط انتقال می‌رسد جذب می‌کند و به جای بازتاب آن به سمت منبع، آن را به گرما تبدیل می‌کند. هنگامی که یک پورت در یک شکاف، کوپلر، سوئیچ یا قفسه آزمایشی استفاده نمی شود، قسمت مناسب برای قرار دادن یک ترمیناتور است، نه درپوش گرد و غبار و نه یک شاخه اتصال کوتاه. بخش‌های زیر نحوه عملکرد این قطعات را توضیح می‌دهند، کدام شماره صفحه داده واقعاً تعیین می‌کند که آیا آنها زنده می‌مانند یا خیر، و معمولاً کجا نصب اشتباه می‌شود. آنچه که یک کواکس ترمیناتور در واقع انجام می دهد تعریف اول: یک پایانه کواکسی همان امپدانس مشخصه خطی را که روی آن نصب شده است ارائه می دهد، بنابراین خط طوری رفتار می کند که انگار برای همیشه از آن نقطه گذشته است. پایان دهنده با بازتابی که تولید می کند تعریف می شود. ضریب بازتاب به صورت (ZL منهای Z0) تقسیم بر (ZL به اضافه Z0) محاسبه می شود، که در آن ZL امپدانس بار و Z0 امپدانس خط است. یک بار 50 اهم را روی یک خط 50 اهم قرار دهید و شمارنده به صفر می رسد، بنابراین تقریباً هیچ چیز منعکس نمی شود. باقیمانده کوچک ناشی از تحمل مقاومت، رابط اتصال دهنده و انتقال داخل محفظه است. از نظر فیزیکی، این قطعه یک پوسته فلزی است که یک مقاومت لایه ضخیم یا میله ای، یک تکیه گاه دی الکتریک و همان رابط کابل یا پورت مورد استفاده را در خود نگه می دارد. برخی از واحدها دارای جفت DC هستند، برخی دیگر شامل یک خازن مسدود کننده هستند، که زمانی اهمیت دارد که خط دارای بایاس DC برای تقویت کننده یا آنتن فعال باشد. بارهای پایان کواکسیال SMA RF و درپوش های محافظ بارهای پایان کواکسیال SMA و کلاهک های محافظ انرژی RF را جذب می کنند، از انعکاس جلوگیری می کنند و از رابط های استفاده نشده در آزمایشگاه، مخابرات، هوافضا و استقرار میدانی محافظت می کنند. مشاهده محصول → اکثر پایانه های آزمایشگاهی 50 اهم هستند، اما نسخه های 75 اهم برای خطوط ویدئو، پخش و CATV وجود دارد. ترمیناتور، بار پایانی، بار همسان و بار ساختگی همگی عملکرد یکسانی را توصیف می کنند. یک بار ساختگی صرفاً یک ترمیناتور است که برای اتلاف توان بالاتر طراحی شده است. چرا یک پورت RF باز ارزش تعمیر دارد؟ باز گذاشتن یک پورت RF تقریباً تمام توان فرودی را منعکس می‌کند، و این موج بازتابی همان چیزی است که ریپل، پیک‌های تشدید و خطای اندازه‌گیری را ایجاد می‌کند. یک کانکتور باز تقریباً ناهماهنگی کامل است، با ضریب انعکاس نزدیک به مثبت یک، بنابراین انرژی به سادگی به پایین خط باز می گردد. در برخی فرکانس‌ها، بخشی از خط که توسط یک مدار باز خاتمه می‌یابد، به چیزی شبیه به یک اتصال کوتاه تبدیل می‌شود، به همین دلیل است که علائم در فرکانس‌های خاص به جای یکنواخت در سراسر باند ظاهر می‌شوند. در یک زنجیره گیرنده این به صورت موج در پاسخ افزایش یا یک کف نویز ناپایدار ظاهر می شود. در یک شبکه ترکیبی، جداسازی بین کانال ها را کاهش می دهد. در خروجی فرستنده، توان بازتابی به مرحله نهایی باز می گردد، و در حالی که تقویت کننده های مدرن اغلب خروجی خود را برای محافظت از خود جمع می کنند، شرایط اندازه گیری دیگر آن چیزی نیست که برگه داده فرض می کند. رفتار یک پورت RF در شرایط پایانی مختلف. وضعیت بندر انعکاس VSWR خشن نتیجه عملی کانکتور باز است، هیچ چیز نصب نشده است نزدیک به کل اغلب بدتر از 10:1 ریپل، رزونانس، قدرت را به تقویت کننده منعکس می کند کلاه پلاستیکی یا غیر همسان گرد و غبار هنوز در RF به کل نزدیک است به طور موثر بدون تغییر فقط گرد و غبار و رطوبت را حفظ می کند. بدون اثر الکتریکی شمع اتصال کوتاه فلزی مجموع، علامت مخالف قدر مشابه برای باز کردن به عنوان استاندارد کالیبراسیون یا مرجع DC مفید است، نه برای جذب قدرت ترمیناتور همسان 50 اهم خیلی کوچک معمولاً 1.10:1 تا 1.30:1 انرژی را جذب می کند و خط را هماهنگ نگه می دارد به ردیف دوم دقت کنید. درپوش گرد و غبار محافظت است، نه خاتمه، و این دو اغلب در یک نیمکت شلوغ اشتباه گرفته می شوند. ترمیناتور، کلاهک محافظ، تضعیف کننده، دوشاخه اتصال کوتاه این چهار لوازم جانبی در سطل قطعات شبیه به هم هستند و کارهای کاملاً متفاوتی را انجام می دهند، بنابراین ارزش دارد قبل از سفارش آنها را از هم جدا کنید. ترمیناتور: توان را در امپدانس منطبق جذب می کند. آن را برای هر پورت استفاده نشده روی سخت افزار RF تغذیه شده انتخاب کنید. کلاه محافظ: رابط را پوشش می دهد تا از گرد و غبار و رطوبت جلوگیری کند. ممکن است پلاستیک قالبی یا فلز ماشینکاری شده باشد، اما بدون مقاومت هیچ چیز را خاتمه نمی دهد. تضعیف کننده: یک دستگاه دو پورت است که سطح سیگنال را با تعداد معینی دسی بل کاهش می دهد. در هر دو انتها منطبق است و سیگنال کاهش یافته را به جای جذب آن به عنوان گرما به سمت جلو ارسال می کند. دوشاخه اتصال کوتاه یا کلاه باز: عدم تطابق کلی عمدی، که به عنوان استاندارد کالیبراسیون یا برای تعریف نقطه مرجع DC استفاده می شود. هرگز نباید برای جذب توان RF استفاده شود. انتخاب اشتباه معمولاً بعداً به صورت موج‌های غیرقابل توضیح، بدنه اتصال داغ یا فرستنده‌ای که مدار حفاظتی خود را در طول آزمایش قطع می‌کند ظاهر می‌شود. مشخصاتی که تعیین می کند که آیا کار می کند یا خیر چهار عدد نتیجه را تعیین می‌کنند: امپدانس، محدوده فرکانس نامی، VSWR و رتبه‌بندی توان، با توان متوسط و اوج به عنوان ارقام جداگانه در نظر گرفته می‌شوند. مشخصات کلیدی برای پایانه های کواکسی و پیامد نادیده گرفتن هر یک. پارامتر مقادیر معمولی اگر نادیده گرفته شود چه اتفاقی می افتد امپدانس استاندارد 50 اهم؛ 75 اهم برای ویدئو و CATV یک قطعه 75 اهم در یک سیستم 50 اهم قبل از هر اثر دیگری حدود 1.5:1 VSWR می دهد. محدوده فرکانس تا حدود 4 گیگاهرتز (BNC)؛ 18 گیگاهرتز (SMA)؛ 40 گیگاهرتز (2.92 میلی متر) VSWR به شدت بالاتر از باند امتیازی بالا می رود VSWR یا از دست دادن بازگشت 1.10:1 تا 1.30:1 معمولی بازتاب اضافه شده، عدم تطابق شما را که می‌خواستید حذف کنید، تضعیف می‌کند توان متوسط 0.5 وات تا بیش از 100 وات بسته به اندازه بدن مقاومت بیش از حد گرم می شود، مقدار آن تغییر می کند یا مدار باز نمی شود اوج یا قدرت پالس اغلب 10 تا 100 برابر میانگین امتیاز سیستم‌های پالسی و چند حامل بارهای کوچکی را که به تنهایی با توان متوسط تعیین می‌شوند از بین می‌برند رابط کاربری و جنسیت SMA، BNC، N، TNC، 7/16 DIN; مرد یا زن قطعه جفت نمی شود، یا جفت می شود و به تماس مرکز پورت آسیب می رساند زمانی که VSWR به توان بازتابی تبدیل شود، قضاوت آسان‌تر است، که در واقع برای اطمینان اندازه‌گیری اهمیت دارد. چگونه VSWR به از دست دادن بازگشت و نسبت توان منعکس شده ترجمه می شود. VSWR ضرر برگشتی قدرت منعکس شده است 1.10:1 26.4 دسی بل حدود 0.2 درصد 1.20:1 20.8 دسی بل حدود 0.8 درصد 1.50:1 14.0 دسی بل حدود 4 درصد 2.00:1 9.5 دسی بل حدود 11 درصد درجه‌بندی‌های توان معمولاً در دمای 25 درجه سانتی‌گراد ذکر می‌شوند و باید با افزایش دما کاهش یابد. باری که روی یک نیمکت باز راحت می ماند، ممکن است در داخل یک محفظه پیچ و مهره بسیار داغتر باشد، بنابراین برای هر چیزی که بیش از چند وات است، بررسی کنید که آیا محفظه برای هیت سینک طراحی شده است یا روی پانل نصب شده است. تطبیق رابط: SMA، BNC، N، TNC و 7/16 DIN قبل از مقایسه عملکرد الکتریکی، رابط را مطابقت دهید، زیرا یک ترمیناتور برتر از نظر فنی که جفت نمی شود، بی ارزش است. SMA: دارای حدود 18 گیگاهرتز با مهره اتصال رزوه ای، پایان دهنده آزمایشگاهی پیش فرض برای ابزار دقیق و تخته های آزمایشی. BNC: کوپلینگ سرنیزه، قابل استفاده در فرکانس 4 گیگاهرتز، هنوز هم در ابزارهای ویدئویی، پخش و پخش قدیمی رایج است. N: قابل استفاده در فرکانس 11 یا 18 گیگاهرتز، بزرگتر و از نظر مکانیکی قوی، اغلب در فضای باز و برای تنظیمات تست با قدرت بالاتر انتخاب می شود. TNC و 7/16 DIN: رزوه ای و مقاوم در برابر آب و هوا. 7/16 DIN توان بالا را در فرکانس های تلفن همراه و پخش کنترل می کند. 2.92 میلی‌متر، 2.4 میلی‌متر و 1.85 میلی‌متر: رابط‌های دقیق برای کار با موج میلی‌متری، از نظر مکانیکی با یکدیگر در محدوده‌ها سازگار هستند. RP-SMA و RP-TNC: رابط های قطبیت معکوس مورد استفاده در سخت افزار بی سیم مصرف کننده. یک پایانه SMA استاندارد با آنها جفت نمی شود و مجبور کردن آن به هر دو قسمت آسیب می رساند. اگر درگاهی که باید خاتمه دهید از رابطی متفاوت از ترمیناتوری که قبلاً دارید استفاده می کند، به جای اتصال اجباری یا باز گذاشتن درگاه، آن دو را با یک آداپتور پل کنید. آداپتور کواکسیال BNC به SMA RF آداپتور بین سری BNC به SMA، ابزارهای تست BNC را به اجزای SMA، با چهار گزینه جنسیتی برای استفاده آزمایشگاهی و میدانی، پل می‌کند. مشاهده محصول → جایی که کوآکس ترمیناتورها سود خود را به دست می آورند ترمیناتورها در هر جایی که یک خط RF به پایان می رسد بدون هیچ چیز برای راندن استفاده می شود و هزینه نصب آن تقریباً همیشه کمتر از هزینه خطای اندازه گیری است که از آن جلوگیری می کند. پورت های استفاده نشده در تقسیم کننده های برق، کوپلرهای جهت، سیرکولاتورها و سوئیچ های کواکسیال، جایی که خاتمه ایزوله و مطابقت پورت را ثابت نگه می دارد. تست فرستنده و نیمکت های سوختگی، که در آن یک بار با توان بالاتر در انتهای خط تغذیه، تقویت کننده را با 50 اهم پایدار نشان می دهد. گیرنده و تست تقویت‌کننده کم‌صدا، جایی که کانال‌های یدکی و پورت‌های مانیتورینگ کوپل شده خاتمه می‌یابند تا بهره را صاف نگه دارند و کف نویز را قابل پیش‌بینی نگه دارند. تنظیمات کالیبراسیون و تأیید، که در آن استانداردهای خاتمه یافته به عنوان مرجع عمل می کنند. اگر هنوز در حال تصمیم گیری هستید که کدام رابط روی نیمکت تعلق دارد، راهنمای کانکتور کواکسیال RF برای پوشش انواع، مشخصات و نکات انتخاب سمت اتصال همان تصمیم را پوشش می دهد. تست کابل و آنتن، جایی که انتهای دور کار در طول بررسی‌های تلفات ورودی و بازگشت خاتمه می‌یابد. نصب و مدیریت خطرات بیشتر خرابی های ترمیناتور در میدان، مکانیکی یا حرارتی هستند تا الکتریکی، و معمولاً در نیمکت قابل پیشگیری هستند. گشتاور: کوپلینگ های SMA معمولاً در حدود 0.8 تا 1.1 نیوتن متر، تقریباً 7 تا 10 اینچ پوند سفت می شوند. سفت شدن بیش از حد دی الکتریک را منحرف می کند و امپدانس را تغییر می دهد. چرخه های جفت گیری: اتصالات مکرر آبکاری می شوند و مقاومت تماس را تغییر می دهند، بنابراین یک پایان دهنده اختصاصی برای کار کالیبراسیون نگه دارید. تعویض داغ: هرگز پایانه را در زمانی که برق RF اعمال می‌شود، جدا نکنید، زیرا قوس‌بندی تماس مرکزی را سوراخ می‌کند و VSWR را برای همیشه تغییر می‌دهد. گرما: باری که چندین وات را از بین می برد، داغ می شود. جریان هوا را فراهم کنید، پانل آن را در صورت امکان نصب کنید، و برای فضاهای بسته کاهش دهید. تداوم DC: قبل از اتصال آن به خطی که جریان بایاس را نیز حمل می کند، تأیید کنید که آیا بار DC-coupled یا DC-blocked است. ذخیره سازی: هنگامی که قطعه مورد استفاده قرار نمی گیرد، یک درپوش محافظ قرار دهید تا گرد و غبار و رطوبت از رابط خارج نشوند. درپوش های محافظ کانکتور BNC برای رابط های RF پلاگین BNC سفارشی و درپوش جک، کانکتورهای استفاده نشده را از گرد و غبار، رطوبت، آسیب های مکانیکی و ESD در حین ذخیره سازی، حمل و نقل و نگهداری محافظت می کند. مشاهده محصول → در اینجا نظم و انضباط بیشتر از اولویت برند مهم است. یک بار خوب ساخته شده که بیش از حد گشتاور، تعویض شده و بدون پوشش ذخیره می شود، خیلی قبل از یک بار متوسط ​​که به درستی پردازش شود، از مشخصات خارج می شود. سوالات متداول آیا ترمیناتور کواکسی مانند بار ساختگی است؟ برقی بله هر دو قدرت RF را در امپدانس منطبق جذب می کنند. نام‌ها معمولاً نشان‌دهنده سطح توان و بسته‌بندی هستند، با پایان‌دهنده معمولاً یک بار کوچک 0.5 وات تا 5 وات بر روی یک کانکتور، و بار ساختگی که واحد بزرگ‌تر و هیت سینک شده با ده‌ها یا صدها وات را توصیف می‌کند. آیا می توانم به جای ترمیناتور از کلاه محافظ استفاده کنم؟ خیر. یک کلاه محافظ رابط را می پوشاند تا از گرد و غبار و رطوبت جلوگیری کند. این دارای هیچ مقاومت مشابهی نیست، بنابراین درگاه به طور موثر باز می ماند و سیگنال حادثه را منعکس می کند. آیا برای تجهیزات ویدئویی به ترمیناتور 75 اهم نیاز دارم؟ بله، اگر امپدانس سیستم 75 اهم باشد. اتصال یک بار 50 اهم به یک خط 75 اهم تقریباً 1.5:1 VSWR تولید می کند که یک خطای سطح قابل مشاهده در اندازه گیری های ویدئویی و پخش است. یک ترمیناتور SMA چقدر توان را می تواند تحمل کند؟ بارهای SMA کوچک معمولاً از 0.5 وات تا 2 وات درجه بندی می شوند، با سبک های بدنه بزرگتر تا 5 وات و فراتر. همیشه دمای محیطی که درجه بندی در آن ذکر شده است را بررسی کنید و از آنجا خارج شوید. آیا تمام پایانه های 50 اهم قابل تعویض هستند؟ فقط زمانی که محدوده فرکانس، VSWR و رتبه قدرت نیز با برنامه شما مناسب باشد. دو قسمت با کانکتورهای یکسان می توانند در پهنای باند قابل استفاده ده برابر باشند. چک لیست عملی قبل از سفارش کوتاه است. امپدانس سیستم را تأیید کنید، رابط و قطبیت آن را تأیید کنید، بررسی کنید که پهنای باند نامی بالاترین فرکانس کاری شما را پوشش دهد، و اندازه توان را در برابر دمای واقعی محیط داخل محفظه اندازه گیری کنید. هر پورت RF استفاده نشده ای را که قدرت را می بیند خاتمه دهید، و اندازه گیری هایی که در جای دیگری در زنجیره انجام می دهید صاف تر، بی صداتر و دفاع از آن آسان تر خواهد بود. .article-section{line-height:1.8;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:12px!important;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:12px;color:#0a2a4a;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section table{display:table!important;border-collapse:collapse;width:100%;margin-bottom:24px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff;box-shadow:0 0 5px rgba(31,41,55,.08)}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:148px}.product-card .pc-img{width:auto!important;min-width:0!important;max-width:min(36%,240px)!important;height:auto!important;min-height:0!important;max-height:148px!important;aspect-ratio:auto!important;object-fit:contain!important;flex:0 0 auto;display:block;align-self:center}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
انواع رابط آنتن CB: PL-259، Mini-UHF، N، BNC و راهنمای آداپتور
اخبار صنعت
2026-10-13
انواع رابط آنتن CB: PL-259، Mini-UHF، N، BNC و راهنمای آداپتور
پیچ کواکس را از پشت رادیو CB باز کنید و تقریباً مطمئناً دوشاخه PL-259 را که به تازگی از سوکت SO-239 خارج شده است در دست دارید. این جفت شدن، که به طور آزاد کانکتور UHF نامیده می شود، بر رادیو 11 متری غالب است. پاسخ کوتاه به «چه نوع اتصال دهنده آنتن CB وجود دارد» این است که سه خانواده تقریباً هر نصب را پوشش می دهند: PL-259/SO-239، mini-UHF و نوع N. BNC، TNC، SMA و FME ظاهر می شوند، اما بیشتر در متر، دستی، گیرنده های SDR، آداپتورها و پیگتیل ها ظاهر می شوند. چیزی که عملکرد را تعیین می کند نام روی بسته نیست، بلکه این است که آیا کانکتور با قطر کواکسی شما، سوکت رادیویی شما و آب و هوایی که برای زنده ماندن دارد مطابقت دارد یا خیر. کانکتور آنتن CB در واقع چه کاری انجام می دهد یک کانکتور سه کار را انجام می دهد: کابل را به صورت مکانیکی نگه دارید، مسیر سیگنال را نزدیک به 50 اهم در سراسر محل اتصال نگه دارید، و آب را از محل اتصال خارج کنید. مورد سوم معمولاً تعیین می کند که آیا نصب دوام می آورد یا خیر. در فرکانس 27 مگاهرتز، طول موج تقریباً 11 متر است، بنابراین جریمه الکتریکی ناشی از بدنه اتصال دهنده که ساختار 50 اهم کاملی ندارد بسیار ناچیز است - یک دوشاخه UHF خوب فقط چند دهم دسی بل اضافه می کند. کیفیت مونتاژ غالب است. یک اتصال لحیم سرد روی پین مرکزی، یک رشته قیطانی که آن سنجاق را لمس می‌کند، یا اتصالی که آب را برای دو فصل نگه می‌دارد، بسیار بیشتر از هر تفاوتی در طراحی اتصال دهنده هزینه خواهد داشت. انواع اتصال دهنده آنتن CB اصلی در یک نگاه سه خانواده اکثر تجهیزات CB را پوشش می دهند. بقیه در نقش های پشتیبانی ظاهر می شوند. مقایسه انواع رابط‌های موجود در رادیوهای CB، آنتن‌ها و خطوط تغذیه، با کابلی که هر کدام به طور معمول به آن خاتمه می‌دهند. رابط جایی که شما آن را ملاقات می کنید به طور معمول مناسب است نکات کاربردی PL-259 / SO-239 (UHF) سوکت های عقب رادیویی، اکثر خطوط تغذیه موبایل و پایه RG-58، RG-8X، RG-213 (با کاهنده صحیح) تلرانس ضعیف 50 اهم، اما تلفات ناچیز در 27 مگاهرتز؛ به خودی خود ضد آب نیست مینی UHF رادیوهای موبایل فشرده و صادراتی، برخی آداپتورهای آنتن RG-58، RG-8X نخ های ریز، آسان برای عبور از موضوع. قبل از سفارش جنسیت پلاگین را تأیید کنید نوع N آنتن های پایه، صاعقه گیر، کارکردهای طولانی کم تلفات کلاس RG-213، کابل 0.405 اینچی امپدانس ثابت، واشر و مقاوم در برابر آب و هوا BNC / TNC متر نیمکت، اسکنر، جامپر، لید تست RG-58، RG-174، RG-316 سریع جفت گیری؛ به عنوان یک مفصل دائمی در فضای باز در نظر گرفته نشده است SMA / FME دستی، دانگل SDR، پیگتیل پشت خط تیره RG-174، RG-316 SMA کوچک و ظریف است. پیچ های FME در جایی که دوشاخه کامل قرار نمی گیرد اتصالات کواکسیال UHF RF برای سیستم های CB و رادیویی مروری بر دسته‌بندی کانکتورهای UHF، از جمله فلنج، دیوار، کابل انعطاف‌پذیر و انواع PCB برای رادیو غیر نظامی، CB و سیستم‌های فرکانس پایین. مشاهده محصول → PL-259 و SO-239: چرا آنها هنوز تسلط دارند PL-259 زنده می ماند زیرا 27 مگاهرتز بخشنده است و رابط کاربری آن از نظر مکانیکی ساده است. چگونه دوشاخه به هم متصل می شود در داخل یک PL-259، هادی مرکزی به پین لحیم شده یا چین خورده است، قیطان بر روی فرول به عقب تا می شود، و یک آستین کاهنده در حالی که با قطر بیرونی کابل مطابقت دارد، نوار را محکم می کند. کاهنده ها در سه اندازه رایج هستند: حدود 0.195 اینچ برای RG-58، 0.242 اینچ برای RG-8X و 0.405 اینچ برای کابل کلاس RG-213. استفاده از کاهنده اشتباه رایج ترین علت شل شدن دوشاخه و زمین متناوب است. جایی که طراحی محدودیت دارد رابط UHF 50 اهم ثابت را در بدن خود نگه نمی دارد و اتصال ضد آب نیست. هیچکدام در 27 مگاهرتز اهمیت چندانی ندارند، اما اگر بعداً از یک کابل در VHF استفاده شود، هر دو مهم هستند. در صورت برداشتن مکرر دوشاخه، رزوه ها ساییده می شوند و آبکاری نیکل در برابر سایش بهتر از فلاش نقره ای نازک مقاومت می کند. Mini-UHF و N-Type: The Two Ends other You Me Meet Mini-UHF کانکتوری است که قبل از سفارش کابل برای یک رادیو کامپکت موبایل مدرن باید بررسی شود. از PL-259 کوچکتر است، از نخ های ظریف استفاده می کند و به طور معمول RG-58 یا RG-8X را خاتمه می دهد. بسیاری از رادیوهای فشرده یک سوکت mini-UHF روی شاسی قرار می دهند، بنابراین جامپر یا به یک دوشاخه mini-UHF یا یک آداپتور کوتاه mini-UHF به PL-259 نیاز دارد. از آنجایی که رزوه ها کوچک هستند، رزوه زنی متقاطع آسان است - مهره را با دست شروع کنید و قبل از سفت کردن آن را به آرامی به عقب بچرخانید تا جایی که بنشیند. هر زمان که مفصل در فضای باز زندگی می کند، نوع N انتخاب بهتری است. این یک طراحی 50 اهم با امپدانس ثابت با یک اتصال رزوه ای و واشر است و کابل بزرگتر مانند RG-213 را خاتمه می دهد. عمودی های پایه، یاگی ها، بارهای ساختگی و صاعقه گیرها معمولاً یک دیواره N مادگی دارند، در حالی که خط تغذیه یک پلاگین N نر را حمل می کند. آداپتورها: مفید هستند، اما اتصالات خود را بشمارید هر آداپتور سیگنال کمی دارد و یک مکان دیگر برای ورود آب و شن اضافه می کند، بنابراین از کمترین میزان ممکن استفاده کنید. یک آداپتور با کیفیت منفرد معمولاً تنها کسری از دسی بل را در 27 مگاهرتز اضافه می کند، اما سه آداپتور پشته ای هزینه، طول و سه نقطه خرابی احتمالی را اضافه می کنند. آداپتورها در موقعیت‌های خاص جایگاه خود را به دست می‌آورند: قرار دادن یک متر SWR بدون قطع خط تغذیه، اتصال یک سوکت رادیویی نوع N به یک جامپر UHF، یا تبدیل یک رادیو mini-UHF به یک کابل استاندارد PL-259. یک آداپتور را انتخاب کنید که کل عدم تطابق را حل کند نه زنجیره ای که آن را در مراحل حل کند. آداپتور N به UHF برای تست و تجهیزات رادیویی دنده تست نوع N را به پورت های UHF PL-259/SO-239 که به طور گسترده نصب شده اند، پل می کند، که برای اندازه گیری های آماتور، CB، دریایی و HF/VHF مفید است. مشاهده محصول → اتصال منطبق، کواکس و پایه آنتن انتخاب کانکتور ابتدا از قطر کابل و در مرحله بعد محل نصب را دنبال می کند. این جفت ها به طور قابل پیش بینی رفتار می کنند: RG-58 (0.195 اینچ): جفت با PL-259 مجهز به کاهنده RG-58. قابل قبول برای اجراهای کوتاه موبایل RG-8X (0.242 اینچ): جفت با کاهنده 0.242 اینچی منطبق. یک سازش معقول بین ضرر و انعطاف پذیری. کلاس RG-213 (0.405 اینچ): جفت با کاهنده بزرگ یا خاتمه در نوع N. برای دویدن در ایستگاه پایه طولانی ترجیح داده می شود. RG-174 و RG-316: جفت شدن با کانکتورهای SMA، BNC یا FME. فقط خوک های کوتاه ناودانی آنتن: بسیاری از آنتن‌های موبایل از یک گل میخ رزوه‌ای 3/8-24 استفاده می‌کنند که آداپتور گل میخ PL-259 را می‌پذیرد، که یک آداپتور مکانیکی است نه یک اتصال کواکس. عدم تطابق بین کابل و کانکتور به ندرت به عنوان SWR بالا نشان داده می شود. به عنوان یک دوشاخه که جدا می‌شود، سپری که هرگز با هم تماس پیدا نمی‌کند، یا آب نشسته در قیطان خود را نشان می‌دهد. حفاظت از آب و هوا، زمین و نوسان در یک نصب در فضای باز، کانکتور معمولاً اولین قطعه ای است که از کار می افتد، و رادیو تقریباً هرگز علت آن نیست. هر مفصلی که در معرض آن قرار گرفته است را با نوار خود ادغام شونده و به دنبال آن یک لایه بیرونی مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش بپیچید یا از هیت شرینک با پوشش چسب استفاده کنید و یک حلقه چکه کوچک بگذارید تا آب به جای اینکه به دوشاخه خارج شود. لایه نازکی از گریس سیلیکونی روی رزوه ها، خوردگی را بدون تأثیر بر تماس کاهش می دهد. دکل و سپر کواکسیال را در جایی که کابل وارد ساختمان می شود زمین کنید و یک محافظ برق کواکسیال را در خط قرار دهید. گیرنده‌ها با همان رابط‌هایی ساخته می‌شوند که قبلاً استفاده می‌کردید - UHF و N در میان آنها - بنابراین محافظت شما را مجبور به تغییر خانواده‌های کانکتور نمی‌کند. محافظ صاعقه کواکسیال UHF برای سیستم های HF و VHF محافظ سرج لوله تخلیه گاز خطی برای تغذیه PL-259/SO-239، مناسب برای اتصال به آنتن های ایستگاه پایه آماتور، CB و LMR. مشاهده محصول → نحوه انتخاب کانکتور مناسب برای راه اندازی از رادیو به بیرون کار کنید و معمولاً تصمیم خود را می گیرد: به سوکت رادیو توجه کنید: SO-239، mini-UHF یا N. قطر خارجی کابل را اندازه گیری کنید، نه نام نوع آن را، و کاهنده یا فرول منطبق را بخرید. رزوه پایه آنتن را بررسی کنید، معمولاً 3/8-24 یا یک دیوار N. تصمیم بگیرید که چه تعداد مفاصل در فضای باز زندگی می کنند و هر جا که می توانید از نوع N استفاده کنید. آداپتورها را تا جایی که ممکن است نگه دارید، آداپتور واحدی را انتخاب کنید که عدم تطابق کامل را پوشش می دهد. خرید دو شاخه یدکی؛ تعمیرات میدانی در مقایسه با تعطیلات آخر هفته بدون رادیو ارزان است. یادداشت صنعت ما در انواع کانکتور کواکسیال RF، مشخصات و انتخاب همین منطق را با جزئیات بیشتری طی می کند. سوالات متداول آیا PL-259 همان کانکتور UHF است؟ به طور موثر، بله. PL-259 دوشاخه و SO-239 سوکت است، و این جفت به عنوان یک اتصال دهنده UHF فروخته می شود، حتی اگر 27 مگاهرتز نزدیک باند UHF نباشد. آیا می توانم از کانکتور نوع N در رادیو CB استفاده کنم؟ بله، و در فضای باز این گزینه بهتر است. اگر شاسی دارای سوکت SO-239 است، آداپتور N-to-UHF را روی رادیو نصب کنید. آیا نوع کانکتور SWR را تغییر می دهد؟ نه به خودی خود. SWR از سیستم آنتن و خط تغذیه می آید. کانکتورها بر تلفات و قابلیت اطمینان تأثیر می گذارند، نه رزونانس. آیا دوشاخه های چین دار و لحیم کاری PL-259 به یک اندازه خوب هستند؟ به درستی انجام شده، هر دو در 27 مگاهرتز کار می کنند. اتصالات لحیم کاری لرزش را بهتر تحمل می کنند، در حالی که چین ها به ابزار صحیح نیاز دارند و می میرند. در هر صورت، اتصال شیلد بیشتر از پین مرکزی اهمیت دارد. انواع کانکتورها بخش کوچکی از یک سیستم CB هستند، با این حال آن‌ها بخشی هستند که لمس می‌کنید، در معرض آب و هوا قرار می‌گیرند و در کنار جاده تعمیر می‌شوند. دوشاخه را با قطر کابل مطابقت دهید، در جایی که می توانید از نوع N در فضای باز استفاده کنید، آداپتورها را به حداقل برسانید و هر اتصال را آب بندی کنید. اگر ترجیح می دهید کل زنجیره را از یک تامین کننده تهیه کنید، محدوده کانکتور RF ما قطعات UHF، mini-UHF، N، BNC، TNC، SMA و قطب معکوس را به همراه آداپتورها و محافظ های صاعقه کواکسیال پوشش می دهد. .article-section{font-family:Georgia,'Times New Roman',serif;font-size:17px;line-height:1.8;color:#1f242b;}.article-section table{display:table!important;border-collapse:collapse;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:12px!important;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;line-height:1.8;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff;box-shadow:0 0 5px rgba(31,41,55,.08)}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:148px}.product-card .pc-img{width:auto!important;min-width:0!important;max-width:min(36%,240px)!important;height:auto!important;min-height:0!important;max-height:148px!important;aspect-ratio:auto!important;object-fit:contain!important;flex:0 0 auto;display:block;align-self:center}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
توضیح کابل کواکس: ساختار، امپدانس، انواع و انتخاب رابط
اخبار صنعت
2026-10-10
توضیح کابل کواکس: ساختار، امپدانس، انواع و انتخاب رابط
اگر "کابل هم محور" را تایپ کرده اید، به دنبال همان "کابل کواکسیال" یا "کابل کواکسیال" هستید - یک محصول، سه املا. پاسخ کوتاه این است که کابل کواکسن یک خط انتقال است که از دو هادی ساخته شده است که در یک محور مشترک هستند: یک هادی داخلی که سیگنال را حمل می کند و یک سپر خارجی که جریان را برمی گرداند و تداخل خارجی را مسدود می کند. شکاف بین آنها با یک دی الکتریک پر می شود که فاصله آنها را ثابت نگه می دارد. این هندسه تمام موضوع است. از آنجا که فاصله هرگز در طول تغییر نمی کند، کابل در هر نقطه امپدانس مشخصه یکسانی را نشان می دهد، بنابراین موج به جای برگشتن به سمت جلو حرکت می کند. همه چیز دیگر - تا چه حد می تواند پیش برود، کدام کانکتور مناسب است، آیا کابل در فضای باز زنده می ماند - از سه چیز ناشی می شود: امپدانس، فرکانس و محافظ. کابل کواکس چیست؟ کابل کواکسن یک خط انتقال نامتعادل است: سیگنال بر روی هادی مرکزی حرکت می کند، در حالی که هادی بیرونی به عنوان مسیر برگشت و زمین مرجع عمل می کند. چهار لایه متحدالمرکز کار را انجام می دهند و هر یک چیزی را پوشش می دهد که بقیه نمی توانند. لایه به لایه: یک کابل کواکسی انعطاف پذیر استاندارد از چه چیزی ساخته شده است و هر قسمت چه کمکی دارد. لایه مواد معمولی تابع هادی مرکزی مس جامد یا رشته ای، فولاد با روکش مس، مس با روکش نقره سیگنال را حمل می کند؛ قطر آن نصف معادله امپدانس است دی الکتریک پلی اتیلن جامد یا فوم، PTFE، FEP فاصله هادی را ثابت می کند و سرعت انتشار را تنظیم می کند سپر قیطان، فویل یا ترکیب فویل و بافته مسیر بازگشت و مانع تداخل. پوشش به صورت درصد ذکر شده است ژاکت PVC، PE، LSZH، FEP حفاظت مکانیکی و محیطی امپدانس از نسبت قطر داخلی سپر به قطر هادی مرکزی، همراه با ثابت دی الکتریک عایق ناشی می شود. به همین دلیل است که دو کابل می توانند تقریباً یکسان به نظر برسند و همچنان یک قطعه 50 اهم و یک قسمت 75 اهم باشند. نام‌های قدیمی مانند RG-59، RG-6 و RG-58 هنوز به عنوان مختصر استفاده می‌شوند. آنها یک خانواده اندازه و امپدانس را توصیف می کنند، نه عملکرد الکتریکی دقیق، بنابراین برگه داده همیشه از برچسب بالاتر است. 50 اهم یا 75 اهم: امپدانس را در هر دو طرف مطابقت دهید نتیجه گیری اول: کواکس 50 و 75 اهم در مسیر RF زنده قابل تعویض نیستند، حتی زمانی که اتصال دهنده ها به هم پیچ می شوند. امپدانس توسط تجهیزات انتخاب می شود نه توسط کابل. پورت های رادیو، آنتن، تست و ابزار دقیق تقریباً همیشه 50 اهم هستند. توزیع ویدئو و تلویزیون کابلی در حدود 75 اهم ساخته شده اند، به همین دلیل است که یک رابط نوع F بسیار متفاوت از N یا SMA به نظر می رسد. چرا دو خانواده متوازن وجود دارند و هر کدام به کجا تعلق دارند. اموال 50 اهم 75 اهم سیستم های معمولی رادیو، فیدرهای آنتن، میزهای تست، ابزار دقیق ویدئو، CATV، توزیع پهنای باند، افت مودم رابط های مشترک SMA، SMB، MCX، BNC (50 اهم)، TNC، N، 7/16 DIN، 2.92 میلی‌متر نوع F، انواع BNC (75 اهم)، 1.6/5.6 (L9). کنترل قدرت بالاتر، زیرا هندسه تنش ولتاژ اوج را کمتر نگه می دارد پایین تر؛ هدف طراحی تلفات کم است نه توان بالا از دست دادن در همان قطر خارجی کمی بالاتر کمی پایین تر نتیجه اختلاط آنها انعکاس، موج در پاسخ فرکانسی، و از دست دادن قابل اجتناب در هر دو انتها تله این است که برخی از رابط ها در هر دو امپدانس وجود دارند. BNC و 1.6/5.6 نمونه های کلاسیک هستند: یک BNC 75 اهمی و یک BNC 50 اهم از نظر مکانیکی با هم جفت می شوند اما از نظر الکتریکی قطعات متفاوتی هستند. همیشه قبل از سفارش امپدانس را تایید کنید و هرگز شکل کانکتور را فرض نکنید. عدم تطابق در واقع چه هزینه ای برای شما دارد نتیجه گیری اول: عدم تطابق امپدانس بخشی از سیگنال رو به جلو را به یک بازتاب تبدیل می کند و آن انرژی از بین نمی رود - دوباره به صورت موج، اتلاف و گرما ظاهر می شود. نسبت ولتاژ بازتابی به جلو توسط VSWR توصیف شده است. VSWR 1.5 تقریباً 4 درصد از توان را منعکس می کند. یک VSWR 2.0 حدود 11 درصد را منعکس می کند. در یک اجرای کوتاه فقط دریافت که ممکن است نامرئی باشد. در یک تغذیه کننده طولانی یا یک فرستنده، به صورت زیر نشان داده می شود: به جای یک پاسخ صاف، در سراسر باند موج بزنید کاهش برد موثر در آنتن کانکتورهای گرم و کابل در سطوح توان بالاتر به پایان می رسد افزایش نرخ خطا در پیوندهای دیجیتالی که قبلاً ثابت بودند مشکلات مکانیکی همان علائم را ایجاد می کند. یک قیطان شل، یک فرول نیمه چین خورده یا یک سطح جفت فرسوده، یک برآمدگی امپدانس موضعی کوچک ایجاد می‌کند و هر مفصل در زنجیره اثر را چند برابر می‌کند. انواع کابل کواکس معمولی و مکان مناسب آنها نتیجه گیری اول: کابل را بر اساس امپدانس، تلفات بر متر در بالاترین فرکانس و محیط فیزیکی - به ترتیب انتخاب کنید. خانواده های کابل کواکسی که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند، امپدانس آنها و مشاغل مناسب آنها. خانواده کابل امپدانس کاربرد معمولی RG-59 75 اهم اجراهای ویدئویی آنالوگ کوتاه و دوربین مدار بسته قدیمی. سپر متواضع RG-6 75 اهم فیدهای ماهواره، CATV و مودم؛ سپر بهتر از RG-59 RG-11 75 اهم اجراهای طولانی تر 75 اهم در جایی که قطر بزرگتر هزینه خود را با تلفات کمتر می پردازد RG-58 50 اهم جامپرهای کوتاه و کم مصرف و سربهای نیمکتی RG-213 50 اهم ضخامت 50 اهم با کنترل بهتر قدرت کابل فوم دی الکتریک کم تلفات 50 اهم فیدرهای آنتن که از دست دادن در هر متر عامل تعیین کننده است نیمه سفت 50 یا 75 اهم اجراهای ثابت و پایدار در فاز؛ هادی بیرونی یک لوله مسی جامد است نیمه انعطاف پذیر 50 یا 75 اهم اجراهایی که باید فاز را به خوبی نگه دارند، اما هنوز با دست شکل می گیرند برای پچ سرنخ های کوتاه، تفاوت بین این خانواده ها کم است. از چند متر گذشته و بالاتر از حدود 1 گیگاهرتز، رقم تلفات بر حسب دسی بل در هر 100 متر در فرکانس کاری شما به عددی تبدیل می شود که تصمیم می گیرد آیا پیوند کار می کند یا خیر. اتصال دهنده اغلب محدودیت را تعیین می کند، نه کابل نتیجه گیری اول: در اکثر اجراهای کوتاه و متوسط، رابط رابط و کیفیت اتصال آن قبل از کابل، عملکرد را محدود می کند. سه تصمیم منجر به نتیجه می شود: سری رابط. SMA، MCX، SMB، SMC، BNC، TNC، N، 7/16 DIN، 2.92 میلی متر و SMP هر کدام محدوده فرکانس، اندازه مکانیکی و سبک جفت گیری خود را دارند. یک رابط مینیاتوری باعث صرفه جویی در فضا می شود. یک بزرگتر معمولاً در چرخه های جفت گیری بیشتر زنده می ماند و قدرت بیشتری را تحمل می کند. روش پیوست. ترمیم، گیره، لحیم کاری و پایانه های فشاری بدون لحیم کاری با ساختارهای مختلف کابل مناسب هستند. یک چین ضعیف مقاومت تماس را افزایش می دهد و یک برآمدگی امپدانس کوچک اضافه می کند که اندازه گیری آن آسان و به سختی قابل مشاهده است. سبک نصب نسخه‌های انتهای کابل، PCB، دیواره، فلنج و میکرواستریپ یک رابط، مشکلات مکانیکی متفاوتی را حل می‌کنند، از ورودی پانل گرفته تا راه‌اندازی برد در داخل محفظه. در جاهایی که اجرا طولانی است یا محیط سخت است، مطابقت با پوشش کانکتور و نوع محافظ کابل به اندازه نام رابط اهمیت دارد. برای تفکیک کاملتر خانواده های رابط و معیارهای انتخاب آنها، راهنمای خود سایت به انواع کانکتور کواکسیال RF، مشخصات و نکات انتخاب همراه مفیدی برای این چک لیست است. اتصالات کواکسیال RF برای نصب کابل، PCB و پانل MCX، SMA، BNC، N، و کانکتورهای کواکسیال RF مرتبط، از جمله گزینه‌های نصب کابل، PCB، فلنج و دیواره برای مجموعه‌های مختلف را مرور کنید. مشاهده محصول → آداپتورها و قطب معکوس: زمانی که رابط ها مطابقت ندارند نتیجه‌گیری اول: فقط زمانی از آداپتور استفاده کنید که نمی‌توانید کابل را مجدداً قطع کنید، زیرا هر رابط اضافی کمی از دست دادن ورودی و یک اتصال دیگر را اضافه می‌کند که می‌تواند شل کار کند. آداپتورها به سه گروه عملی تقسیم می شوند: آداپتورهای Intertype — 7/16 به N، BNC به SMA، SMA به SMP، N به TNC و مشابه، پیوستن به دو سری مختلف. آداپتورهای درون نوع - همان سری در هر دو طرف، برای تغییر جنسیت یا به عنوان یک قطعه قربانی که جایگزینی ارزان‌تر از پورت پانل است استفاده می‌شود. آداپتورهای قطبیت معکوس — نسخه های RP-SMA، RP-TNC و RP-N، که در آن رابط استاندارد به نظر می رسد اما جنسیت تماس مرکز معکوس است. قطبیت معکوس وجود دارد به طوری که یک رادیو و آنتن آن را نمی توان به یک بخش مصرف کننده معمولی متصل کرد. این یک محدودیت عمدی است، نه یک نقص، و نیمه جفت گیری نیز باید دارای قطبیت معکوس باشد - یک SMA استاندارد بدون توجه به اینکه چقدر با دقت چرخانده شود، به درستی با RP-SMA جفت نمی شود. آداپتورهای کواکسیال RF برای رابط و تبدیل جنسیت آداپتورهای بین نوع، درون نوع و قطبیت معکوس را که SMA، N، BNC، 7-16 و دیگر ترکیبات رابط RF را پوشش می دهند، مقایسه کنید. مشاهده محصول → محافظت در برابر ولتاژ برای دویدن هایی که از ساختمان خارج می شوند نتیجه گیری اول: هر کواکسی که به بیرون می رود باید قبل از رسیدن به رادیو از یک محافظ صاعقه خطی عبور کند. محافظ های کواکسیال بر اساس رابط، جنسیت کانکتور و باند فرکانسی که باید با حداقل تلفات عبور کنند انتخاب می شوند. محافظی که در فرکانس 450 مگاهرتز شفاف است ممکن است در فرکانس 6 گیگاهرتز بی فایده باشد، بنابراین مشخصات باند عبور مهمتر از امتیاز افزایش به تنهایی است. اینترفیس ها SMA، BNC، TNC، N، 7/16 DIN، نوع F، UHF، TAC، FL10 و RP-SMA را پوشش می دهند، که به این معنی است که محافظ معمولاً بدون آداپتور قابل نصب است. دو نکته عملی بعداً باعث کاهش دردسر می‌شود: دم یا بند زمین محافظ خود را تا حد امکان کوتاه نگه دارید و آن را در جایی نصب کنید که بتوان برای بازرسی به آن دسترسی پیدا کرد، زیرا محافظی که ضربه را جذب کرده است به جای اعتماد باید جایگزین شود. محافظ های صاعقه کواکسیال برای محافظت از فیدر RF داخلی محافظ‌های تخلیه گاز، موج چهارم و هیبریدی را برای سری‌های N، BNC، F، SMA و دیگر سری‌های کواکسیال در مسیرهای RF در فضای باز بررسی کنید. مشاهده محصول → یک چک لیست عملی قبل از سفارش نتیجه گیری اول: امپدانس، فرکانس، محیط و رابط مکانیکی را به ترتیب تأیید کنید و اکثر اشتباهات سفارشی به سادگی ناپدید می شوند. امپدانس را در هر دو انتهای اجرا تأیید کنید، نه فقط در انتهایی که می توانید ببینید. به بالاترین فرکانس و طول اجرا توجه کنید، سپس تلفات کابل را در هر 100 متر در آن فرکانس بررسی کنید. پوشش محافظ و محیط را بررسی کنید - داخل، خارج از منزل، قرار گرفتن در معرض UV، دما، خم شدن. رابط رابط را از درگاه تجهیزات و سپس روش اتصال را از ساخت کابل انتخاب کنید. سبک نصب را تعیین کنید و ضخامت پانل را برای قسمت های دیوار و فلنج اندازه گیری کنید. تلورانس هایی را که به آنها اهمیت می دهید فهرست کنید: ابعاد جفت گیری، گشتاور جفت و نیروی نگهدارنده کابل. مفاصل را بشمارید. هر آداپتور، خط ورودی و محافظ باعث تلفات و یک نقطه خرابی دیگر می شود. قطعات انتهای کابل و انتهای پانل را از همان تامین کننده قطعات RF به طوری که تلورانس ها و آبکاری در سرتاسر مجموعه یکسان باشد. سوالات متداول آیا "کابل کواکس" محصولی متفاوت از کابل کواکس است؟ خیر همون کابلی هست که وسطش فاصله داره. هم محور، هم محور و هم محور همگی به کابلی با هادی داخلی و محافظ بیرونی متحدالمرکز اشاره دارند. آیا می توانم از کابل 75 اهم در رادیو 50 اهم استفاده کنم؟ می توانید آن را وصل کنید، اما نباید انتظار داشته باشید که خوب کار کند. عدم تطابق باعث ایجاد انعکاس و تلفات اضافی می شود و اثر با طول کابل افزایش می یابد. برای تجهیزات رادیویی از کابل 50 اهم و کانکتورهای 50 اهم استفاده کنید. آیا اجرای کواکسی طولانی تر همیشه به معنای ضرر بیشتر است؟ بله تلفات بر حسب دسی بل در هر 100 متر در فرکانس مشخص شده مشخص می شود، بنابراین با طول و فرکانس مقیاس می شود. دوبرابر کردن طول، ضرر را تقریباً دو برابر می کند. انتقال به باند بالاتر دوباره هزینه بیشتری دارد. تفاوت بین کواکس محافظ تک و دوگانه چیست؟ کابل تک محافظ فقط از یک بافته استفاده می کند. دو محافظ یک لایه فویل اضافه می کند که معمولاً به دی الکتریک متصل می شود، که پوشش را افزایش می دهد و رد تداخل را بهبود می بخشد - مفید در نزدیکی موتورها، منابع سوئیچینگ و کابل کشی متراکم. آیا آداپتورها سیگنال را کاهش می دهند؟ هر آداپتور یک افت ورودی کوچک، اغلب چند دهم دسی بل، به اضافه یک اتصال مکانیکی دیگر اضافه می کند. یک آداپتور به ندرت مشکل ساز است. یک زنجیره چهار تایی یک زنجیره قابل اندازه گیری است. به طور خلاصه: یک کابل کواکسی با هندسه متحدالمرکز آن تعریف می شود و رفتار آن توسط امپدانس، فرکانس و محافظ تنظیم می شود. امپدانس پورت ها را تایید کنید، تلفات را در بالاترین فرکانس بررسی کنید، رابط اتصال دهنده را انتخاب کنید که با تجهیزات مطابقت دارد و تعداد اتصالات را کم نگه دارید. این چهار کار را انجام دهید و بقیه مشخصات به طور طبیعی دنبال می شود. .article-section table{display: table!important;} .article-section thead{display: table-header-group!important;} .article-section tbody{display: table-row-group!important;} .article-section tr{display: table-row!important;} .article-section th{display: table-cell!important;} .article-section td{display: table-cell!important;} .article-section{margin-bottom:20px;} .article-section table{width:100%;border-collapse:collapse;margin-bottom:16px;} .article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;} .article-section th{font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;} .article-section td{border:1px solid #cccccc;padding:8px;} .article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;} .article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;} .article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;} .article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:12px!important;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;} .article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:12px;color:#0a2a4a;} .article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff;box-shadow:0 0 5px rgba(31,41,55,.08)}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:148px}.product-card .pc-img{width:auto!important;min-width:0!important;max-width:min(36%,240px)!important;height:auto!important;min-height:0!important;max-height:148px!important;aspect-ratio:auto!important;object-fit:contain!important;flex:0 0 auto;display:block;align-self:center}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
اندازه کانکتور BNC توضیح داده شده: ابعاد، 50Ω در مقابل 75Ω، و انواع کابل
اخبار صنعت
2026-09-28
اندازه کانکتور BNC توضیح داده شده: ابعاد، 50Ω در مقابل 75Ω، و انواع کابل
کانکتورهای BNC اجزای یکسانی نیستند. "اندازه" عملی یک کانکتور BNC با دو ویژگی جداگانه تعریف می شود: رابط جفت گیری و هادی مرکزی. هر BNC استاندارد قطر پوسته سرنیزه یکسانی دارد - تقریباً 14.5 میلی متر روی دوشاخه - بنابراین هر دوشاخه BNC روی هر جک BNC کلیک می کند. چیزی که واقعاً متفاوت است، پین مرکزی است: یک BNC 50 اهم از پین ضخیم تری در حدود 1.3 میلی متر استفاده می کند، در حالی که یک BNC 75 اهم از یک پایه نازک تر در حدود 1.0 میلی متر استفاده می کند. به همین دلیل است که یک کابل BNC 75 اهم همچنان در درگاه ابزار 50 اهم قرار می گیرد. همچنین اندازه گیری را کاهش می دهد: عدم تطابق امپدانس باعث ایجاد انعکاس در محل اتصال می شود، VSWR را بالا می برد و سیگنال را ضعیف می کند. بنابراین، اندازه فقط یک بعد مکانیکی نیست، بلکه یک بعد الکتریکی است. این مقاله ابعاد رابط، انواع امپدانس، اندازه کابل های سازگار و مراحل عملی برای انتخاب BNC مناسب برای پروژه شما را توضیح می دهد. برای معرفی گسترده تر رابط های کواکسیال، به ما مراجعه کنید راهنمای اتصال کواکسیال RF . ابعاد رابط رابط BNC: "اندازه" واقعاً به چه معناست اصطلاح "اندازه" می تواند به سه بعد مختلف در یک کانکتور BNC اشاره داشته باشد و اشتباه گرفتن آنها باعث بیشتر خطاهای انتخاب می شود. بعد رابط جفت گیری - پوسته بیرونی و هندسه جفت، که برای همه کانکتورهای سازگار BNC استاندارد و یکسان هستند. بعد پین مرکزی - قطر پین نر که با امپدانس اسمی تغییر می کند (50 اهم در مقابل 75 اهم). ابعاد ورودی کابل - قطر بشکه عقب و محدوده گیره، که باید با دی الکتریک و روکش بیرونی کابل کواکسیال مطابقت داشته باشد. برای خود رابط جفت گیری، مقادیر کلیدی عبارتند از: قطر بیرونی پوسته پلاگین حدود 0.570 اینچ (14.5 میلی متر)، قطر پوسته جک حدود 0.436 اینچ (11.1 میلی متر)، و قفل سرنیزه 1/4 دور که دو نیمه را در کنار هم نگه می دارد. هر دو نسخه 50 اهم و 75 اهم این هندسه پوسته را به اشتراک می گذارند، دقیقا به همین دلیل است که این دو از نظر مکانیکی قابل تعویض هستند حتی اگر از نظر الکتریکی متفاوت باشند. تفاوت های کلیدی بین کانکتورهای BNC 50 و 75 اهم پارامتر BNC 50 اهم BNC 75 اهم قطر پین مرکزی (نر) تقریبا 1.3 میلی متر (0.051 اینچ) تقریبا 1.0 میلی متر (0.039 اینچ) موقعیت دی الکتریک فرورفته در پشت صورت جفت گیری تقریباً هم سطح با صورت جفت گیری محدوده فرکانس معمولی تا 4 گیگاهرتز تا 1 تا 2 گیگاهرتز بسته به طراحی برنامه های کاربردی اولیه ابزار تست، انتقال RF، تجهیزات بی سیم لینک های ویدئویی دوربین مدار بسته، پخش ویدئو، ایستگاه پایه نتیجه اختلاط با سیستم اشتباه عدم تطابق امپدانس، سیگنال منعکس شده، VSWR بالاتر مانند سمت چپ، به علاوه سایش تماس سریعتر در موارد شدید اندازه کابل سازگار با کانکتورهای BNC کانکتورهای BNC با کابلی که خاتمه می‌دهند مشخص می‌شوند، نه تنها با نام BNC. لوله عقب باید قطر کابل را درست بگیرد، در غیر این صورت مفصل تحت لرزش و کشش شل می شود. کابل های کواکسیال معمولی که با کانکتورهای BNC و قطر خارجی معمولی آنها استفاده می شود نوع کابل امپدانس قطر بیرونی استفاده معمولی BNC RG-58 50 اهم تقریبا 5.0 میلی متر سرنخ های تست، GPS، پرش های کوتاه RG-174 50 اهم تقریبا 2.5 میلی متر جامپرهای داخلی فشرده، پیگتیل RG-213 50 اهم تقریبا 10.3 میلی متر خطوط تغذیه رادیویی پرقدرت RG-59 75 اهم تقریبا 6.2 میلی متر دوربین مدار بسته آنالوگ، پیوندهای ویدیویی قدیمی RG-6 75 اهم تقریبا 6.9 میلی متر ویدئوی دیجیتال، پهنای باند، IF ماهواره ای هنگامی که یک BNC برای یک کابل خاص سفارش می دهید، تأیید کنید که سازنده یک محدوده گیره منطبق را لیست کرده است. کانکتوری که برای RG-58 در نظر گرفته شده است به درستی روی RG-6 مهر و موم نمی شود و بازی مکانیکی حاصل می تواند به آرامی به پین ​​مرکزی آسیب برساند. اگر نیاز به انتقال از یک اندازه کابل به اندازه دیگر دارید، آداپتور بشکه داخلی راه حل درستی نیست—ابتدا کانکتور را با کابل مطابقت دهید. سبک های بدنه BNC: نصب کابل، پنل و PCB کانکتورهای BNC در چندین سبک بدنه مکانیکی موجود هستند و باید قبل از انتخاب شماره قطعه، نحوه نصب آن مشخص شود. اگر کانکتور نتواند به درستی در محفظه شما محکم شود، اندازه الکتریکی اهمیت کمی دارد. کانکتورهای سبک کابل انتهای کابل کواکسیال انعطاف پذیر را خاتمه می دهند و رایج ترین شکل برای لیدهای آزمایشی، پرش های آنتن و اجراهای ویدئویی هستند. آنها از اتصال چین دار، گیره یا لحیم کاری به هادی مرکزی و قیطان استفاده می کنند، بنابراین قطر کابل و لوله اتصال باید مطابقت داشته باشند. اتصالات BNC برای کابل های کواکسیال انعطاف پذیر این صفحه کانکتورهای BNC ساخته شده برای کابل‌های RF انعطاف‌پذیر مانند RG-58 و LMR-200 را پوشش می‌دهد، با گیره، گیره یا خاتمه لحیم کاری و چندین زاویه خروج برای مجموعه‌های کابل قابل اعتماد. مشاهده محصول → کانکتورهای بالک برای نصب از طریق یک پانل یا شاسی طراحی شده اند، با صفحه جفت در یک طرف و اتصال کابل در طرف دیگر. هنگامی که به یک نقطه تست پنل جلویی تمیز و قابل تکرار نیاز است، آنها انتخاب ارجح هستند، زیرا کانکتور ثابت می ماند در حالی که کابل در پشت پانل خم می شود و خم می شود. اتصالات کواکسیال رادیویی پایه BNC کانکتورهای BNC مهره ای تک سوراخ برای نصب پانل یا شاسی، گزینه های فنجان لحیم کاری، دم کامپیوتر، چین و گیره را با نسخه های 50Ω و 75Ω برای نقاط تست پنل جلویی تمیز ارائه می دهد. مشاهده محصول → کانکتورهای PCB به طور مستقیم به یک برد مدار، با جهت عمودی یا زاویه راست، لحیم می شوند. آنها در ماژول‌های RF، قسمت‌های جلوی ابزار دقیق و سخت‌افزار ویدئویی تعبیه‌شده که در آن کانکتور باید نزدیک مدار فعال قرار گیرد، رایج هستند. کانکتورهای کواکسیال RF پایه PCB BNC کانکتورهای BNC روی PCB در سبک‌های سوراخ یا SMT با جهت‌های راست یا عمودی، مهندسی شده برای حفظ امپدانس در طول انتقال برد برای یکپارچگی سیگنال فرکانس بالا. مشاهده محصول → سایر سبک های بدنه مفید عبارتند از کانکتورهای اتصال فلنجی برای نصب پانل سفت و سخت، درپوش های محافظ برای پورت های استفاده نشده و بارهای پایانی برای کالیبراسیون. اگر سیستم شما BNC را با سایر رابط‌ها ترکیب می‌کند، آداپتورهای intertype امپدانس را ثابت نگه می‌دارند. به عنوان مثال، الف آداپتور BNC به SMA اجازه می دهد تا یک کابل تست دقیق SMA بدون لحیم کاری به درگاه ابزار BNC ختم شود. چگونه اندازه BNC مناسب را برای برنامه خود انتخاب کنید ترتیب انتخاب صحیح اول امپدانس، دوم کابل، سوم فرم مکانیکی است. کار به هر ترتیب دیگر معمولاً یک اتصال دهنده تولید می کند که با یک قسمت از سیستم مطابقت دارد اما در جای دیگری از کار می افتد. امپدانس سیستم را تعیین کنید. برچسب ابزار، علائم کابل، یا مستندات سیستم را بررسی کنید. اختلاط BNC های 50 اهم و 75 اهم رایج ترین خطای میدان است. قطر خارجی کابل را اندازه گیری کنید. از کولیس یا برگه اطلاعات کابل استفاده کنید. یک BNC با محدوده گیره ای که با آن قطر مطابقت دارد و یک پین مرکزی به اندازه هادی انتخاب کنید. جنسیت و استایل بدن را انتخاب کنید. بررسی کنید که آیا به دوشاخه یا جک نیاز دارید و اینکه آیا کانکتور روی کابل، روی دیوار یا PCB نصب می شود یا خیر. پین مرکزی و دی الکتریک را بررسی کنید. یک پین 50 اهم سازگار باید حدود 1.3 میلی متر باشد. یک پین سازگار 75 اهم حدود 1.0 میلی متر. بررسی کنید که دی الکتریک تمیز باشد و بیش از حد مشخص شده فرورفته نباشد. الزامات آبکاری و محیطی را بررسی کنید. نیکل برای استفاده عمومی استاندارد است. طلا برای کاربردهای تست دقیق که در آن مقاومت تماس کم و پایدار اهمیت دارد ترجیح داده می شود. خرید صرفاً بر اساس قیمت در قطعات BNC خطرناک است. اتصال دهنده های ارزان قیمت ممکن است از روکش طلای نازک تر، پین های مرکزی خارج از تحمل یا مواد دی الکتریک استفاده کنند که امپدانس را تحت دما تغییر می دهند. قبل از انجام یک سفارش بزرگ، یک نقشه ابعادی بخواهید یا قطر پین را با کولیس بررسی کنید. سوالات متداول اندازه BNC آیا می توان از BNC 50 اهم و BNC 75 اهم با هم استفاده کرد؟ از نظر فیزیکی بله، از نظر الکتریکی خیر. پوسته های سرنیزه کاملاً جفت می شوند، اما ناپیوستگی امپدانس در محل اتصال باعث انعکاس می شود. برای ویدئو با فرکانس پایین، این اثر ممکن است مورد توجه قرار نگیرد. برای اندازه گیری RF یا سیگنال های ارتباطی می تواند دقت را کاهش داده و تضعیف را افزایش دهد. اگر باید یک دستگاه 75 اهمی را با یک ابزار 50 اهم آزمایش کنید، به جای تکیه بر عدم تطابق کانکتور از یک آداپتور امپدانس با رتبه بندی صحیح استفاده کنید. چگونه می توانم BNC 50 اهم را از BNC 75 اهم به صورت بصری تشخیص دهم؟ به پین ​​مرکزی نر و دی الکتریک اطراف آن نگاه کنید. یک پین 50 اهم ضخیم تر است، حدود 1.3 میلی متر، و دی الکتریک کمی در پشت صفحه جفت فرو رفته است. یک پین 75 اهم نازک‌تر است، حدود 1.0 میلی‌متر، و دی الکتریک تقریباً هم سطح با صورت قرار می‌گیرد. اندازه گیری پین با کولیس مطمئن ترین جواب را می دهد. چه قطر کابلی با کانکتور BNC کار می کند؟ بستگی به برد لوله عقب کانکتور دارد. رایج‌ترین کابل‌های انعطاف‌پذیر RG-58 و RG-59 با قطر خارجی تقریباً 5-6 میلی‌متر، RG-174 در 2.5 میلی‌متر برای جامپرهای فشرده و RG-6 در حدود 6.9 میلی‌متر برای اجراهای ویدیویی مدرن هستند. همیشه محدوده گیره کانکتور را با روکش کابل واقعی مطابقت دهید، نه فقط با نام کابل چاپ شده روی قرقره. آیا کانکتور TNC هم اندازه BNC است؟ ابعاد رابط از نظر هندسی مشابه هستند، اما یکسان نیستند. TNC از یک مهره اتصال رزوه‌ای و یک پروفیل پوسته کمی متفاوت استفاده می‌کند، بنابراین نمی‌توان آن را با خیال راحت جایگزین BNC کرد. اگر سیستم شما لرزش قوی را تجربه می کند، TNC انتخاب بهتری است زیرا رزوه آن در برابر شل شدن مقاومت می کند. برای کارهای استاندارد روی نیمکت و قفسه، BNC گزینه سرنیزه سریعتر و راحت تر است. .article-section table{display:table!important;border-collapse:collapse;width:100%;margin-bottom:16px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:22px;font-weight:bold;text-align:left;margin-bottom:12px!important;margin-top:40px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:16px;font-weight:bold;text-align:left;margin-bottom:12px;margin-top:28px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...